Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem túlzás a szabálytalan...

Nem túlzás a szabálytalan telefon használatért az igazgatói figyelmeztetés, illetve az iskolából való kirúgás?

Figyelt kérdés

Kívülállóként kérdezem.

Amikor én középiskolás voltam, ilyen súlyosabb büntetéseket, mint igazgatói figyelmeztetés, fegyelmi tárgyalás, esetleg iskolából való kirúgás, jellemzően a notóriusan rossz diákok kaptak, vagy azok, akik komoly kihágást követtek el, pl. rongálás, károkozás, tűzveszélyes/közbiztonságra veszélyes tárgy behozatala, súlyos bántalmazás, verekedés, mások életének veszélyeztetése.

Ehhez képest az, hogy valaki a tiltás (korlátozás) ellenére telefont használ, azzal önmagában nem okoz se kárt senkinek, se balesetveszélyt, se életveszélyt.

Lehet érintett pl. egy jól szituált kitűnő/jeles tanuló is, aki tanulmányi versenyeket nyer, sokat tesz a közösségért, segítőkész, odafigyel, nem zavarja az órákat, csak amolyan vesszőparipája ez a rendelet, de kizárólag ezt a szabályt szegi meg (azzal, hogy szünetben mobilozik - másokat nem zavarva).

Innentől tehát az ilyen is egy kalap alá kerül a rendszeresen rossz diákokkal.

Nem érződik ebben az esetben a büntetés egy kicsit túlkapásnak?



szept. 5. 09:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

#8 1. Hogy szülőként mi a dolgom, azt eldöntöm én, és nem tőled akarom hallani.


2. Én a gyerek apja vagyok, nem az anyja.


3. Megvalósul-e a rendelet célja, ha nem adja le a telefont, és szünetben, órán sem használja? Éri-e bármilyen érdeksérelem az iskolát, a társait, a házmesterminisztert, a tankerületet? Egyszerűsödik és gyorsul-e az iskolai adminisztráció a többiek telefonjaival? Csökken-e az iskola felelőssége a kevesebb telefon miatt, amire vigyázni kell?


Akkor miért is vesződjön a telefonja leadásával, felvételével? Van annyi önfegyelme, hogy nappal ne a telót verje, akinek nincs annyi, annak meg ott van a leadós rendszer.


"Megütheti a bokáját..." Egyáltalán, hogy derül ki, hogy telefon van nála, ha amúgy nem használja? És milyen baja lehet? Hátraviszik, agyonlövik?


Ez a "buszbérlet meg van papíron is" duma meg... hagyjuk, a fejlődés az ördögtől való? Drágám, hát lapulevelet is lehetne keresni, hagyjuk ezeket a modern vívmányokat, mint a WC-papír? Betét helyett a lányok kaparjanak le egy marék mohát? Oltásokat be se adjuk? Kézmosás nélkül is milyen jól megvoltak még az orvosok is, nem? Sőt, járjunk gyalog, meg szamárháton mindenhova!


A szabály kritika nélküli betartása pedig nagyon messzire vezet! Ne feledd, a náci Németország zsidók elleni terrorja is jogszerű volt, akik végrehajtották, folyamatosan betartották az aktuális szabályokat.


Látod, ez a különbség köztünk. Te alattvalónak neveled a gyereked, én állampolgárnak.

szept. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
32%

#11

Te h..lye vagy, már bocs, látszik is a megnyilvánulásodon, hogy fogalmad sincs, hogy miért hozták meg ezt a szabályt. Lehet, hogy a te gyereked nem függő, de a társainak a 99,99%-a az. És remélem nem kell bemutatnom, hogy mi a különbség a mérték és a mértéktelenség között. A szabályt azért hozták, mert a diákok függők, mértéktelenül használják a telefonjukat. Ha mértékkel használnák, nem a tanórán, a szünetekben egymással beszélgetnének, akkor a szabályt nem kellett volna meghozni. Így legalább szabályozhatják a diákok telefonhasználatát, ha már a szülők erre képtelenek voltak megtanítani a saját gyerekeiket.


A reakciókból is nagyon jól látszik, itt is, hogy az emberek mennyire függők, mennyire függenek a telefonjuktól. Ha már elveszik tőlük a függőségük tárgyát, akkor előjönnek az elvonási tünetek, az agresszív megnyilvánulások. Hisz a telefonfüggőség is ugyanolyan ártalmas és rossz az egyénre nézve, mint az alkoholfüggőség, vagy a cigizés.


A szabályzat nem a fejlődés ellen van.


