Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem lehet a 4,9 átlagú...

Miért nem lehet a 4,9 átlagú diak megnevezése kitűnő tanuló?

Figyelt kérdés

Az is szép teljesítmény, ha valaki csak egy négyest kap (vannak gyerekek akiknek például a tesi nem az erősségük és hiába dolgoznak keményen, nem tudnak helyből távol ugrani akkorát, hogy elég legyen az ötöshöz, nem tudnak annyit futni, hogy ötös legyen, stb), ezért nem értem, miért nem hívják őt is kitűnő tanulónak?


Ráadásul sok helyen 4,9 átlagú diák könyvjutalmat sem kap, amit igazságtalannak tartok.


2021. jún. 21. 23:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
Mert a színjelest hívják kitűnőnek, akinek pedig 4,9 az átlaga, az nem tartozik ebbe.
2021. jún. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%

Mert a kitűnő az 5,0.

A 4,9 meg ennél pont 0,1-el kevesebb.

2021. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Jó de a kitűnő azért kitűnő, mert az átlagával kitűnik a többiek közül. A 4,9 is kitűnik.
2021. jún. 21. 23:10
 4/33 anonim ***** válasza:
82%

Nem, a kitűnő azért kitűnő, mert így nevezték el amikor valaki átlaga 5,0.

Ha egy osztályban mindenki csak 5-ösöket szerez, akkor mindenki kitűnő, pedig senki nem tűnik ki a többiek közül.

2021. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
14%

Van olyan osztály ahol a 3,0 is kitűnik.

Az 5,0 meg 4,9 átlagú gyereknek úgysincs élete, de a 4,9 még ahhoz is lúzer, hogy kitűnő legyen :))

2021. jún. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
10%

Én is kitűnő voltam, pedig tesiből tök béna voltam.

De én felkeltem hajnalban, hogy futni menjek, mert ötöst akartam kapni. Pedig utálok futni és amúgy nem is szoktam soha. Vagy gyakoroltam olyasmiket, amiket alig mertem megcsinálni pl. kézenállás, kötélmászás...Halálfélelmem volt közben, de addig csináltam, amíg ötösre nem ment. Ez a különbség.

2021. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
38%
Az intézmény Pedagógia Programja (PP) tartalmazza, milyen értékelést alkalmaz az iskola. A félévi és év végi osztályzatot az évközi érdemjegyek határozzák meg. és tudtommal a tesi nem része az as átlagnak.
2021. jún. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Van más is, aki ugyanezt csinálta és mégis négyest kapott hatos, mert a tanár nem azt nézte, hogy igyekszik, hanem azt, hogy nem tökéletes, nem érdemel ötöst.
2021. jún. 21. 23:23
 9/33 A kérdező kommentje:

Mondok egy példát, aki pl felment a gerendára, megcsinalta a gyakorlatokat, de halálfélelme volt, nem kapott ötöst, mert ugyanazt az érdemjegyet kapta volna, mint a tehetséges lány, aki ugrált a gerendán, ez meg ugyebár igazságtalan.


Meg van, ami egyszerűen vagy megy vagy nem.


1,55 m magad vagyok, helyből távol csak a kettesig tudtam ugrani, hiába gyakoroltam otthon meg a suliban meg lóbaltam a karom, ahogy a tanár mindta (mondjuk 4,5 volt az átlagom, tegat nem rókam szól a kérdés).

2021. jún. 21. 23:30
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

"De én felkeltem hajnalban, hogy futni menjek, mert ötöst akartam kapni. Pedig utálok futni és amúgy nem is szoktam soha. Vagy gyakoroltam olyasmiket, amiket alig mertem megcsinálni pl. kézenállás, kötélmászás...Halálfélelmem volt közben, de addig csináltam, amíg ötösre nem ment. Ez a különbség."


Jesszus. Az ilyen lelkuletu emberek egeszsegesek? Olvasni is kellemetlen

2021. jún. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!