Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták! Mit mondanátok...

Egyetemisták! Mit mondanátok annak aki most fogja kezdeni az egyetemet/fősulit? Milyen gyakorlati tanácsokat, és a nyíltnapokon elhallgatott nem feltétlen pozitív dolgokat tudnátok kiemelni? Milyen szakra jársz/jártál, és ajánlod-e?

Figyelt kérdés

Minden szak érdekel, de hogy is mondjam hogy ne sértsek meg senkit... a "nehezebb" szakokra vagyok kiemelten kíváncsi.

Mennyit tanulsz egy nap, és mennyi időd van mellette másra? A koli milyen? A tanárok célja az oktatás vagy a buktatás?



2021. máj. 3. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Arról visszavenni.
2021. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Nagy lépés a gimi utàn az egyetem, de a celja az, hogy tanulj! Nem a buktatás! Bulizni mindig lesz időd golyabalok jók szoktak lenni meg a csajok is tobbit a redbull meg a pénz megoldja, de ha tanulsz az 100%-os garancia szinte!
2021. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
99%
Élvezd ki minden percét, próbálj ki minden lehetőséget, de mindezt ésszel tegyed.
2021. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
99%
Ne a vizsga előtti nap akarj megtanulni 60 tételt.
2021. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Az első év a szemétkedés éve. Ott sokan ki hullanak. Aztán jön, hogy igazàból tanulhatsz.
2021. máj. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
99%

Élvezd ki és köss sok-sok kapcsolatot! Utóbbiak később segítségedre lehetnek. Vizsgából lehetőleg ne egy hétre vedd fel az összeset, és főleg ne rakjál többet ugyanarra a napra, mert agyhalál lesz, én el szoktam oszlatni őket így szép egyenletesen. Előadásokra sok esetben nem kötelező bejárni, de az első néhányra (két-három alkalom) és az utolsóra mindegyiknél érdemes, hogy lásd, milyen a tanár, tisztában légy a követelményekkel, ilyesmi. A szorgalmi időszakban is érdemes már készülgetni a vizsgákra, amikor van időd. Próbálj meg nem mindent halogatni, mondom ezt úgy, hogy a volt szaktársaim 99%-a halogatós volt, köztük én is, de mindig szívtam vele rendesen, mert tök ideges voltam tőle. Az óráidat annak megfelelően oszlasd szét, hogy mennyi terhelést bírsz egyszerre. Van aki szeret minden nap két órára bemenni, más (én inkább ez a második voltam) inkább két-három napra zsúfolja az óráit, hogy a többi szabad legyen. Én mindig kedd-szerda-csütörtöki napokon szerettem bejárni, mert akkor péntektől hétfőig volt szünetem és tovább tudtam maradni szüleimnél hétvégén. Nem kolis voltam, hanem itt laktam Pesten albérletben az unokatesómmal, fejenként 50-et fizettünk, kicsi lakás volt, de tök jól megvoltunk benne. Ami még új lehet, az a rengeteg információ, ami érkezik és az, hogy nincs ofő, aki segít, magadnak kell mindent fejben tartanod, határidőket, követelményeket, mindent. Önállóan kell megoldanod a dolgaidat. Nagyon könnyű elveszni a sok infóban és emberileg is jóval személytelenebb lesz már, mint a gimiben. A Neptun egy borzalom, tárgyfelvétel napján érdemes hajnal 4 körül elkezdeni megpróbálni belépni, akkor 8-kor be is enged. :D A tanáraidról mindenképp olvasd el az értékeléseket a Markmyprofessor oldalon, ott sokat meg lehet róluk tudni.

Sok sikert!

2021. máj. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

A gimi után nagy váltás lesz, mert egyetemen már tényleg magadnak tanulsz, senki nem fog neked könyörögni meg kegyelem ketteseket adni vagy a két szép szemedért átengedni. Ha nem tudod, bukta és kész. Nem hatódnak meg a könnyektől meg a rinyától. A hiányzásokat is komolyan veszik, előadáson annyira nem, de szemináriumon vagy alacsonyabb létszámú órán igen. És ott a hiányzás az hiányzás, tökmindegy, hogy igazolt vagy igazolatlan.

Érdeklődj felsőbb évesektől az egyes tanárokról, sok értékes infót adhatnak. Vannak buktatósok, akik a fontos tárgyakat tanítják (orvosin ez az anatómia pl, tanárin meg a pedagógia és pszichológia modulos tárgyak nagy része, ezeknél tényleg az kell, hogy betéve tudd a többszáz oldalas tananyagot, ezekhez képest a többi tárgy pite.) Én sose voltam kolis, mert abban a városban születtem, ahova egyetemre járok, így otthon laktam eleinte, most meg albiban a párommal, de voltam kolesz bulikban, elég jó a társaság, szerintem jó élmény lehet kolisnak lenni.

