A HR-esek túlképzett titkárnők?
Lehetséges. 2006-ban jártam utoljára sorozatban állásinterjúkra.
2017. szeptemberében egyetlenegy állásinterjúm volt csak. Nem tudtam elvállalni a munkát (tartós beteg ápolása miatt.)
Nagyon megértő volt a felvételiztető Hölgy. "Le a kalappal Ön előtt. Mi még hárman Testvérek sem tudtuk rendesen megoldani ezt a helyzetet." Szó szerint ezt mondta.
Problémának érzem a lelkem legmélyén, hogy kissé kiestem a gyakorlatból.
(Vannak ismerőseim/barátaim, akik segítenek ebben a helyzetben. Önkéntes, egészségügyi területen dolgozó munkatársak is.)
Nem igazán értem ezeket a válaszokat, egyszerűen csak érdekelt, mivel kaptam egy HR állást, és eléggé emlékeztet engem a titkárnők feladatához az, amit csinálni kell. Leginkább supporter állománykezelők vagyunk, akikhez bárki, bármivel fordulhat.
Nincs semmilyen vélt, vagy valós sérelmem:D
Az, hogy széthazudtad magad, azt a HR-est annyira nem minősíti. Plusz, ha nem volt feltétel a büntetlen előélet, és alkalmas voltál az állásra, nem értem, miért minősítené a HR-est. Ő talált egy alkalmas jelöltet, (ha jól érezted magad, gondolom hasznos tagja voltál a csapatnak, hogy ennyi ideig maradhattál) akit felvett, ezzel kb a legfontosabb feladatát meg is tette. Azért érdekelne, milyen jellegű munkára vettek fel. Az se mindegy, mekkora szakértelmet igényelt az a munkakör, pl egy irodai munkás, adminisztrátor könnyen beletanul, mert megmutatják az adott rendszer kezelését, még a könyvelésbe is bele lehet így tanulni. Referenciát se kellett megadni, és miért lenne baj a büntetett előélet? Mintha minden börtönviselt retardált lenne...
Egy programozó pedig hiába az elvégzett iskola, nem biztos, hogy ért hozzá, és ez már az első interjún ki is derül, ha olyan jellegű kérdést kap. Szóval gondolom nem hasonló pozícióra jelentkeztél.
Első, a tiédet végképp nem értem. Az első, ill harmadik beketdést leszámítva miért releváns, amit leírtál? A HR-es is ember, nem empátia nélküli gép. Örülök, hogy volt velük pozitív élményed.
Szerintem egy jó HR-es pedig van olyan hasznos, mint egy jó titkárnő, persze felhígult a szakma, de majdhogynem mindennél ez a helyzet, mivel az igazán jó szakemberek kb minden területről lelépnek itthonról.
Sok helyen inkább alulképzett titkárnők.
Nem, nem ért ilyen irányú sérelem, és maximálisan egyetértek azzal, hogy szelektálni kell a jelentkezők között.
De!
Az a baj, hogy sokszor a szelekció olyan elvek mentén történik, aminek vajmi kevés köze van a betöltendő szakmához. Vajon miért szól az összes "CV tanácsadás" gyakorlatilag arról, hogy hogyan verjük át a HR-est? Mert döntő többségük nem is konyít a szakmához, ennek ellenére rájuk bízzák a jelentkezések szelektálását. És mi alapján fognak így szelektálni? Bizony, olyasmik alapján, amiknek semmi köze a szakmai kompetenciákhoz. Tökre nem fogja őket érdekelni, hogy a rendszerinformatikus pályázóknak milyen a problémamegoldó képessége, vagy hogy a leendő adatbázisprogramozó mennyire képes a rendszerszemléletű gondolkodásra. Hanem az érdekli őket, hogy ránézésre mennyire szép az önéletrajz. Vagy hogy milyen sorrendben írtad le a képességeidet. Meg még egy csomó olyan dolog, amivel az kerül előnybe, aki jobban tud trükközni. Gyakorlatilag a marketing-képességeiket mérik fel, és nem a szakmai alkalmasságukat. Aztán sokszor a legnagyobb léhűtőket behívják interjúra, mert hát helyben elélvezett a HR-es hölgy az önéletrajz láttán, de a legjobb jelölteket meg sokszor lazán kiszórják.
Persze, kivételek vannak, de sajnos többségében ez a jellemző.
Igen.
Baromi lehangoló mikor egy mérnöki céghez megyek állásinterjúra mint mérnök és egy 23 éves fiatal HR-es csaj van ott, aki nem ismeri a szakszavak 99%-át mikor feltesz egy kérdést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!