Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért zavar egy tanárt ha egy...

Miért zavar egy tanárt ha egy jó tanuló (4,36 átlagú) alszik az óráján?

Figyelt kérdés

17 éves 10.et most befejező viszonylag jó tanuló (legtöbbször hármas négyes ötös tanuló) vagyok.


Sokszor alszok az órákon ilyesmi. Bennem nincs tisztelet a tanárok meg úgy “ánblokk” (nemtom, hogy kell helyesen írni) a felnőttek felé. Egyik tanárom mindig “noszogat” hogy tegyek bele többet az iskolába mert látja hogy így is hogy kb az órák egyik felében figyelek és otthon max tz-kre tanulok is simán 4,36 vagyok a tárgyából, akkor képzeljem el mit érhetnék el ha érdekelne stb… Én erre annyit reagáltam hogy “hát most erre mit mondjak?” Nekem nincs kedvem illetve nem vagy az anyám, nem mondhatod meg, hogy mit tegyek”. Mielőtt valaki bunkónak titulálna, nekem van ez a beszédstílusom, hogy én így kommunikálok az emberekkel, szókimondó vagyok. Bocsesz…


Meg, mondta nekem, hogy ne aludjak az órákon. Ez őt miért zavarja? Ha jó tanuló vagyok és nem zavarom az órát “rosszalkodással” akkor ő se zavarjon engem, hogy figyeljek ez így fair. Mert ha tegyük fel kettes tanuló lennék és folyton beszélgetnék akkor megérteném h miért csesz le. De így…


Nem értem🥲😅



#tanulás #jó átlag #Órán alvás
jún. 24. 04:24
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Borderlineos nő vagyok, huszonéves. Most tettem le estin az érettségit, mindenem erős négyes lett, kivéve a törit, az majdnem max pontos jeles, és így is azon gondolkodom,vhogy az egyetem miatt majd még újra letegyem, hogy meglegyen a pontom. Ezeket csak azért mondtam el, mert nem kifogásokat és magyarázatokat kell gyártani mindenre is. Egy kevés alázatosság szükséges az élethez.
jún. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Vegyétek már észre, hogy kamus. Aki ilyen az nem ír ki kérdést, hogy segítsenek neki rá világítani, mert vagy észre se veszi, hogy egy büdös paraszt vagy le se szrja.
jún. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
37%
32, hát nem tudom. Voltam pszichiátrián kezelt ambulánsként. Nekem is természetesnek tűnt az, hogy különleges bánásmódot kapok a tanároktól, sőt követeltem is és azt is, hogy szívjam mások energiáját. Ha valamivel szembekerültem, rögtön azzal védekeztem, hogy én beteg vagyok. Szóval ez terészetes volt, de amikor valaki rávilágított arra, hogy helytelen amit teszek, ugyanolyan voltam, mint a kérdező a kérdésében meg a kommentekben.
jún. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Azért zavarja a tanárt, mert aludni az óráján tiszteletlenség, és ha egynek mégis meg találná engedni, vagy csak rá sem szólna, akkor a többi úgy venné, hogy neki is szabad ugyanezt meglépnie. Abból meg káosz is lenne, a tanárt vennék elő, mondván, "XY-nak szabad volt, nekem miért nem?", ebből meg jönne a kivételezés okozta helyzet.


A másik pedig, már elnézést, de ez nem beszédstílus, hanem kimondott bunkózás. A saját érdekedben is mondom, hogy ebből jobb lenne minél hamarabb visszább venni, mert könnyen visszaüthet a dolog.

jún. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

#34


De mások meg telefonoznak és rájuk nincs rájuk szólva. 🤷‍♂️

Ennyi erővel ha ők telózhatnak az órán akkor én aludhatok. Mert ez nem fair, hogy ők telózhatnak de ha egyszer én veszem elő akkor rögtön “ne telózz”

jún. 25. 10:46
 36/40 A kérdező kommentje:
#33 na akkor te értesz engem.😌😙
jún. 25. 10:46
 37/40 anonim ***** válasza:
49%

Nekem azért szólt be a tanár felnőttoktatásban, mert hetente volt 1-2 óra amikor kimentem a wc-re.


Más lehiányzott 3-4 alkalmat, az nem zavarta a tanárt, de nekem beszólt, hogy minek lell folyton kijárnom.

jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Most ezt komolyan kérdezed? Azért zavarja, mert azon túl, hogy tiszteletlenség, a teljesítménye felé (igen, a teljesítménye felé, még ha te ezt nem is ismered el), praktikusan nem fogod hallani a tananyagot, ha alszol.
jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Logikátlan ez az iskola😭😭😭💀💀💀
jún. 25. 16:28
 40/40 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt mert fontos vagy neki, számítasz neki. (Mint diák, mint ember, a figyelmed, a jelenléted.) A mai világban ez nagy dolog, ha valakinek még számítunk. Ha nem lennél fontos neki, akkor lesz..ná, mit csinálsz.

Másrészt a tanár dolga nemcsak a tanítás, hanem a nevelés is. Azzal, hogy rádszól, azt akarja jelezni, hogy "nem úgy van ám kisöreg, hogy azt csinálsz, amit akarsz, és majd mindig elnézik neked", hanem hogy majd később is be fognak szólni, ha nem tartasz be egy szabályt, pl. a munkahelyen. Elmondja, próbál nevelni, te meg vagy megfogadod vagy nem, az már nem az ő felelőssége.

tegnap 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!