Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akartak már szabadságról...

Akartak már szabadságról visszahívni dolgozni?

Figyelt kérdés
Velem még nem esett meg, de komolyan érdekelne, hogy ilyenkor mi a helyzet, ha nemet mondok. Kirúghatnak esetleg azonnal miatta?
2017. márc. 12. 11:41
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
A feleségemet és a kollégáit is rendszeresen berángatja az igazgató szabadság alatt. Bemennek, mert kell az állás.
2017. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:
41: De a főnök fenyegeti is őket, hogy ha nem mennek be, ki lesznek rúgva vagy pedig nem kapnak szerződéshosszabbítást a lejártakor?
2017. márc. 14. 13:50
 43/55 anonim ***** válasza:

41-es vagyok


Az igazgató talál indokot a kirúgásra. Nemrég vont pótlékot, egyszerűen átminősítette az emberek munkakörét. Mint mostanában van, hogy a vagyonőröket átminősítik portásnak és mindjárt kevesebb a pénze.

2017. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:

Egy kis utólagos gondolatmegfogalmazás így hónapokkal később, újraolvasva a kérdésem:


Bárhogy is nézzük, az kissé zagyva elvárás, hogy a dolgozó jelezze előre, ha a kivett szabadság alatt el fog utazni. Mert mi van, ha hirtelen derül ki? Ha házastárs vagy barát meglep egy úttal, és így a szimpla pihenésnek tervezett szabiból kirándulás lesz? Akkor mondjam azt neki, hogy sajna nem mehetek, itthon kell maradnom, mert lehet, hogy visszarendelnek a szabiról? Vagy hívjam fel a főnököt, és kérdezzem meg, hogy elutazhatok-e a szabi alatt? Tehát kérjek tőle engedélyt, hogy egy bizonyos valamit csinálhassak a szabadidőmben? Ezt kizsákmányolásnak hívják, ne szépítsük!

2017. nov. 17. 08:42
 45/55 anonim ***** válasza:
Többször is. Volt olyan, vissza is mentem, de olyan is, hogy " nem tudtak elérni".
2017. dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:
45: És utóbbi esetben szóvá tették?
2017. dec. 3. 18:58
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
#46: Nem, bár az is igaz, hogy nálunk ez nem ritka, mert a szabadságon lévőket, ritkán lehet "elérni". Most meg már végképp nem tennék szóvá, mert egy ideje inkább létszámhiány van.
2017. dec. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:
47: Eleve miért kellene elérhetőnek lennem? Mi van, ha leejtettem a telefont a vakáció alatt, véglegesen elromlott, e-mail címemet pedig nincs kedvem vagy módom napi szinten nézegetni?
2017. dec. 3. 19:47
 49/55 anonim ***** válasza:
100%
#48: Pontosan. Nálunk volt olyan, aki nem is adta meg még a mobolszámát sem a cégnek, mégsem rúgták ki.
2017. dec. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:
Még ami utólag eszembe jut, és röhejesnek találom: Valaki ugye azt írta fentebb, hogy ha nem jelzem előre, hogy a szabadság alatt elutazok, és mégis megteszem, akkor megbüntethetnek, ha a berángatási próbálkozáskor közlöm, hogy külföldön vagyok. Innen már csak egy lépés eljutni oda, hogy a szabadságom alatt ne merészeljek elmenni bulira vagy koncertre, sőt mi több alkoholt egyáltalán ne fogyasszak, mert bármikor megcsörrenhet a telefon, hogy húzzak befele. Ahogy írtam, ez nagy k betűs kizsákmányolás, hiszen nem csinálhatom azt a szabadidőmben, amit szeretnék.
2017. dec. 3. 20:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!