Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valakit bántanak vagy...

Ha valakit bántanak vagy piszkálnak iskolában, akkor miért pont azt tanácsolják az áldozatnak hogy álljon ki magáért, verje meg őket?

Figyelt kérdés

Meg azt is mondják hogy ne foglalkozz velük, csak viccelnek, nem gondolják komolyan.

Értem én a logikát, hogy utána lehet békénhagyják, leszállnak róla mert látják hogy ő is visszatud vágni. De sajnos a valóságban ez egészen máshogy működik. Ilyenkor vagy az van hogy többen mennek rá egy emberre és az illetőnek alapból sincs sok önbizalma, kurázsija. Van olyan is hogy egy nagyobb darab, magasabb gyerek zaklatja a másikat és van alapból egy elnyomó/domináló kisugárzása. Ezt valahogyan rendszerszinten kellene megoldani, komolyabb büntetések, ösztöndíj megvonással kéne például megtorolni. Mondjuk általános iskolában még nem kapnak pénzt, ott valami más megoldás szükségeltetik.



jún. 15. 18:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tudom ilyenkor be kell íratni a gyereket valami küzdősportra, de ilyenkor a probléma sokkal szerteágazóbb. Saját bőrömön tapasztaltam.
jún. 15. 18:32
 2/12 Noren1989 ***** válasza:
0%
Hülye vagy, vágjuk le a karjukat!!!
jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ilyen dolog eszembe se jutott
jún. 15. 18:34
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
börtön
jún. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon sok olyan komment lesz, hogy veled van a baj, biztos provokáldat. Szögezzük le, hogy nincs olyan hogy valaki mondjuk rászolgált arra hogy csúnyán beszéjenek vele, aláássák a becsületét, vagy akár a fizikai bántalmazásig fajuljon.


Mióta van internet sokkal könnyebb a másikat hátbaszúrni, kis negatív emojikkal meg egyéb gyerekes dolgokkal.


Igazából tényleg máshogy működik a valóságban, ha nem tud a bántalmazó magától ráébredni, hogy rosszat tesz, zavarba tudod hozni,nem kijelentő mondatokkal, hanem csupán kérdésekkel.

Például: “Miért csinálod ezt? Valami más dolog bánt téged? “Ha erre folytatódik a negativitás akkor is célba értél, elfog jutni hozzá mikor este malmozik a szobájában.

Ha vicc tárgyávà tesznek mondj mégviccesebbet magadról ezzel elveszed tőle a showt, és téged tartanak viccesnek, jófejnek.



Ami fontos: nem vagy hibás. Ha pösze vagy, fura az érdeklődési köröd, zárkózott vagy, akkor sem érdemled ezt meg. Akárki mondja az ellenkezőjét, sajnos benne is ott a hajlam, hogy másokat kirekesszen. Ugyanakkor saját komfortérzetedet növelheted, ha szándékosan azért nem szeparálódsz el, saját szavaiddal is elmondhatod, hogy te ilyen vagy olyan vagy pl. Csak egyedül szeretsz olvasgatni és nincs semmi egyéb ok, ami miatt eltávolodsz. Az embereket az idegen, ismeretlen dolgok fenyegetik, és ha ezt feloldod, megközelíthetőbbé vász.

Ugyanakkor az is rendben van, ha egyedül érzed jól magad.

jún. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5

Igen, sajnos látom hogy egyesek nem veszik komolyan ezt a problémát, ami lehet hogy majd a jövőbeli gyereküket is érintheti

jún. 15. 18:51
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Vannak erre kommunikacios trükkök hogyan NE legyel provokativ.

[link]


Minden bántalmazonak az a baja hogy kisebbségi komplexusos. Ergo ha kedves vagy mosolygos meg dicséred akkor nem triggereled magad ellen.

Nagyon sok a frusztrált beteg hülye marha.

jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Ezzel a tanáccsal csak az a gond,hogy általában pontosan azt cseszegetik az ilyen zaklatók,akiben eleve nem érzik az erőt a tartást.Tehát eleve a lelkileg szétszórtakra mennek rá mint légy a sz*rra...

Mondjuk már láttam olyant amikor egy hegyomlásnyi szemétládának a nála jóval kisebb "áldozata" nekivágott egy széket..

jún. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos túl sok mindent nem tud az ember mit csinálni, vissza kell vágni, beszélni kell a szülőkkel vagy váltani kell. Nincs nagyon alternatíva, büntetések nem fognak hatni, akár rosszabb is lehet. Van, amikor a gyerekek kinövik a piszkálódásokat, de az meg ritka, mint a fehér holló. A világ nem jó, egy kínzás, nem szeretem, sok benne a jó, de a rossz a végén mindig eluralkodik rajta. Én így érzem.
jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9

Sajnos nekem is hasonlóak az érzéseim

jún. 15. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!