""Megütheti a bokáját..." Egyáltalán, hogy derül ki, hogy telefon van nála, ha amúgy nem használja? És milyen baja lehet? Hátraviszik, agyonlövik?"

Értelmi szinted nagyon alacsony, az már biztos. Azzal, hogy a gyerekednek felajánlod a kiskaput, ezzel azt tanácsolod neki a későbbiekben is, hogy az élet bármely területén keresse majd a kiskapukat, hogy hogyan tudjon kibújni a felelősség, a szabályok alól, amiket, ha áthág, azzal csúnyán pórul fog járni.


"én állampolgárnak." :D :D Ja, olyan állampolgárnak, aki nem tartja be a szabályokat, keresse a kiskapukat és válassza a könnyebbik utat.

szept. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

#12 Ja, értem.


Az nyilvánvaló csúsztatás részedről, hogy a gyerekek 99,99%-a függő.


Elmondom neked, hogy mi volt a rendelet célja. Romokban az egészségügy. A tömegközlekedés. Az oktatás. A költségvetés. Már csak Kína hajlandó finanszírozni az országot, cserébe csak a jövőnket kérik.


Kell egy gumicsont.


És igen, ti, szülők vallottatok kudarcot a sok kis függő gyereketekkel. Akik agresszívak lesznek, és elvonási tüneteket produkálnak. Ti neveltétek ilyenné, holott nagyon jól tudjátok, hogy milyen ártalmas.


Ez a szabály (milyen szabályzat?) a fejlődés ellen van. Az órákon, a midennapokban ugyanis kiválóan használható eszköz volt minden gyereknél, amivel élni kellett volna, kihasználni a képességeit az oktatásban. A finneknél a tankönyvekben már Magyar Péter tavaszi felfutása is benne van. Hogy adhattak ki ennyire friss tankönyvet? Online. Változik a világ, a 2+2-t még meg lehet tanítani ezeréves könyvekből, de egy nyolcadikos történelem és társadalomismeretet már csak 5 éves könyvből tanítani is elavult, felesleges energiapocsékolás. Természettudományokat, informatikát , idegen nyelvet (ahol a célnyelvi kultúra megismertetése is fontos lenne) tankönyvből, meg a tanárnéni emlékezetéből? Mikor ott lenne a számtalan online, real time lehetőség? Mikor egy olyan világba mennek majd a gyerekek, ahol a digitális készségek nélkül csak akksigyár hulladéklerakója marad neki? Még tesiórán is kiválóan használhatóak lennének ezek az okoseszközök, pulzusméréssel, véroxigénszinttel, lépésszámmal, gyorsulással, de akár a statikus gyakorlatoknál az izmok remegését mérni lehet egy gombokért megvető telefonnal...


De persze, jegyzeteljünk papírra! Sőt, miért álljunk meg a papírnál, mikor viasztáblára is lehetne karcolni, lám, a rómaiak mi mindent megoldottak így? Egyiptomban piramisok épültek! Sőt, az asszírok agyagba rótták a jeleket és kiégették, és birodalmak működtek! Hát miért ne lépnénk odáig vissza?


Az értelmi szintemet nem tudom, hogy sikerült idekeverni a csapnivaló szülőségem mellé. A te gyereked lett függő, nem az enyém, neked jelent személyeskedést a vitatkozást, nem nekem. Te tapsolsz, hogy ha már neked nem sikerült a kütyüt kivenni a gyerek kezéből, akkor majd a belügyminiszter megregulázza a gyerekedet! Normális ember maga neveli a gyerekét. Persze ha te arra akarod nevelni a gyereked, hogy a "szabál az szabál, úgyse tehetsz semmit, mert megütöd a bokád", azzal csodás birkát fogsz nevelni a mindenkori hatalom számára. És ha sorba kell állni napi kétszer 10 percet, akkor álljon sorba az a krva kölök, az a dolga!


Hát jó, a te gyereked sorakozik, nem az enyém! És megnyugtatlak, nem a te károdra fog az én fiam már a buszon ülni, amikor a tied még mindig azt várja, hogy lepapírozzák, hogy a mobilját visszakapta. Igazából te lopod el a gyereked idejét, de hát ha a szabály az szabály, akkor ennek bizony ára van, amit gyermeked bizonyára örömmel fizet meg nap mint nap. Neked meg végül is mindegy, nem te állsz sorba, értem én ezt is. Meg beírást sem fog hazahozni, míly megnyugtató.

szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
36%

#13

Hát, mellé lőttél, nincs gyerekem, hanem nyitott szemmel járok. És amikor lesz gyerekem, akkor szabályozni fogom, meg fogom neki tanítani a helyes használatot, nem fogom függővé tenni, mert a gyereknek elsődleges minta a szülője. És tőlem nem azt fogja látni, hogy mindenem az okostelefon.. erről csak ennyit. Telefont is majd csak kb tizenpárévesen fog kapni.

