Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi alapján döntik el hogy egy...

Mi alapján döntik el hogy egy tanulónak jó tanuló legyen vagy rossz jegyeket kapjon? Ma már mindenki "jó tanuló".... a 88-es években akik szegényebb családból származtak azok 2-essel 3-assal végeztek

Figyelt kérdés
jún. 10. 08:05
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
gimnáziumban
jún. 10. 08:05
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Őőő... A dolgozatai alapján??? 🤨 De csak tippelek
jún. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Például, aki azt írja, hogy "Mi alapján döntik el hogy egy tanulónak jó tanuló legyen vagy rossz jegyeket kapjon?" az nem fog nyelvtanból jó jegyet kapni. Vagy azt, hogy "a 88-es években akik szegényebb családból származtak azok 2-essel 3-assal végeztek". De a "Ma már mindenki "jó tanuló".... " majdnem helyes, csak túl sok a pont.
jún. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Illetve egy kínzó kérdés: 1988-ban pontosan hány évet számoltál meg?
jún. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
1988-ban gimnáziumba jártak. A lőtéri kutyát nem érdekelte, ki származik gazdag családból, ki szegényebből, a tudásunk, a szóbeli és írásbeli teljesítményünk alapján osztályoztak minket. Én egyszerűbb családból származom, a szüleimnek még érettségei sincs, de ettől még remek emberek, én viszont diplomás lettem, mert mindig is szerettem tanulni.
jún. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Túl azon, hogy nyelvtanilag zagyvaság, amiket írtál (ezeket az előttem levők szépen leírták), nagy marhaság, hogy bármikor is valaki csak azért rosszabb jegyet kapott volna, mert szegényebb családból jött.

Csak a buta és lusta emberek képzelik azt, hogy a tanárok valami társadalmi ranglétra vagy anyagi helyzet alapján osztályoztak. A dolgozat és a felelet döntött. Esetleg még a magatartás számíthatott annyiból, hogy a viselkedni nem tudó gyereket általában nem kedvelték és határesetben nem voltak vele méltányosak, míg a csöndben elüldögélő, tanórát sosem zavaró, de szerényebb képességű gyereknek inkább adtak javítási lehetőséget.

jún. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%
Szegényebb családban sokszor a szülők se tanultak jól.
jún. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező egy nagyon kicsit igazad van, de nem úgy, ahogy gondolod. Kilencvenes években jártam suliba, inkább azok kaptak több lehetőséget, akinek a szülei nagyobb emberek voltak. Egyszer úgy nem mehettem szavalóversenyre, hogy a tanítónéni csak a szülők foglalkozásai alapján kiválogatta a két gyereket, aki mehetett, meg se hallgatott minket, pedig készültem rá, szerettem volna menni.

Ugyanúgy, akármi volt, mindig a jobb családból származó gyerekek képviselték az osztályt vagy az iskolát.

Én egyszer nyitottam ki a számat, úgy leordított a tanítónő, hogy csak néztem...

jún. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%
Én még a 70-es években jártam középiskolába, akkor ha valaki ilyet írt mint most te, akkor nem 2-essel-3-assal végzett volna még gazdag családban sem.
jún. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%
Tessék...? Miféle ostoba kérdés ez mégis...?
jún. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!