Tanulni nem kell minden nap, a szorgalmi időszakban be kell járni az órákra becsületesen és rommá jegyzetelni magad, beszerezni, elolvasni, fénymásolni a kötelező irodalmakat. Ha van egy évközi demó vagy doga, arra persze tanulni kell, vagy ha bevállalsz referátumot, vagy beadandót kell írni, az kb három napos meló, hogy kényelmesen elkészülj, ne valami összecsapott sz.r legyen a végeredmény. A vizsgaidőszak húzós, olyankor konkrétan végigtanulod a napokat heteken keresztül. Sok kávè, kevés alvás, stressz jellemző ezekre az időszakokra, de ha megvan az utcsó vizsgád az igazán euforikus érzés, lehet menni kocsmázni. :) én a vizsgaidőszakokat amúgy úgy intézem, hogy az első hétre nem veszek fel semmit, néha a másodikra sem, mondhatni rápihenek a hajtásra, aztán sorban, tömbösítve letudom a vizsgákat, mindenre három-négy napot hagyok tanulni, ha húzósabb tárgy, akkor többet. Nekem ez vált be, még egyszer se buktam semmiből hálistennek. Persze van, aki úgy csinálja, hogy a szorgalmi időszak után belecsap és minél hamarabb végezni akar, van aki meg szétosztja a vizsgáit szellősebbre, hogy legyen köztük pihenőnap. Ez majd nálad is ki fog alakulni, hogy hogy szereted jobban.

A párom egyébként oktató, a fogorvosi karon, neki nem célja a buktatás, meg igazából senkinek se, de nyugodt szívvel buktatja meg azt, aki nem tud eleget. Nagyon utálják, ha a vizsgán valaki azzal jön, hogy xy információ nem volt a diasorban. Nem a diasorból kell tanulni, hanem a kötelező irodalomból. A diasor csak vázlat, tanítási segédeszköz az oktatónak, nem a hallgatóknak (és csak a jófej tanárok teszik közzé a diáikat) Egy oktatónak se az a célja, hogy buktasson, ez egy tévhit amit a gyenge képességű hallgatók terjesztenek előszeretettel. Egyszerűen van egy tudásszint elvárás, amit meg kell ütni, ha folytatni akarod az egyetemi életedet. Elvileg azért jelentkezel egyetemre, hogy tanulj. Persze vannak bulik is, meg ismerkedés, meg anyámkínja, de elsősorban a tanulásért vagy ott, minden más másodlagos. Tudni kell néha nemet mondani a bulimeghívásokra, ès ellen kell állni amikor a felsőbb éves linkebb hallgatók le akarnak húzni magukkal ilyen dumákkal, mint: arra a tárgyra nem kell tanulni! Én is vizsga előtt három órával néztem át a jegyzetet, és simán meglett!- na ezeket a társaságokat jobb kerülni, ha nem akarod, hogy a képzésed tíz évig tartson.

2021. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Barátkozz, keresd a lehetőségeket!

Elsős vagyok kis létszámú szakon, így a tanárok ismernek. Van is aki már megkeresett. Ez nagyon fontos, mert lesz szakmai tapasztalatod.

Barátkozz a szaktársakkal, az ő barátságuk aranyat ér. Egyrészt ingyen jegyzet, segítség akár zh vagy vizsga közben, háziban stb. De ami ennél is fontosabb, hogy van, aki megért, támogat, segít, és nem néz hülyének, mert odavagy azért a tárgyért. (Kis létszámú, szak, szóval újdonság az a környezet, ahol ennyire szereti mindenki azt az adott szakot)

A tanulás rendben van. Mélyebb vízre számítottam, de azért kell tanulni.

Csak rövid ideig voltam kolis (szeptember-november) de azt nagyon szerettem. Sajnos nem voltak igazán kolibulik, de remélem, még lesz ilyesmire lehetőségem.

Eddig nem tanultam sokat a kötelező tárgyaimra, szóval most elég intenzíven pótolok. Nem vagyok jó az állandó tanulásban rendszerességben, főleg online. Viszont ha nekiülök nagyon produktív vagyok. Egy-két nap alatt egy hónapnyi anyagot lenyomok, ha tényleg azzal foglalkozom. Volt olyan nap, hogy 11 órát tanultam egy nem kötelező hivatalosan fel sem vett szakkör szorgalmi feladatára. De nem ez az általános. Van amikor semennyit nem tanulok.

Jut idő, de nehéz találni olyat, akivel el lehet tölteni, mert mindenki más is tanul.

Kis létszámú szak, a tanárok nagyon nem akarnak buktatni, de korrektek. És emberségesek. Pl nem nullázzák le a zh-t, ha egy perccel később küldted be. Emberként, kollégaként kezelnek, bármikor lehet kérdezni. Nyilván ez egy 400 fős szakon nehezebb.


TTK-s vagyok

2021. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Ne szeress bele az adjunktusba.
2021. máj. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Ne higgy az "Xy professzor ilyen-olyan szemét, megbuktatott úgy is, hogy szóról szóra tudtam a tételt" típusú legendáknak. Feleslegesen fogsz pánikolni, ha az adott vizsgáztatóhoz kerülsz és ezzel csak rontasz a teljesítményeden, pedig mindenkinél van esélyed átmenni, akár jó jegyekkel is. Többször is kaptam már jó jegyet legendásan szemét oktatóktól, pedig nem vagyok (és soha nem is voltam) valami évfolyamelső, éjjel-nappal tanuló, kiemelkedő képességekkel rendelkező gyerek.
2021. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!