Jár-e fizetés azokra a napokra amikor a munkáltató hibájából nem történt munkavégzés? A dolgozók ott lettek volna és dolgoztak volna de nem tehették.
A cég nem fizette be a villanyszámlát. Egyik felszólítás majd jön az elmű-és kikapcsolta az áramot. Áram nélkül meg semmi sincs így dolgozni se tudtunk. Minden géppel menne áram nélkül meg semmi sincs.
4 napig nem volt áram négy napra nem kaptunk fizut.
Mi a melósok megjelentünk a munkahelyen dolgoztuk volna de nem tehettük.
nem értem.
Jogi fórumok a munkaköri leírás és az MT tanulmányozása után erre jutottam:
- a munkavállaló köteles a munkáltató által megjelölt helyen és időben munkára képes állapotban megjelenni. Ez meg is történt. Ott voltunk dolgoztunk volna.
- a munkavégzés a munkáltatóra visszavezethető okból történő meghiúsulása esetén-amennyiben az előző pont teljesült- a keletkezett kár, kieső haszon a munkavállalóra ÁT NEM HÁRÍTHATÓ, a munkavállalót semmiféle kár, hátrányosság nem érheti.
Vagyis summázva! A cég nem fizet áram kikapcs. Ez a cég hibája ehhez nekem a melósnak köze nincs. Én ott vagyok dolgoznék de nem tudok a cég hibájából, tiszta sor, pénz erre a napokra is jár, mert nem az én hibám hogy nem tudok dolgozni és semmiféle kár nem érhet engem,
Márpedig ért 4 napig fizum ugrott a cég agyatlan dilettantizmusa miatt! Uis kiderül: nem ám anyagi okból nem fizették ki a villanyszámlát. Dehogy. Hanem szartak rá. Á, ráérünk még, majd holnap. Nesze neked kikapcsolták. És ezért én a vétlen melós szívok????
Úgy hogy még a jogszabály is rendelkezik róla mi az eljárás ilyenkor?
"Amióta télen nem szokás tetőt cserélni. Vagy ti akkor szoktátok lebontani a háztetőt?"
Ha az idő engedi miért ne lehetne? Meg szerinted az ácsok csak tetőszerkezettel foglalkoznak? Minek okoskodsz ha egyszer nem értesz hozzá?
"Miért kellett volna fizetést kapni mikor nem dolgoztatok? "
Véglénykém. Mondjuk azért kéne fizetést kapni mert van egy olyan dolog hogy Mt (tudom, a hozzád hasonló barmok még sose hallottak róla) ami szabályozza ezt.
Fagyis lányok: hát ha az a fagyis lány télen is alkalmazásban áll(na) akkor kéne kapnia. Mivel az ő jogviszonya határozott (nyárra szól) így miért kapna pénzt télen...
De tudom te csak egy troll vagy és még annak is szar mert leírtam már az elején:
- a munkavégzés a munkáltatóra visszavezethető okból történő meghiúsulása esetén-amennyiben az előző pont teljesült- a keletkezett kár, kieső haszon a munkavállalóra ÁT NEM HÁRÍTHATÓ, a munkavállalót semmiféle kár, hátrányosság nem érheti.
Gondolom érthető mindenlkinek (mínusz a trollok nekik nem)
"Ha az idő engedi miért ne lehetne? Meg szerinted az ácsok csak tetőszerkezettel foglalkoznak? Minek okoskodsz ha egyszer nem értesz hozzá? "
Akkor menj el ácsnak és próbálj megélni a téli szezonban hülye! Ne hasonlítsd már egy teljes munkaidős álláshoz a szezonális szakmunkákat te észlény! Az MTK-t meg lapozgasd kicsit!
", kieső haszon a munkavállalóra ÁT NEM HÁRÍTHATÓ, a munkavállalót semmiféle kár, hátrányosság nem érheti. "
Ez kicsit félreértelmezted. Ha nincs munka, nincs termelés, haszontól esik el a cég. Ezt a hiányt nem terelheti az alkalmazottra. Fizetésről, szabadságról szó sincs ebből az idézetből, az egy teljesen külön dolog.
Elolvastad a munkaszerződésed? Szerepel benne hogy jár-e az állásidőre pénz? Ha nem akkor teljesen szabályosan járt el a cég.
