Melyik számotokra a legirritálóbb tantárgy? és miért?
Szerintem ez nagyban függ attól, hogy az ember milyen beállítottságú mert mindenkit más érdekel és azt általában könnyebben, szívesebben is tanulja meg. Illetve az ember képességei is szerepet játszanak ebben. Valamint fontos, hogy mit értünk szükségesnek és itt fontos, hogy az ember hogyan képzeli el az életét. Munkanélküliként is lehet élni valaki másra támaszkodva, lehet közmunkát végezni, lehet alakalmi munkákat vállalni, lehet valakiből betanított munkás, tanár vagy vállalkozó vagy orvos vagy pék vagy akármi mert rengeteg lehetőség van. Minden szakmában, állapotban lehet élni, hiszen már mindegyikre láttunk példát és egy péknek vagy egy árufeltöltőnek a munkájához, a megélhetéséhez, az életéhez nem szükséges az, hogy tudjon deriválni például. Egy orvosnak sem kell tudni, hogy hogyan kell római keresztboltozatot rajzolni és egy mérnöknek sem kell tudnia a Ó Mária Siralmat. Én jónak tartom, hogy az iskolában sok tudást próbálnak átadni, hogy minél szélesebb körben szerezzen ismereteket az ember, főleg általános iskolában mikor a jövőben még bármi történhet és bármi lehet az emberből. Közép iskolában már szerintem jobban koncentrálnak az érettségi követelményeire. Szerintem a szakkörök és a fakultációk segítenek abban, hogy valaki célirányosan szerezzen ismereteket és ez jó dolog, de szerintem mindenre szükség van valamilyen szinten. A nyelvtan hasznos, de szerintem nem az elemzés vagy a bontás illetve a morfémák szintje. Szerintem helyesen írni nagyon kevesen tudnak, az azért túlmutat a "hogy előtt vessző" és a "de vagy viszont" szabályokon. Én sem tudok helyesen írni, de azt fontosnak tartom, hogy alapvető szabályokkal legyünk tisztában, tudjunk szépen és érthetően, értelmesen fogalmazni. A matematika szintén alap szinten elvárás mindenkinél. Az irodalom egy része az alapműveltséghez tartozik, de ennek talán kevesebb gyakorlati haszna van. Amit én mindenképpen fejlesztenék és fontosnak tartok az az idegen nyelvek tanulása. Szerintem ma már fontos, hogy az ember több nyelven is meg tudja értetni magát.
Én személy szerint a kémiát és az ének órát nagyon, de nagyon nem szeretem. A kémia túl távol áll tőlem, nyilván a környezetünkről szól, körülvesz minket, de a én ezt nem tudom átlátni, nem tudom elképzelni és nem tartom túl fontosnak. Az ének-zene óra pedig szerintem butaság úgy, ahogy van. Rendben, a műveltséghez tartozik, hogy ismerjük a korok jellemzőit, híres zeneszerzőkkel és műveikkel tisztában legyünk, de ennek sincs túl sok gyakorlati haszna, azt meg végképp nem értem, hogy mi szükség van latin egyházi énekekre mert nem hiszem, hogy bárki megkér majd rá, hogy énekeljem el.
történelem!
Nem a múlttal kell foglalkozni hanem a jelennel.
* kémia
*fizika
*tánc
*matek
*nyelvtan
*föci
*orosz
15L
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!