Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nyugat-Európai országok...

Nyugat-Európai országok mindig is ilyenek voltak mondjuk pl 100-150 éve is vagy mondjuk osztrákoknál németeknél, franicáknál hanyadik generációs arab, török bevándorlók élnek már?

Figyelt kérdés
Az biztos nem új jelenség mint azt mondják mostanában, kollégám dolgozott Németbe 80as évekbe, mondta mát akkor csomó török, jugó kollegája volt a gyárba akik már évek óta ott dolztak és éltek
2023. jún. 2. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Török ismerősöm 1980-ban ment Bécsbe dolgozni. Akkor még kevés volt ott a török. Azt mondta utálattal fogadták.
2023. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
100-150 éve nem, inkább a második világháborút követő évtizedekben vált tömegessé a bevándorlás ezekbe az országokba. Persze a gyarmattartó Franciaországban, vagy a briteknél már azt megelőzően is jelentősebb afrikai, közel-keleti bevándorló közösség élt de teljes népesség viszonylatában még elenyésző volt a számuk.
2023. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem, Még 30-35 évvel ezelőtt is viszonylag normális arányok voltak. Én 1991-ben jártam először Münchenben és persze akkor is voltak feketék, arabok, ázsiaiak, sőt még indiánok is, de messze nem olyan arányban, mint jelenleg. Ma már tele van muszlimokkal a belváros (is). :(
2023. jún. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

A Római Birodalom összeomlásával a migráció ismét nagyrészt háborús invázióval párosult, nem utolsósorban az úgynevezett népvándorlási időszakban ( germán), a szláv népvándorlások , a Kárpát-medencei magyarok honfoglalása , az iszlám hódítások és a türk terjeszkedés során . Kelet-Európa ( kipcsakok , tatárok , kunok ). Az oszmánok ismét soknemzetiségű birodalmi struktúrát hoztak létre Nyugat-Ázsiában és Délkelet-Európában, de Délkelet-Európában a törökösödés inkább a kulturális asszimilációnak volt köszönhető, mint a tömeges bevándorlásnak. A késő középkorban aA romák Anatólián és a Maghrebin keresztül költöztek Európába.


A kora újkorban jelentős népességmozgások voltak Európán belül , főként a reformáció és az európai vallásháborúk összefüggésében , illetve a második világháború következtében .


A 15. század végétől az 1960-as évek végéig és az 1970-es évek elejéig Görögország, Írország, Olaszország, Németország, Norvégia, [3] Svédország, [4] Dánia, Belgium, Portugália, Spanyolország és az Egyesült Királyság [5] voltak elsősorban a kivándorlás forrásai., amely nagyszámú kivándorlót küld Amerikába, Ausztráliába, Szibériába és Dél-Afrikába. Számos más európai országba is eljutottak (nevezetesen Franciaországba, Svájcba, Németországba és Belgiumba). Ahogy az életszínvonal ezekben az országokban emelkedett, a tendencia megfordult, és vonzották a bevándorlást (leginkább Marokkóból, Szomáliából, Egyiptomból Olaszországba és Görögországba; Marokkóból, Algériából és Latin-Amerikából Spanyolországba és Portugáliába, valamint Írországból, India, Pakisztán, Németország, az Egyesült Államok, Banglades és Jamaica az Egyesült Királyságba).

2023. jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Míg az európai országokban a legtöbb bevándorló lakosságot más európaiak uralják, sok bevándorló és leszármazottai a kontinensen kívülről származnak. Az egykori gyarmati hatalmak Franciaországban, Nagy-Britanniában, Hollandiában, Belgiumban, Spanyolországban és Portugáliában a legtöbb bevándorló és leszármazottai kapcsolatban állnak egykori afrikai, amerikai és ázsiai gyarmatokkal. Ezenkívül Németország, Ausztria, Svájc, Hollandia és Belgium az 1960-as évektől kezdve toborzott török ​​és marokkói vendégmunkásokat, és ezekben az országokban sok jelenlegi bevándorló kötődik ilyen toborzási programokhoz. [24] [25] [26]


A marokkói bevándorlók az 1980-as években jelentős mértékben kezdtek el vándorolni Spanyolországba és Olaszországba munkalehetőségek miatt. [27] A skandináv országokban, Svédországban, Dániában, Norvégiában és Finnországban a nem nyugati bevándorlók zöme menekült és menedékkérő a Közel-Keletről, Kelet-Afrikából és a világ más régióiból, akik az 1980-as és 1990-es évek óta érkeznek. [ számszerűsíteni ] A fokozódó globalizáció a világ minden tájáról érkező diákokat, szakembereket és munkásokat vonzotta a nagy európai városokba, leginkább Londonba, Párizsba és Frankfurtba. Az EU kékkártya 2009. májusi bevezetése tovább növelte a kontinensen kívülről érkező szakképzett bevándorlók számát. [28] [29]


Az illegális bevándorlás és a menedékkérők a kontinensen kívülről Európába legalább az 1990-es évek óta fordulnak elő. Míg a migránsok száma évekig viszonylag alacsony volt, 2013-ban emelkedni kezdett. 2015-ben az európai migránsválság idején jelentősen megnőtt az Európán kívülről érkező menedékkérők száma (lásd az ütemtervet ) . A 2016 márciusában életbe léptetett EU-Törökország megállapodás azonban drámaian csökkentette ezt a számot, és az olasz kormány 2017-től kezdődő bevándorlásellenes intézkedései tovább csökkentették a földközi-tengeri útvonalról érkező illegális bevándorlást.


Egyes tudósok azt állítják, hogy az 1980-as évektől a bevándorlási áramlások növekedése a szegény és gazdag országok közötti globális egyenlőtlenségeknek köszönhető . [30] 2017-ben körülbelül 825 000 személy szerezte meg az Európai Unió tagállamainak állampolgárságát, szemben a 2016-os 995 000-rel. [31] A legnagyobb csoportok Marokkó , Albánia , India , Törökország és Pakisztán állampolgárai voltak . [32] 2017-ben 2,4 millió EU-n kívüli migráns lépett be az EU-ba. [33] [34] Ezenkívül az olcsóbb szállítás és a fejlettebb technológia tovább segítette a migrációt.

2023. jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!