Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sokan akik egyetem mellett...

Sokan akik egyetem mellett dolgoznak, hogy fizessék az albérletet, meg fenn tudják tartani magukat, miért nem mennek el inkább levelezőre? Nem lenne egyszerűbb?

Figyelt kérdés
Nem kéne albérlet és dolgozni is tudnának

2020. szept. 14. 11:49
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Ti is leírjátok, hogy egy nyűg az egész, még saját szobám se legyen.. akkor mégis mi előnyöm származna abból, hogy nappalin csinálom levelező helyett?
2020. szept. 15. 13:04
 32/44 anonim ***** válasza:

#31

Ahogy elnézem, tök jól ignorálod azt a tényt, hogy sok képzés NEM INDUL levelező verzióban. :D

2020. szept. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
28%

Figyelj! Írhatsz, amit akarsz, úgyis megmagyarázzák, hogy milyen jó nekik, és micsoda "egészséges, természetes elszakadás" a családtól, hogy szobát bérelnek egy lakásban, vagy kollégiumban szobán osztoznak, meg bőröndökkel buszon és vonaton zötykölődnek.

Az is meg lett magyarázva, hogy a diákmunka mekkora biznisz.


A barátnőm kap 100 000 forintot havonta otthonról, 30 000 szociális ösztöndíjat (külföldi munka és saját Kft.-ben az osztalékot nem nézik, csak az ügyvezetői bejelentést), van kocsija, idén kipróbálta egy barátnőjével a koleszt. Ha nem tetszik, lesz neki vásárolva, vagy bérelve lakás.

Eljár szórakozni, táncra, kondizni.


Így van értelme egyetemre járni, nem diákmunkán szopni.

2020. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Kérdező, senki nem akart lebeszélni a levelezőről, el vagy tévedve. Tényeket írtunk, hogy mi hogy oldottuk meg nappalin, de mindenre arrogáns stílusban válaszolgatsz, mert te már eldöntötted, hogy nem fogsz nappalira menni, mert lenézel minden nappalist. Tőlem csinálhatod levelezőn, amit szeretnél, már ha indul.
2020. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

#33

Én ezt sehol nem írtam, nem is írnám mert életem egyik legszörnyűbb időszaka volt ilyen téren, de ettől még továbbra se indult el a képzés levelezőn.

2020. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Nem könnyű ám levelező tagozat mellé olyan munkahelyet találni, ami megenged annyi pénteki lógást, hacsak nincs már egy technikusid és maga a cég kéri, hogy tanulj tovább. Úgy tök jó és szerencsés. De ha első papírodat szerzed érettségi után, vagy teljesen váltanál szakterületet, akkor a levelező ultra nagy szívás. Meg teljesen máshogy, más mennyiségben és minőségben adják le az anyagot, csomó gyakorlat kimarad. Persze ha olyan terület érdekel, ami inkább elméleti, ott még jobb is, ha kimarad a “vonaton zötykölődés”. De a másik tény, hogy nálunk a levelezősök “zötykölődtek” a legtöbbet, mert heti szinten konzultációjuk volt, és többszáz km-ről, mindenféle diákkedvezmény nélkül kellett megtenniük az utat, és csövezni valakinél, vagy hotelszobát bérelni, mert másnap is óra volt.
2020. szept. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
#33 senki nem mondta, hogy biznisz a diákmunka, de tény, hogy könnyebben igazodik az órarendedhez, mint a normál munkahely a levelezős óráidhoz. A barátnődnek pedig ritka nagy szerencséje volt, hogy 100%-osan tudták támogatni a szülei, és “csak” a tanulás volt a dolga, van jónéhány szak egyébként, ahol máshogy nem is lehet. De ezzel remélem, nem azt akartad mondani, hogy csak a gazdag sarjaknak van értelme egyetemre járnia, és csak úgy, ha nem “szorulnak” munkára mellette. A csórók meg húzzanak levelezőre. Máskor meg az a probléma, hogy mi az, ha valaki 100%-os támogatást kap otthonról és nem dolgozik semmit. Én mindenképp szerettem volna, hogy legyen saját keresetem, úgyhogy elmentem még trógerolni az egyetem mellett (Nappali). Nem bántam meg, mert volt olyan pénzem így, amihez a szüleimnek nem volt köze. Plusz örülök, hogy megtapasztaltam ezeket a munkákat is.
2020. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 Carragher_x ***** válasza:
100%

"akkor mégis mi előnyöm származna abból, hogy nappalin csinálom levelező helyett?"

Már ezerszer le lett írva:

1) Nem minden szak indul levelezőn

2) A levelezős első diploma kevesebbet ér a munkaerőpiacon

3) Mert levelező mellett nehezebb olyan főállást találnod, ami összeegyeztethető a tanulmányokkal, mint nappali mellett megfelelő diákmelót + nincs szoctám, nincs ösztöndíj.

4) A gyakorlati helyek túlnyomó többsége csak nappali tagozatost vesz fel gyakornoki programba.

5) Mert a levelezővel kimaradsz az egyetemi életből, ami nem csak a szórakozást, barátok szerzését jelenti, hanem az egyetem szakmai vérkeringését is.

2020. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Köszönöm, utolsó. Úgy írtad le, amit gondolok, hogy ebbe nem lehet belekötni. Vagyis a kérdezőnek biztosan sikerül majd 😂.
2020. szept. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha nem akarsz nappali tagozatra menni, ne menj. Senki nem erőlteti, általánosságban beszéltünk róla.
2020. szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!