Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem lehet a 4,9 átlagú...

Miért nem lehet a 4,9 átlagú diak megnevezése kitűnő tanuló?

Figyelt kérdés

Az is szép teljesítmény, ha valaki csak egy négyest kap (vannak gyerekek akiknek például a tesi nem az erősségük és hiába dolgoznak keményen, nem tudnak helyből távol ugrani akkorát, hogy elég legyen az ötöshöz, nem tudnak annyit futni, hogy ötös legyen, stb), ezért nem értem, miért nem hívják őt is kitűnő tanulónak?


Ráadásul sok helyen 4,9 átlagú diák könyvjutalmat sem kap, amit igazságtalannak tartok.


2021. jún. 21. 23:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
18%

Kitűnik a többi közül az tuti,csak azok közül nem akik 5.0-ra állnak.

Olyan pedig nagyon alig van,ugyanis az átlagot egy 4-es is leviheti,és egész 5-ösre nehezen jön ki ha nincs mellette sok ötös,hogy az a 4-es jelentéktelen legyen.

Gyakorlatilag a szőrszáhasogatás réme a dolog,és a magolás nem egyenlő a tudással. Piszkosul nem.

2021. jún. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
79%

A most érettségizők kaptak a kormánytól egy Trianonos jutalomkönyvet, benne egy levéllel amin Orbán Viktor aláírása szerepel és természetesen bele van építve, hogy regisztráljon a koronavírus elleni védőoltásra.


Hát én nem tudom, én négyes érettségit írtam. Szerintem jó, hogy nem lettem kitűnő mert akkor még kormánytagnak is felkérnek ha már négyes érettségire ilyen komoly megbizatást kapok, hogy regisztráljak az oltásra. Azért erre nem mindenki képes. Négyes érettségi kell hozzá.

2021. jún. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk jeles tanuló volt a megnevezése annak, akinek max 2 négyese volt, és ő is kapott könyvet.
2021. jún. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
89%

de ki a fenét érdekel szerinted, hogy valaki kitűnő volt a suliban?

miért baj az, hogy valamiből 3-as vagy? ettől senki sem lesz kevesebb vagy rosszabb ember

r0hadtul öreg hiba arra törekedni, hogy bármi áron, de ötöst kapj mindenből, kár, hogy ezt díjazzak mindenhol

tanulmányok is születtek már arról, hogy boldogabbak és sikeresebbek azok az emberek, akik csak néhány tantárgyból voltak jók, mint azok, akik mindenből hajtottak

2021. jún. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek, az 5.0 átlagért nem kell odaadni az életed, mert kb semmit nem jelent.

Nem azt mondom, hogy nem kell tanulni, de egy 4 feletti átlag már teljesen jó.

Én valami véletlen folytán szín 5-re érettségiztem, törit és magyart is bemákoltam, a többi meg nekem gyerekjáték volt, de semmi hasznom nem származott a szín 5 jegyből az életben.

A műszaki egyetemen sem voltam kitűnő, arra kellett figyelnem hogy a koleszhoz bejutáshoz/bent maradáshoz meglegyen az átlag. Ha kicsit jobbra sikerült még kaptam valamennyi ösztöndíjat is.

Pont ugyanazt a diplomát kaptam, mint aki vörösdiplomát kapott. Ugyanazokra az állásokra vagyok kvalifikált. És senki nem is kérdezte még soha, hogy hányas osztályzatot kaptam. A munka világában meg aztán nagyon másképp mennek a dolgok.

2021. jún. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
87%

De irigylem a problémáidat. Szerintem meg az igazságtalan, hogy az amúgy magolós diák a készségtárgyakból full közepes teljesítményt nyújt, mégis ötösöket kap mindenből, mert lobbiznak érte a tanáriban, hogy jajj kitűnő legyen.

A majdani munkahelyeden meg amúgy senkit sem fog érdekelni, hogy kaptál-e az isiben ajándékkönyvet év végén vagy sem.

2021. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
16, tanárkám, és, ha otthon a szülei követelik ezt tőle?
2021. jún. 22. 09:09
 18/33 anonim ***** válasza:
89%
akkor menjenek családterápiára, mert nem épeszű az a szülő, aki versenylovat csinál a gyerekéből
2021. jún. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
87%

#17

Nem te vagy az, aki mindig ki van akadva azon, hogy órán nem lehet enni, inni és wc-re menni? Csak mert az a hülyegyerek szokott letanárazni mindenkit így random...

2021. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
98%

"De én felkeltem hajnalban, hogy futni menjek, mert ötöst akartam kapni. Pedig utálok futni és amúgy nem is szoktam soha. Vagy gyakoroltam olyasmiket, amiket alig mertem megcsinálni pl. kézenállás, kötélmászás...Halálfélelmem volt közben, de addig csináltam, amíg ötösre nem ment. Ez a különbség."


Én meg valamikor 7. környékén gyakorolgattam otthon a páros lábbal távolugrást, hogy a suliban menjen jobban, de a 156 centimmel mégse tudtam akkorát ugrami, mint a többiek 170 cm-el. :)

A futás meg kifejezetten olyan, hogy hiába szedtem akár gyorsabban is a lábaim, mint a többiek, ha kisebbeket léptem. :)

Vagy hidat csinálni már oviban is próbáltam csak úgy magamtól, de mikor torna órán kellet csak nem tudtam kinyomni magam. :)


Ennek ellenére a torna jegyem mindig kitűnő volt.


Szóval elég nagy f@$zságot írsz. :)

2021. jún. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!