A gazdag szülők gyerekei jobb tanulók középiskolában?
Szerintetek középiskolai szinten van jelentősége a tanulmányi eredményre nézve a szülők anyagi helyzetének?
Általánosságban jobb tanulók a gazdag szülők gyerekei?
10: az ún. szülői bevonódottság sokkal többet számít a tanulmányi eredményekben, mint az anyagi helyzet.
Vagyis pl. egy olyan sokgyerekes értelmiségi családban, ahol az anyuka főállású anya, és odafigyel a 4-5-6 gyerekre, sokkal jobbak a tanulmányi eredmények (az értelemszerűen kisebb egyfőre jutó jövedelem ellenére), mint egy kétkeresős, de a gyereket magára hagyó, gazdagabb családban.
Igen, valóban nem érvelés amit mondok, ráadásul picit provokáló is a stílusom, de ez a "A gazdag szülők gyerekei jobb tanulók középiskolában?" teljes egészében szociológiai kérdés, ami egy tökéletesen mérhető kvantitatív tudományág.
Direkt erős példa, de ez ugyan olyan, mintha a kérdező megkérdezte volna, hogy milyen kémiai reakció történik, ha mondjuk higany-tiocianátot 165 °C fölé hevítünk. Lehet jönni, hogy nekem meg a szomszédnak az a tapasztalata, hogy nem ég el, vagy épp szikrázik, de a " tudományos " válasz akkor is az, hogy "felpuffadás közben elbomlik".
Első egy oldal Google találatai:
Tovább nem folytatom, az már a Google 2. oldala lenne.
csak a hátrányos helyzetűre kattintottam... Mindenki tudja, hogy ott sem az anyagi helyzet az ok, hanem a szülői érdektelenség, ellenérdekeltség (ne vigye többre, mitn ő, mert akkor le fogja nézni a gyereke), stb. stb.
Sokkal árnyaltabb ez a téma, mintsem ki lehetne jelenteni, hogy gazdag = jobb tanulmányi eredmény.
Guglizni tudsz, de egyetlen egy tanulmányból sem bírtad idézni azt a konkrét mondatot, ami alátámasztaná az állításodat.
Ne erőlködj!!!!
12: és NEM!
Ahogy egy csomó olyan dolog, amit - PC okokból - nyomatnak, holott hazugság...
Pl. hogy a gének vs. nevelés hatása egy gyerek viselkedésére, tanulmányi eredményeire, stb.....
Elhazudják a hozott genetikát, mert nem píszí....
Utolsó, a hozott genetika itt inkább hozzásegít a jobb eredményhez, figyelembe véve, hogy a legtöbb gazdag embernek azért megvan a magához való esze. A pénzt megszerezni és megtartani ugyanis kell némi IQ.
Egyetértek a kutatási eredményekre hivatkozóval, az anyagi lehetőségek ezt kőkeményen befolyásolják. Egy jobb módú szülő ugyanis megteheti, hogy mindenféle különórára, fejlesztésre stb... hordja a gyerekét. Ahogy azt is, hogy külföldre vigye élőben megnézni amiről tanulnak, pl. a Colosseumot, múzeumost stb... Nyilván számít a hozott képesség és a szorgalom is, de két azonos képességű gyerek esetén a gazdagság sok előnyt jelenthet. Amúgy egy átlagos vagy annál kicsit jobb anyagi helyzetben élő család ezek egy részét szintén meg tudja adni, de csak korlátozottan. Pl. egy-két órát tudnak fizetni, de ha nagyon gyenge a gyerek inkább beletörődnek.
Jó érveket írtok mindkét álláspont mellett. Kimondottan nem a hátrányos helyzetűek összehasonlítására gondoltam, az nem is kérdés, néhány kivételtől eltekintve.
Átlagos kontra tehetős anyagi családi hátterű középiskolás gyerekekre vonatkozik kimondottan a kérdésem.
Előre is köszömöm a további hozzászólásokat, érveléseket!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!