Másnak is a nyárra esik a próbaideje?
És mondjuk emiatt nem tud szabira nagyon menni, vagy talán nem is mennél?
Mennyire visel meg?
Tavaly nyár közepe előtt kezdtem a munkahelyemen. Szerződés szerint ugye a szokásos 3 hónap próbaidő. Az első hónap után kértem szabadnapot, egy pénteket, mert a barátnőmmel elmentem nyaralni. Nem problémáztak, rá sem kérdeztek, hogy miért kérem.
Aztán még próbaidőn belül elkapott egy elég durva betegség, szóval másfél hétig kiestem. Akkor sem volt gond. Amikor a főnök rákérdezett, hogy hol vagyok és mondták, hogy beteg vagyok, annyit reagált, hogy mindenkivel megeshet.
Tolem kerdeztek van e programom nyarra, mondtam hogy igazabol raerek nincs elore tervezve semmi.
Hiszen mindenki dolgozik a csaladban nem tudjuk ennyivel elore ossze rendezni, ha becsuszna egy nyaralas elotte par hettel megbeszelem majd a fonokkel, hogy nem e lenne problema meg tudja e oldani vagy mit talaljunk ki ra. Ember o is, nyilvan megerti hogy ha vegig dolgozol es jo munkaero is vagy akkor elmennel azert nyaralni par napra a csaladoddal. Szerintem fontos a kommunikacio, de ahol egy munkahely kikoti, hogy nem mehetsz nyaralni es megoldast se probal keresni ott nem is szivesen maradnek. Peldaul tegyuk fel el szeretnek menni egy hetre , munkatars emiatt tobbet megy be tobbet dolgozik hogy engem potoljon, akkor en is nagyon szivesen megteszem ezt erte amikor o szeretne nyaralni menni. Igy igazabol senki sem fog kart szenvedni.
Igen, részben. De tavaly is 4 nap nyaralásom volt, részben hétvégén, idénre sincs kilátásban több.
Nem bánom.
Nyár elején kezdtem a jelenlegi cégnél régebben. a 3 hónap próbaidő alatt 2 nap szabit kaptam, mert valamit el kellett intéznem; hosszabb szabira nem is vágytam. Nyáron nem igazán szeretek menni, mert nagyon sok ember nyaral akkor.
Viszont;
"Általános tévhit, hogy a próbaidő alatt nem lehet szabadságra menni. Ez nem így van, a Munka Törvénykönyve ezt sehol nem mondja ki, nincs erre vonatkozó szabályozás. Ugyanakkor az is nyilvánvaló, hogy nem a legszerencsésebb az első hetekben, hónapokban távol lennie az új dolgozónak, hiszen egy rendkívül értékes időszakról beszélünk: ilyenkor sajátítja el a munkájához elengedhetetlen információkat és ez idő alatt kellene integrálódnia a szervezetbe is. Jogi szempontból azonban semmi akadálya nincsen a pihenésnek, ez nem lehet indok a visszautasításra."
" Egy új munkahelyen nem szerencsés a munkavállalónak rögtön azzal kezdenie, hogy 2 hétre lemegy a Balatonra, ugyanakkor, ha már egy régóta tervezett és befizetett utazásról van szó, melyet a munkavállaló a szerződéskötéskor már jelzett, akkor a munkáltatónak ezt célszerű elfogadnia.
Ha a munkavállaló próbaidő alatt válik keresőképtelenné, akkor jogosult betegszabadságot kivenni (ami évente 15 nap), majd ezt követően táppénzre menni."
"És mi van ha felgyűlik?"
Egy munkavállalónak van X nap szabadsága, attól függően, hogy hány éves. Ebből azt hiszem 75%-al rendelkezik a felettese, ami azt jelenti, hogy a felettes elküldheti a beosztottat kötelező jelleggel szabira vagy a kért szabadságra nemet mondhat.
A munkavállalónak kell úgy megterveznie, hogy ez egyenlően el legyen osztva (amire a felettese rábólint) az évre; ha ez nem történik meg, akkor a felettes szól neki vagy jelöl ki egy hetet pl., amikor elküldi szabira.
A ki nem vett szabadságot átviheti a jövő évre a munkavállaló, de, ha jól tudom, azt legkésőbb márciusig el kell használnia. Onnantól kezdve az előző évről áthozott szabadságot nem használhatja fel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!