"Ez kicsit félreértelmezted"
nem értelmeztem félre már jártam jogásznál azóta és úgy van ahogy gondoltam.
At Mt definiálja az állásidő fogalmát. És ez az az eset.
Azt is meghatározza hogy erre jár pénz.
A szerződésben egy szó nincs az állásidőről meg másról se nagyon.
De benne van a bűvös mondat: jelen szerződésben nem szabályozottak tekintetében a hatályos Mt az irányadó.
vagyis: a szerződés nem rendelkezik, de az mt meg igen és ami a szerz-ben nincs ott az mt kell felütni--> az mt szeirtnt ez állásidő erre jár pénz!!!
nekem van igazam ahonnan elindultunk erre a 4 napra jár a pénz nekem.
Persze elismerem teoretikus az egész mert tök mindegy mit mond az Mt ha a főnök meg szarik az egészre és ha meg akarom tartani az állásom nekem is kussolnom kell.
Ez a válasz arra is (mielőtt valaki megkérdezné) hogy miért nem a főnöknek mondom mindezt.
Két okból. Mert már tudja és mert nem akarok 5 perc alatt állástalan lenni.
Linkeld már be azt a részt a mt-ből ami az állásidővel foglalkozik. Mert ha nem voltál bejelentve aznapra, nem is volt munkavégzés és a cég is leállt akkor mi jogon kapnál pénzt?
Magánvélemény, de meg sem érdemled a pénzt, a pénzt a munkáért szokták adni, nem a hőbörgésért.
" Mert ha nem voltál bejelentve aznapra"
Ember te most szórakozol velek vagy szimplán segg vagy? Már miért ne lettem volna bejelentve "aznapra"? Munkaviszonyom folyamatos.
Én megjelentem reggel ugye idézve az Mt-t megjelölt időben és helyen munkakészen.
Hogy a munkáltató dilettantizmusa miatt nem tudok dolgozni akkor mi van? Hát én tehetek erről? Én teljesítettem a rám háruló részt.
"akkor mi jogon kapnál pénzt? "
Azon a jogon hogy a munkavégzés a munkáltatóra visszavezethető ok miatt hiúsult meg melyhez nekem a dolgozónak köze nincs. Az ő felelőssége az ő kára, ebből engem hátrány kár nem érhet.
Miként azt le is írtam.
De kár ér mégis ugyanis NEM ÍRTAK KI SZABIRA tehát aznap dolgoztam. Papíron. Hiszen ha nem vagyok szabin és nem vagyok beteg és nincs dokumentálva a hiányzásom sem= akkor bizony benn vagyok és jár a pénz.
6.5. A munka díjazása
6.5.5. A munkával nem töltött időre járó díjazás
6.5.5.2. Az állásidőre járó díjazás
Az Mt. 146. § (1) bekezdése értelmében az állásidő a beosztás szerinti munkaidőnek az a tartama, amelyben a munkáltató a foglalkoztatási kötelezettségének nem tesz eleget. Főszabály szerint – és ez egyezik a korábbi Mt. vonatkozó rendelkezésével – a munkavállalót az állásidőre alapbére illeti meg. Míg azonban a korábbi szabályozás az állásidőre járó díjazás teljes kockázatát a munkáltatóra telepítette, az Mt. 146. § (1) bekezdése kivételes szabályként kimondja, hogy ha az állásidő elháríthatatlan külső okra vezethető vissza, a munkavállalót díjazás nem illeti meg.
Figyelemmel az általános szabályokra is, az állásidőre a munkavállaló az alábbi díjazási igényeket érvényesítheti.
Amennyiben a foglalkoztatás elmaradása az Mt. 6. § (1) bekezdésében meghatározott általános magatartási követelmény munkáltató részéről történt megsértésére vezethető vissza, a munkavállaló az Mt. 166. § alapján kártérítési igényt érvényesíthet. Ez esetben nem csak alapbérét, hanem elmaradt jövedelmét (Mt. 169. §) is követelheti.
Ha az állásidő indoka az a) pontban írt eseten túlmenően nem elháríthatatlan külső ok, a munkavállalót ennek tartamára az alapbére illeti meg.
!!!!ALAPBÉR ILLET MEG!!
!!!!!!!!!!!
Egy be nem fizetett villanyszámla a vétkes fél hibája teljesen egyértelműen és nem elháríthatlan külső ok. Tudatosan vétkes magatartás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!