Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi alapján döntik el hogy egy...

Mi alapján döntik el hogy egy tanulónak jó tanuló legyen vagy rossz jegyeket kapjon? Ma már mindenki "jó tanuló".... a 88-es években akik szegényebb családból származtak azok 2-essel 3-assal végeztek

Figyelt kérdés
jún. 10. 08:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
39%

Én '88-ban általános iskolás voltam. Sajnos nagyon számított, hogy kinek gazdagok a szülei, vagy kinek ismertek valamiért a városban a szülei. Ment rendesen a kivételezés.

A tanárok nagy része nagyon ellenséges volt a kifejezetten szegény, hátrányos helyzetű (nem c) gyerekekkel. Sokszor mi kisgyerekként is tudtunk, hogy milyen rossz otthon a helyzet, pl. verték őket. A tanárokban pedig semmi együttérzés, segítőkészség nem volt, sőt még direkt szívatták is őket.

jún. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%

Mi alapján döntik el jó tanuló lesz-e? Hát, mondjuk hogy 2-3-t hoz-e a suliból vagy 4-5-öst.


Ez meg attól függ, tanul-e vagy sem :D

jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk volt részem a 80-90 evekben ált-közepiskolákban hogy amiert otthon maradt egy eszköz kaptál 1est . Meg nem voltál szimpi akkor kihivtak felelni felmondtad a bemagolt részt de mivel nem értetted két kérdéssel kiütött a tanár es 2est adott . Vagy dumáltál és órai munkád 1es plusz intő , siman zuhant a szinted lehettel akar csoresz is ...
jún. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
57%

Ma nem sérülhet a lelke egyiknek se... Én 83-ban keztem az általánost, egy, max két kitűnő volt osztályonként. Ma komplett osztálynévsort olvasnak fel évzárón.

Múltkor olvastam, hogy nem lenne szabad osztályozni, mert ha valaki mindig jó jegyet kap, akkor a gyenge elveszti a kedvét. most komoly? Azért ne jutalmazzuk az eredményt, hogy ne bántsuk meg vele, aki nem teljesít? nevetséges, ahogy az is, hogy addig írja újra a gyerek a dolgozatot, amíg nem lesz vállalható a jegy :(

jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%
Sose vizsgálták dolgozatjavítás előtt családom vagyoni hátterét. Te kérdező beteg vagy.
jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%

14, én csak részben értek ezzel egyet. Nyílván azt aki én voltam nem kell megjutalmazni, mert egy lista disznó voltam a tanulást illetően, 4,0-4,2 körül volt az átlagom, mert ami érdekelt azzal foglalkoztam es hoztam az ötöst, ami nem azt leszartam és hoztam a négyest. Volt talán egy hármas is, de az is már a végefele, mert a matek és a fizika annyira nem érdekelt, hogy hajlandó sem voltam felfogni azt, amit elsőre nem értettem meg.


De az aki ketteseket-hármasokat kap kilencedikben, aztán nagy erőfeszítések árán feljavítja tizedikre a jegyeit négyes átlagra, annak tényleg demotiváló lehet, hogy nem ismerik el ezt a fejlődést, mert csak a kitűnők kapnak könyvjutalmat, őket emeli ki a tanár.

jún. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy még tisztán emlékszem általánosban, hogy minden bizobyítványosztás olyan volt, mint egy foghúzás. Hazavittem a féléves bizit, eltűrtem a leteremtést, aztán fél evig elvoltam. 4,5 volt az átlagom, de a kilencvenes években nálunk a 4,5-ös átlag azt jelentette, hogy lusta vagy. :D
jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%
Esküszöm, hogy próbáltam értelmezni ezt a kérdést becsületesen, de nem értem...
jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
85%

"88-es években"

Hát, az a kettes sem volt megérdemelt osztályzat...

jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
64%
Horoszkópod alapján kapod a jegyet, ez egyértelmű.
jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!