Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek egyetemen jó, ha...

Szerintetek egyetemen jó, ha a tanárok tudnak arról, hogy pszichiátriai betegségem van?

Figyelt kérdés

úgy tudom, ilyenkor bekerül a neptun-ba, amit nemcsak a tanárok, hanem a hök-ösök is látnak, amit én nem szeretnék. viszont pár tanáron már most érzem, hogy furcsának találja a viselkedésem. bipoláris depresszióm van, és elkezdtem sírni az egyik tanár óráján, aztán amikor odajött, elkezdtem nevetni, és láttam rajta a döbbenetet. lehet, valamit sejtenek, nem tudom, mi lenne a helyes. szerintetek?

Arra gondoltam, írnék az évfolyam felelős tanárnak, és megkérném, hogy csak a tanárok tudjanak róla, így a neptunba nem kerülne be. vannak rossz tapasztalataim a hökösökkel.



2017. okt. 3. 21:07
1 2
 11/12 Bobbuilder ***** válasza:
Bocsánat, volt egy autista hozzá szóló is, neki írtam.
2017. okt. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Bobbuilder ***** válasza:
74%

Te is ugyan úgy felkeresheted a fogyatékosügyi koordinátort. Egyébként nem gondolom, hogy az autisták fogyatékosok, sajnos ez a hivatalos elnevezése a munkakörnek. És a törvényben is így szerepel. Nyilván nem értelmi fogyatékosságról van szó!


Bipolaritás esetében is ajánlom ugyan azt, mint autizmus esetében, hogy fordulj a koordinátorhoz. A törvényben ilyen kategória van még, nem tudom a bipolaritás belefér-e ebbe, meg kell kérdezni.


Pszichés fejlődési zavarral élő hallgatók előnyben részesítése


A 87/2015. (IV. 9.) Korm. rendelet a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szerint pszichés fejlődési zavarral küzdő hallgató esetében alkalmazható kedvezmények:

d) a magatartásszabályozási zavarral (szocio-adaptív folyamatok zavaraival, az érzelmi kontroll, ön-, vagy mások felé irányuló agresszió, a szorongás, az én-szabályozás gyengeségét mutató magatartásjellemzők, az alkalmazkodóképesség, a célirányos viselkedés, az önszervezés, valamint a metakogníció eltérő fejlődésével) küzdő hallgatónak:


da)az írásbeli vizsga szóbelivel, a szóbeli vizsga írásbelivel történő helyettesítése,


db)a hosszabb időtartamú vizsga több részletben való megtartása vagy szünetek engedélyezése, az egyéni késztetések, érzelmi megnyilvánulások tolerálása,


dc)külön vizsga a többi hallgatótól elkülönítetten,


dd)a szóbeli vizsgáztatás során – hallgatói igény esetén – a kérdések leírása, az elvárások és kérdések tisztázása, a feltett kérdések, utasítások megfogalmazásának egyszerűsítése, pontosítása,


de)a nem fogyatékossággal élő hallgatókra megállapított felkészülési időnél hosszabb felkészülési idő. A hosszabb felkészülési időt a nem fogyatékossággal élő hallgatókra megállapított időtartamhoz képest legalább 30%-kal hosszabb időtartamban kell megállapítani.


df)a hallgató tanulmányai alatt személyi segítő biztosítása.


Indokolt esetben a hallgató kérelmére, a szakvélemény alapján a felsőoktatási intézmény a ezen kedvezményektől eltérő, további vagy más kedvezményt is biztosíthat a hallgató részére.”

2017. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!