Más egyetemistákat miért nem zavar, hogy nincs félretett pénzük, saját vagyonuk, megtakarításuk?
Már érettségi előtt is dolgoztam valamennyit és úgy jöttem egyetemre, hogy volt 300 ezer forint megtakarításom. Otthonról is támogatnak valamennyivel, pártízezerrel, amit köszönök mert tudom hogy másokat sokakat még ennyivel sem, de ez kevesebb, mint amennyiből a havi megélhetésem kijön, ezért dolgozom évközben is kicsit, vagy most pl januárban vége a vizsgáimnak, akkor most kb egész hónapban fogok folyamatosan, heti 5 napon. Ami még fontos, hogy nyaranta 3 nyáron Angliában dolgoztam, heti 6 napon 12 órás munkában, ahol 2650 ft az órabér (most nyáron ennyi volt, forintra átszámítva), amiből tényleg rengeteg pénzt kerestem és tettem félre. Most jövőre végzek, de van 2,5 millió forint megtakarításom.
Másoknál meg a többségnél azt látom, hogy hónapról hónapra élnek, de ez úgy nem is zavarja őket, tanév közben nem dolgoznak, otthonról jön a kis zsebpénz, kajára/utazásra/kolira/albi+rezsire való, néha elmennek diákmunkára főleg nyáron ha a szülők nagyon mondják, de olyat is tudok aki velem egykorú, még sosem dolgozott és ráadásul nem is gazdagok, de ő azt mondja nem akar dolgozni amíg tanul. Ez az utóbbi ember is otthon lakik a szüleivel egyetem mellett, ők még sokszor azt látom még kevésbé önállóak, mint azok akik legalább elkerülnek a szülővárosukból egyetemre.
Én belehalnék, ha nem lenne saját pénzem, amivel azt csinálok, amit akarok. Van ilyen is, aki nem is havonta kapja a pénzt, hanem konkrétan minden egyes költésére külön kell pénzt kérnie otthonról és úgy utalják neki az 5-10 ezer forintokat folyamatosan akár heti több alkalommal is és állandóan hallgatja, ha a szülei szerint valami hülyeségre akar költeni, de azért ő sem megy el dolgozni. Úgy érzem én sem dolgozom halálra magam, bőven szabadidőm mindenre, amire szeretnék, pl barátnőzés, barátok, tavaly jogsit csináltam, idén az év első felében a második idegennyelvemből középfokú nyelvvizsgát akarok, stb.
Tisztelet a kivételnek, ez amiket írtam kb a társaim felére-háromnegyedére lehet igaz.
24/F
9-esnek igaza van. Ha nem te fizeted a tandíjat akkor nincs okoskodás. Úgy nem nehéz megtakarítani. Én 300-at fizetek félévente a sulinak, 60-at csak az autóért hogy forgalomban lehessen és be tudjak járni, és akkor fene tudja a benzin mennyit visz el ebből. Sajnos tömegközlekedéssel 4 óra lenne, az albérlet meg havi 120, koli nincs a közelben. Szóval ez a legolcsóbb.
Így hónap végére mindig egy ezresem marad körülbelül. Emellett nem járok el szórakozni, csak dolgozni. Egyedüli kiadásom ami élvezeti cikk az heti 1-2 párszázas menü a mekiben.
És így is anyámékkal élek.
9: Az első két évet fosz-on (felsőoktatási szakképzésen) jártam, ami ugyanaz mint az alapszak tantárgyak szempontjából, csak alacsony a ponthatár rá, aztán meglett a 452 pontos államis ponthatár is felsőfokú nyelvvizsgával, 94%-os angol érettségivel és emelt szintű 91%-os töri érettségivel és átvittem kreditávitellel az összes korábbi tárgyam alapszakra. Félévente 170 ezer forint lenne a tandíj nálunk amúgy. Ja és ezesetben felvenném a 0%-os kamatú diákhitelt rá szerintem.
Fúú, úgy érzem ezt most nagyon magukra vették sokan, pedig nem provokálni akartam. Nem rajtatok kérem számon, hogy miért nem akartok többet az élettől, miközben lehetne, de ti úgy érzitek mégis így kérdezem XD
Pedig a legtöbb válaszoló ezek szerint ugyanúgy folglakozik ezekkel, mégis magatokra veszitek, de akkor miért? Amúgy nem pesti vagyok (sem születésileg, sem a sulim nem ott van), itt olcsóbb a megélhetés. (Igaz, a diákmunkáért is kevesebbet fizetnek)
11: Azért ha van autód, akkor te is elég felnőtt vagy már, mennek azért a dolgaid előre az életben. Én 30 alatt nem tudom elképzelni, hogy saját kocsim legyen, szóval grat.
10: De ezek nekem is megvannak, szoktam kaját vinni otthonról, tudom hogy bármikor hazaköltözhetnék ha baj van. Csak jobb lesz majd úgy kezdeni az életet, hogy van saját pénz, meg most is jó, ha megengedhetek magamnak sok mindent. Vagy ha nincs igény erre, akkor ezt is el lehet mondani normálisan. Most nem azt kérem senkin számon, hogy miért nincs milliós megtakarítása egyetemistaként. Jó válaszokat írtok, itt is a többség úgy látom előre tervező.
Én nem vettem magamra, de te komolyan azt gondolod, hogy "miért nem akartok többet az élettől", azt jelenti, hogy az egyetemet végig kell kínlódni egy kis extra pénzért, ahelyett, hogy a karriered, szaktudásod alapozd meg?
#5
Egyetemistáknak miért kéne pénzhalmon ülni? Miből lenne pénzük??? Pár tizes max 100 amit maguk kerestek, de ők még nem nagyon tudnak félre tenni. Majd ha melóba állnak.
Persze más, ha minden hétvégén elissza a pénzét.
A minden héten elissza a pénzét mondathoz lenne pár gondolatom.
Az a baj, hogy egyetemistaként nem csak szórakozásból jár el buliba az ember. Sokkal inkább kapcsolatokat és szövetségeket kialakítani és ápolni. Én sose voltam nagy bulizós, és rengetegnek érzem a hétvégente 5-8 ezer forintot, amivel mások csak indítanak. Az alkoholért se vagyok oda. És tudnám máshogy is tölteni az időmet. De a szaktársak folyamatosan zaklatnak hogy "most csak ez belefér" meg a hasonlók. És ha túl sokat mondok le, nem hívnak. És olyan segítségekről is lemaradhatok amik akár egy sikeres vizsgát jelentenének.
Szóval nem mindig komolytalanságból megy bulizni az ember. Fontos az is. Ki tudja mikor jönnek jól a kapcsolatok. Akkor is ha sokan ezt nem akarják felvállalni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!