Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki visszahívni...

Szerintetek ciki visszahívni az állásinterjúra behívót? Mert sajnos a pontos házszámot nem írtam fel. :S Olyan béna vagyok.

Figyelt kérdés
2014. febr. 19. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod a cég nevét, hogy rákeress gugliban???


Ha nem, akkor inkább hívd fel, mint hogy ne találj oda, vagy sokat késs emiatt..., mert az még cikibb!

Csak legyél határozott, hogy ne úgy tűnjön, hogy egyáltalán nem írtad fel, hanem hogy felírtad, de úgy érzed elírtad, és szeretnéd egyeztetni még egyszer...

2014. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dehogynem, minden egyebet tudok, de a cég székhelye nem ott van, ahova behívtak. Szerencsémre rövid az utca, és csak 3 épület jöhet szóba (mert arra koncentráltam, hogy az emelet, ajtót pontosan írjam). A neve is megvan, elmegyek arra ma, és megnézem, hátha ki van írva a neve a kapucsengőre. Ekkora blamát!!! Olyan mérges vagyok magamra, bár mentségemre szóljon, két éve keresek munkát, és már fél éve nem hívtak be sehová, úgyhogy rendesen meglepődtem!!!!
2014. febr. 19. 11:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Hívd föl! Korántsem akkora gond ez, mint amekkorának gondolod. Mondd meg, hogy ott vagy az utcában és szeretnéd pontosítani a címet.
2014. febr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ne hívd fel!


menj el előtte az utcába és szimatold ki ... ha engem ilyen esetben azzal hívnál fel, hogy "Bocsánat, pontosítani szeretném a címet", akkor azt mondanám, hogy nem érdemes, az állást betöltötték

2014. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Négyes hülyeséget ír.

Nyugodtan telefonálj vissza, és kérdezd meg. Melyik a jobb, hogy elveszve kóricálsz, vagy pontosan megjelensz időben?

2014. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még nem hívtam fel, most elmegyek a helyszínre, és "kinyomozom". Ha nem sikerült pontosítani, akkor hívom fel. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. febr. 19. 13:01
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

#5 a négyes vagyok:

cégvezető vagyok ... ha valakivel megbeszélek egy időpontot, egy helyszínt az ő számára is fontos ügyben, akkor zokon veszem, hogy később vissza kell hívnia a megbeszéltek miatt ... felületesnek tartanám, és keresnék mást (mindez nem jelenti azt, hogy igazam is lenne, de én is emberből vagyok, tehát nem vagyok mentes az előítéletektől ) ezért javasoltam, hogy inkább menjen el az utcába előbb, és keresse meg a helyszínt

2014. febr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Cégvezető, és ennyire unatkozik, hogy GYIK-et olvas, ezen behalok! :)


Persze vannak olyan főnökök vagy hr-esek, akik pont úgy állnának ehhez, mint amit a 4-es írt.

De Kérdező! Gondolj bele! Te szívesen dolgoznál olyan embernek, aki zokon veszi, ha kemény 15 másodpercet elrabolsz az életéből, hogy egy későbbi találkozásnál ne rabold az idejét azzal, hogy elkésel, mert nem tudtad a házszámot?

Ha ilyenért nem hív be, akkor jobban is jársz, mert a munkában is ilyen unszimpatikus lesz...


Épeszű, a helyzetet átlátó munkaadó nem fog ebből ügyet csinálni. Beugrik neki, hogy gyorsan elhadart mindent, te meg szerencsétlen ki tudja hol voltál épp, hogy nehéz vol tjegyzetelned. Elmondja a házszámot és a hívásodból is érzi, hogy nem veszed félvállról a találkozót, hogy fontos neked, hogy biztosan jó címre és időben érkezz...



Egyébként nekem egyszer volt egy kolléganőm, akinek olyan hozzáállású volt az első főnöke, mint a 4-es. Én is ismertem, igaz nekem nem volt főnököm sehol ez az ember. Olyan volt, hogy nála nem lehetett visszakérdezni, egyből hülyének nézte az embert. Ráadásul kicsit beszédhibás is volt, és sokszor nem figyelmetlenségből vagy sietségből maradtak le infókról a beosztottjai, hanem mert nem lehetett érteni a szavát. Csak elhadarta az utasításait, semmi párbeszéd... Leugatta azt aki kérdezett, és leugatta azt is, aki nem kérdezett, de félreértett valamit, és tök jóhiszeműen egész mást csinált, mint amit kért tőle...

Kollegina 10 éven át tűrte, és úgy hozzászokott ehhez, hogy amikor a mi cégünkhöz került, ő lett kb. a néma h.lye. Első naptól kezdve úgy csinálta a munkáját, hogy sose kérdezett.

Csakhogy a mi közös főnökünk egészen más típus, ő nem az az egoista főnök, aki a hatalmát legyezgeti. Hanem szeret a beosztottjaival gyorsan, hatékonyan, hiba nélkül megoldani mindent, úgy hogy közben megvitatják az aktuális ügyeket.

Na a kollegina meg sosem értette, illetve ha amikor még csak körvonalazta a főnök a feladatot, ő csak bólogatott, és úgy tett,hogy persze tudja mit kell csinálni. A főnök kezdetben azt hitte, mennyire egy hullámhosszon vannak, aztán végül mindig kiderült, hogy semmit sem értett meg, végig sem hallgatta mit kell csinálni, csak kérdés nélkül nagy ügybuzgón összerakott sok sok munkaórával valami tök felesleges anyagot.

Pont volt egy ilyen ügye neki is. A főnök kérte a csajt, hogy küldjön el köszönőlevelet és termékmintát xy cégnek. Gondolta a főnök, hogy majd ha összerakta a csomagot, jön a csaj a címért és addig megkeresi, de ezt nem mondta ki még, nem gondolta, hogy a csaj el is küldi a csomagot... És elküldte. Egy hasonló nevű és profilú cég vezetőjének, címet a neten keresett...

A főnök meg ki volt akadva...


Ennyit arról, ha nem kérdezünk, hanem játsszuk a tévedhetetlen néma nagyokost!

2014. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elmenni jó ötlet, de csak ha közel laksz. De felhívni sem szégyen! Még most, ne az interjú napján!!!

Előző jól mondja!

2014. febr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elmentem az utcába, három ház jöhetett szóba. Végignéztem a kaputelefonon a neveket, és nem volt közte a férfi neve!!!! Minderre számítottam, csak erre nem. Így felhívtam, először nem vette fel, majd pár perc múlva visszahívott, és mondtam, hogy mi a helyzet, és pontosítottuk a címet. Asszem beleégett az agyamba! :-D
2014. febr. 19. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!