Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem lehet a 4,9 átlagú...

Miért nem lehet a 4,9 átlagú diak megnevezése kitűnő tanuló?

Figyelt kérdés

Az is szép teljesítmény, ha valaki csak egy négyest kap (vannak gyerekek akiknek például a tesi nem az erősségük és hiába dolgoznak keményen, nem tudnak helyből távol ugrani akkorát, hogy elég legyen az ötöshöz, nem tudnak annyit futni, hogy ötös legyen, stb), ezért nem értem, miért nem hívják őt is kitűnő tanulónak?


Ráadásul sok helyen 4,9 átlagú diák könyvjutalmat sem kap, amit igazságtalannak tartok.


2021. jún. 21. 23:02
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
81%

#29


2 liter vizet egy átlagos ember egy nap alatt szokott meginni. Szóval reggeltől estig. Nem pedig egy tanóra leforgása alatt. Ráadásul idő is kell a víznek míg "leérik". Szóval ha valaki az egyik szüneten iszik, a másik szünetig nem kéne pisilési ingere legyen, ha nincs valami egészségügyi gondja.


Amúgy meg csaj vagyok. ;)

2021. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

kitűnő (melléknév)

1. Kiválóan tanuló (gyerek), aki az iskolában minden tárgyból 5-öst kapott. Csupa jeles osztályzatból álló, legjobbként értékelt (tudás, eredmény).


[link]


Amúgy nem értem miért ennyire fontos neked ez a könyvjutalmazás. Ahol én jártam iskolába minden osztályban az első 3-5 tanuló kapott könyvjutalmat (attól függően, hogy épp mennyi pénz volt rá). 9. kivételével én is kaptam minden évben vagy a tanulmányi eredményeimért (pedig csak 6.-ban voltam kitűnő), vagy pedig valami versenyen elért helyezésért. Egy kezemen megszámolom, hogy hányba olvastam bele.

2021. jún. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 citromfűlevél ***** válasza:

“Ráadásul sok helyen 4,9 átlagú diák könyvjutalmat sem kap, amit igazságtalannak tartok.”


Nálunk a kitűnők közül sem kapott mindenki könyvet, de még oklevelet is csak külön kérésre. ;)

2021. júl. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!