Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet hogy kettő hetes...

Hogy lehet hogy kettő hetes betegségről kórházi kezelésről semmi orvosi papír ne legyen? Hogy intézhető így a betegállomány? Miért hagyja a cég hogy hülyének nézzék?

Figyelt kérdés

Kollegám kettő hétig nem dolgozott állítólag nagyon beteg volt felkelni se tudott és még kórházban is volt (ezt ő mondja). Érdekes módon semmiféle orvosi papírja nincs se háziorvosi se kórházi. Hát ha kórházban volt minimum egy beutalónak egy felvételi lapnak és egy záróljelentésnek kéne lennie.

Hacsak nem kamu az egész ahogy van. Mert a kollega indoka miért nincs papírja: hát nekem nem adtak…. aha.

Szóval ez a része nem is kérdés: kamu az egész.


De a jobb kérdés: a cég így hogyan szánfejti a betegállományt? Mi alapján? Zéró papír van a betegségről. És ugye miért tűri el a cég hogy hülyének nézzék? Mert a főnöknek látszólag egy szava sincs arra hogy egy dolgozója kettő hétig távol volt és zéró papírja van róla.

bezzeg amikor én beteg voltam, és otthon felejtettem a háziorvosi papírt leszedték a fejem és 1 nappal később már alig akarták elfogadni. Mert az orvosi papírt (nyilatkoztatta a főnök)” a betegséget követő első munkában töltött napon kell bemutatni”. Hát akkor most mi a helyzet ezzel????


2016. ápr. 8. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Papír nélkül nem betegállomány lesz, hanem fizetés nélküli szabadság, vagy ha lehet, akkor mehet szabadságra az illető kolléga.

Olyan nincs, hogy nem kapott semmi papírt. Ez nyilván kamu. Ha valóban volt orvosnál, akkor visszamehet az orvoshoz a papírjaiért.

2016. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
talán az illető a munkahelyi csókosok közé tartozik, akire nem érvényesek a szabályok és csak illendőségből mond valamit a hülye munkatársainak.
2016. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Táppénzt csak akkor tudnak neki adni, ha van papírja.


Ha ambuláns rendelésre vagy ügyeletre ment a kórházba, akkor nem biztos, hogy adtak neki papírt. Ha befekszik, akkor mindenképpen kap zárójelentést.

2016. ápr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Minden rossz nélkül: neked mi közöd van egészhez? Csak marcangolod magad. Törődj a magad dolgával, hidd el jóval boldogabb leszel. Ha minden egyes ilyen dolgot magadra veszel, akkor hamar mérges, unatkozó öregasszony stílusú leszel.
2016. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Ha ambuláns rendelésre vagy ügyeletre ment a kórházba"


Na ez meg falrengető baromság.

Ha csak ránéz egy orvos már kap papírt. Az ok: mert az orvos mindent de mindent tb terhére végez.


De tök8 kapott-e papírt vagy nem, mert ugye betegállomány nem létezhet bemondásra. Vagyis ha csak egyetlen napra is távol vagyok betegség miatt kell a papír.


Érdekes nekem 1 napnyi késedelem is a papír leadása miatt majdnem fejvesztéssel járt!!

2016. ápr. 8. 17:14
 6/13 anonim ***** válasza:
És neked mi közöd hozzá?
2016. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Érdekes nekem 1 napnyi késedelem is a papír leadása miatt majdnem fejvesztéssel járt!!



Közöm??


ez.


Egyenlő mércét akarok semmi többet.

Ha az egyik nem teheti meg más se tehesse.

Ha az egyik megteheti más is tehesse meg.

Ennyi.

2016. ápr. 9. 09:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Most itt idegeskedsz, ez jó neked? Ha nem tetszik mond el a munkahelyeden. Itt morogva nemfogsz semmit elérni..
2016. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Miért ha elmondom a munkahelyemen akkor ott mit fogok elérni? Vagy semmit se vagy még ki ki is rúgnak.
2016. ápr. 9. 14:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Tehát a megoldás szerinted itt morogni. Ezzel segítesz magadon és legközelebb neked sem kell vinni igazolást?
2016. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!