Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Éltél át, vagy tapasztaltál/...

Éltél át, vagy tapasztaltál/ volt tudomásod durva iskolai bullying esetekről ? Veletek, vagy osztálytársatokkal történt ?

Figyelt kérdés

2021. febr. 16. 13:45
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

20!


Tettél feljelentést? A sztori amúgy ékes bizonyítéka annak, hogy mekkora kamu a női empátia.

2021. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
95%

Igen, sajnos két évig jártam egy nagyon rossz iskolába, ahol én és több osztálytársam is napi szintem verbálisan bántalmazva voltunk, de gyakran volt verekedés is.

Nem oldódott meg a probléma, de én szerencsére már nem járok oda.

2021. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
92%

Velem is volt, általánosban és középiskolában is. Verbálisan rengeteg sértés, megalázó beszólás. Testileg pár pofon, párszor hajhúzás, egyszer összesodort törülközővel csapkodtak meg és egy gyomrost is kaptam. Pluszban sok fenyegetést, hogy egyszer agyba-főbe leszek verve. Szerencsére ez utóbbi nem valósult meg.

A legdurvább az, hogy mindezekért nekem még hálásnak kellene lennem, mivel "túl jó voltam és ők csak felkészítettek az életre."

Amíg élek, gyűlölni fogom őket.

2021. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
6%
Érdekes, hogy az itteni válaszadók nagyrésze zaklatva volt, de senki sem zaklatott. :P
2021. márc. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk általános iskolában (!) volt nemi erőszak (egy hetedikes fiú erőszakolt meg egy ötödikes fiút), volt, akit súlyos testisértés miatt intézetbe raktak (hatodik osztályos gyerek volt a tettes!) és egyszer az is előfordult, hogy egy évfolyamtársam beleállította a másik hátába az ollót... Elég lepra helyen jártam általános iskolába, de szerencsére ki tudtam törni onnan és már csak egy rossz emlék az egész. :)
2021. márc. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
81%
Majdnem minden nap hülyére vertek minket a mocskos cigány börtöntöltelék,meg köpködtek is. Szemét mocskok voltak.
2021. aug. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
79%

Hatodikban volt egy fiú, akinek valami viselkedési zavara volt, nem tudom pontosan.


Ez a gyerek és pár haverja állandóan szívattak engem, és a barátnőimet. Az elején csak aprócska hülyeségekkel, de a végére már átment eléggé durva szóbeli, illetve fizikai bántalmazásba is.

Aztán történt egyszer, hogy elszakadt nálam a cérna. Elegem lett, és amikor következőnek szívattak minket, akkor az egyiket teljes erőmből tökön rúgtam.

Aztán kórházba vitték. (Szerencsére semmi baja sem lett)

Aztán iskolát váltottam, mert ez már év végén volt.

Azóta nem tapasztaltam semmilyen velem történő bullyingolást

2021. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
26%
mivel legtöbbnek nincs következménye,nem foglalkoznak vele a tanárok
2021. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
44%
27-es: nagyon jól tetted. Így kellene minden bullyval bánni. Egy brutális jobbegyenes, egy kőkemény balhorog, egy pusztító felütés, vagy egy gyors földrevitel után a földön megsorozni.
2022. máj. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
78%

Minden iskolában volt ilyen ahova csak jártam. Voltam néző, szenvedő alany, és bántalmazó egyaránt. Láttam, hogy a gyerekek között ez normális, mindennapi dolog. Egyik suliban bezártak a szekrénybe, összekötöztek, levizeltek, leköpködtek, romlott ételt tömtek a ruhám alá, ütöttek könyvekkel, botokkal, kővel dobáktak, lefogtak, és átszúrták a tenyerem..., hosszú a sor. A szüleimnek apró dolgokat elmondtam, erre beírattak egy hátrányos helyzetű gyerekeknek szánt katolikus gyerektáborba, amit a sulimat vezető pap igazgatott. Ami ott folyt arra nincs pontosabb kifejezés, mint a teljes, kontrollvesztett őrület. Mindennapos verések, szopásra kényszerítés, éheztetés, különféle megalázások tömeg előtt két teljes hétig, ébredéstől lefekvésig.

Másik suliban láttam, hogy ezt mással csinálják, ott már megvolt a "csicska". Egy srácot behívtak a zuhanyzóba, belülről bezárták, majd haját-szakállát-szemöldökét leborotválták, közben a borotvával viccből össze is vagdosták a fejét. Tanárok, nevelők nem segítettek se neki, se senki másnak, soha. "intézzétek el magatok közt" Ott egyértelmű lett, hogy két utam van: az egyik, hogy ezentúl én leszek az a szadista állat, akihez ezentúl többé félve se szólnak. A másik út az öngyilkosság.

Az előbbit választottam.


Sok év múlt el azóta, rendezett életem van, mérnökként dolgozom, elismernek. Egyedül barátaim, bizalmasaim nem lesznek valószínűleg soha többé.

Örökké bennem maradnak a gondtalan gyermekévek sötét démonai.

2022. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!