Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért zavar egy tanárt ha egy...

Miért zavar egy tanárt ha egy jó tanuló (4,36 átlagú) alszik az óráján?

Figyelt kérdés

17 éves 10.et most befejező viszonylag jó tanuló (legtöbbször hármas négyes ötös tanuló) vagyok.


Sokszor alszok az órákon ilyesmi. Bennem nincs tisztelet a tanárok meg úgy “ánblokk” (nemtom, hogy kell helyesen írni) a felnőttek felé. Egyik tanárom mindig “noszogat” hogy tegyek bele többet az iskolába mert látja hogy így is hogy kb az órák egyik felében figyelek és otthon max tz-kre tanulok is simán 4,36 vagyok a tárgyából, akkor képzeljem el mit érhetnék el ha érdekelne stb… Én erre annyit reagáltam hogy “hát most erre mit mondjak?” Nekem nincs kedvem illetve nem vagy az anyám, nem mondhatod meg, hogy mit tegyek”. Mielőtt valaki bunkónak titulálna, nekem van ez a beszédstílusom, hogy én így kommunikálok az emberekkel, szókimondó vagyok. Bocsesz…


Meg, mondta nekem, hogy ne aludjak az órákon. Ez őt miért zavarja? Ha jó tanuló vagyok és nem zavarom az órát “rosszalkodással” akkor ő se zavarjon engem, hogy figyeljek ez így fair. Mert ha tegyük fel kettes tanuló lennék és folyton beszélgetnék akkor megérteném h miért csesz le. De így…


Nem értem🥲😅



#tanulás #jó átlag #Órán alvás
jún. 24. 04:24
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
98%

"Mielőtt valaki bunkónak titulálna, nekem van ez a beszédstílusom, hogy én így kommunikálok az emberekkel"

Igen, ezt hívjuk úgy, hogy bunkó.


"Hagyjanak engem elleni"

Vemhes vagy? :D Lehet, hogy mégiscsak inkább figyelni kéne nyelvtan órán alvás helyett.

jún. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

#11 *képzeld el hogy az arocdba böfögtem*


El lenni akkor. Bocsi elírtam.

jún. 24. 06:01
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, ha egy diák alszik akkor a többi is elvárja, hogy megtehessék. És mindegy az átlag, suliban vagy, nem otthon.
jún. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Jó ez logikus.
jún. 24. 06:31
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor a tobbi is ezt csinalná
jún. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

#2-es felvetésére reflektálnék: "Ha majd lesz egy komoly munkahelyed"


Volt nálunk egy ilyen hozzáállású gyakornok lány, mint te, kérdező. Egy kolléganő mellé volt beosztva. Egy reggel bejött, kérdezte a kolléganőt, hogy aznap mennek-e át másik telephelyre, kolléganő mondta, hogy "nem, ma nem". Ezután a gyakornok eltűnt. Tényleg nem találtuk sehol, telefon neki, és most kapaszkodj: közölte, hogy hát mivel a kolléganő mondta, hogy ma nem csinálnak semmi érdekeset, ő fogta magát és HAZAMENT.

Gondolom, nem túl nagy spoiler, hogy nem nálunk folytatta tovább a gyakorlatát.

A "mindig csak azt csinálom, amihez kedvem van" nem feltétlenül biztos út a sikeres élethez.

jún. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
16# Hogy egyesek mit is képzelnek a munkáról:)))
jún. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt valaki bunkónak titulálna, nekem van ez a beszédstílusom, hogy én így kommunikálok az emberekkel, szókimondó vagyok


Tehát bunkó vagy. Bocsesz.

jún. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Neked hiába magyarázzuk, úgyse érted meg.
jún. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem vagy jó tanuló. Az, hogy a többiek hülyébbek/lustábbak nálad, még nem jelenti azt, szimplán átlagos eredményeid vannak (sulitól függetlenül). Szóval ebbe még bőven tudnál tenni, hogy jobb legyél...

2. Az iskola a "munkahelyed", tényleg el kell magyarázni, hogy miért nem engednek aludni???

3. Nem szókimondó vagy, hanem bunkó, ne légy rá ilyen büszke, mert előbb-utóbb vissza fog nyalni a fagyi, ha nem válogatod meg a szavaidat (és azt, hogy kikkel szemben engeded meg magadnak ezt a stílust).

jún. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!