A középvezetőknek a legrosszabb?
Az a helyzet, hogy a vezetők élete baromira többrétű. Nem csak azzal kell foglalkozniuk, hogy menjen a munka és teljesítsék az elvárásokat, hanem minden mással is. Az emberei igényeivel, ügyes-bajos dolgaival és igenis közvetlen vezetőként vállalni kell a felelősséget a csapatod tetteiért. Akkor is ha sok közöd nincs hozzá ténylegesen. A te embered, neked kell szankcionálnod.
A szankciók gyűrűznek lefelé. A főnöködtől te kapod a letolást, te pedig továbbad(hat)od.
Állítsd át az agyadat arra, hogy egy csapatként dolgoztok, aminek te vagy a feje, te felelsz azért, ha jól dolgoznak és azért is ha rosszul. A tiéd a felelősség a csapat minden tettéért. Így nem olyan vészes a kétoldalú nyomás szerintem. A felelősségbe lehet inkább belerokkanni, hiszen a csapatom kudarca az én kudarcom. Ezt nem bírja mindenki.
Szerintem a mai vezetőkből ez a szemlélet hiányzik és baromi rossz olyan vezetőnek dolgozni, aki nem áll ki melletted, mint munkavállaló mellett, ha becsületesen teszed a dolgodat.
Én tűzbe teszem a 30 főmért a kezemet, de ugyanezt várom el fordítva is. Ha az egyensúly felborul, nincs értelme a továbbiaknak.
Ha számon kérnek egy beosztottam tettéért, azt nem veszem személyes sértésnek, hisz alapvetően nem nekem szól, én csak a szűrő vagyok, de mivel az én beosztottam, ezért ki más kapna érte, ha nem én? Azért vagyok én a közvetlen vezetője, hogy én vegyem elő érte...
Egy anya sem mondhatja a gyerekére, hogy nem az ő felelőssége, hogy ellopott egy csokit a boltban. Miért nem volt rajta csipogó? Miért nem figyelt a biztonsági őr?
Ez kb. hasonló helyzet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!