Ha a gyerekkel baj van, a tanár telefonon úgyis értesíti a szülőt.


"A finneknél a tankönyvekben már Magyar Péter tavaszi felfutása is benne van."

:D :D Hivatalos forrást kérek, mert ez így a levegőbe beszélve maga a hazugság.


"Még tesiórán is kiválóan használhatóak lennének ezek az okoseszközök, pulzusméréssel, véroxigénszinttel, lépésszámmal, gyorsulással, de akár a statikus gyakorlatoknál az izmok remegését mérni lehet egy gombokért megvető telefonnal..." :D :D

Minek? Mikor 10 percet se tudnak egyhuzamba végig mozogni intenzíven, mert olyan puhányak és elhízottak. Minek mérni a pulzusszámot? Ettől mivel lesznek többek?


"A te gyereked lett függő, nem az enyém, "

Hát, pl. az értelmi szinted ebből is látszik, hogy legjobb védekezés a támadás, ha már valaki szembesít téged a saját hibáddal, hogy pl. megbuktál, mint szülő.

szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%

#14 Ja, gyereked sincs! :)


Úgy könnyű! Te kis mókás tréfarépa, hát miért nem ezzel kezdted?


Hazugnak nevezni valakit csak azért, mert neked valami nem tűnik valószínűnek - az viszont ordas tahóság, de ha gondolod, tanítsd majd erre is a gyereked!


Tessék, néhány hivatkozás (balos is, jobbos is)! Igaz, hogy neked is pont ennyi lenne kiguglizni...


[link]


[link]


[link]


[link]


Tesióra. Hát pont azért, amit írsz.


És még mindig nem értem, hogy miért buktam meg, mint szülő? Érted, szülő, nem pedig birkapásztor...

szept. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
63%
Túlzásnak túlzàs. De làtot kirúgjàk az igazgatót ha nem úgy tàncol ahogy a kormànyzat épp füttyent. Nem ellened szól. Igazgatód valószínű remeg àlmàban lesz-e munkàja ha valami fityeszes ellenőr meglàtja a kezedben az iskola területén belül.
szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk gyújtogattak a pad alatt, dobálóztak, a tanárt leköpték (és még nem is csak c1g4nyok voltak, hanem ilyen drogos gyúrós gyökerek). A telefonon való játék volt a legkisebb gondjuk a tanároknak. Fura mód nálunk SOHA nem rúgtak ki senkit, hanem 1-2 diák volt akit elcseréltek másik iskolával. Vicc az egész ahogy van. Arról ne is beszéljünk amikor a c1g4nyok pillangókéssel játszanak a folyosón, dohányzóban stb.


Nem hinném, hogy a fenti példa életszerű lenne.


Én nem csináltam sok hülyeséget, igazgatóit akkor kaptam középsuliban, amikor részegen mentem be. Általánosban meg amikor az osztálytársam kezébe állítottam a ceruzát véletlen. (csak a hegye ment bele, nem átszúrtam a kezét)

szept. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Misery ***** válasza:
68%
#1 Tök mindegyik, mi volt régen, te boomer. 1000 éve meg a patakban mostak, akkor menjél és mossál te is ott!
szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
33%

#18

Majd, akkor használj különböző kifejezéseket, ha tudod is, hogy mit jelent. 😉

szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 SZTANN ***** válasza:

TÚLZÁS. De azért azt tudni kell, hogy a tiltott telefon-használat nagyon sokféle lehet. Nyilván, ha valaki órán nézegeti a le nem adott telóján a maijait, vagy zenét hallgat, az nem olyan súlyos ügy.

De aki videót készít a tanár szégyellnivaló órai baklövéséről, és egyből felteszi a tiktokra.... vagy aki intim helyzetben fotóz valakit, és nyilvánosságra hozza, vagy egy gyerek bántalmazását rögzíti órán (ámbár ez még hasznos is lehet bizonyítékként).

Szóval egyből igazgatói vagy kicsapás általában TÚLZÁS, de lehet olyan súlyos, minősített eset, amikor abszolút jogos a legnagyobb büntetés.

Viszont az is igaz, hogy az igazán súlyos esetekben már rendőrségi feljelentés jár, nem egy kis iskolai büntetés.

szept. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!