Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezek után mi alapján várják...

Ezek után mi alapján várják el az emberek, hogy a munkáltató emberséges legyen?

Figyelt kérdés

Miért csodálkoznak az emberek, hogy a munkatörvénykönyv is a munkáltatót védi, ha az emberek többsége a legszemetebb, legaljasabb, legembertelenebb munkafeltételeket is képesek dalolva elvállalni?


Sok ilyen esetről hallottam már, és ismerősömön keresztül láttam is ilyet, és komolyan, ha nem látom, nem hiszem el!

Ismerősöm takarítói cégnél dolgozott, havi 120.000 forintért. A túlórákat vagy késve, vagy egyáltalán nem fizették ki. Majd közölték egy nap ismerősömmel, hogy szépen kezdjen arra átállni, hogy neki kell majd a takarítószereket is megvennie a munkához, mert a cég erre már nem akar pénzt költeni. Ekkor a fizetése lett volna 50.000 forint havonta. Megmondta az ismerősöm, hogy felejtsék el, erre kirúgták.

Azonnal meghirdették a pozícióját, de már alapba úgy, hogy a takarítószereket a munkásnak kell megvennie, ami X ezer forint havonta.

És az emberek még ezért is sorba állta!! Úgy, hogy tudták, hogy teljes munkaidős állás, a túlórát nemigen akarják kifizetni, és kb 50ezret vihetnek majd haza havonta!

Még a közmunkán is jobban fizetnek valamennyivel...


Megértem, ha valakinek mindenképpen munkára van szüksége, de azért szerintem van egy határ. Vagy én gondolom rosszul?

Másik ismerősöm munkahelyén is folyamatosan ment a panaszkodás, hogy a cég állandóan túlóráztat, amiket sosem fizet ki. Ott is kirúgtak pár embert, mert nehogy már ők mondják meg, hogy a túlórát kinek fizessék ki. És mégis dalolva rögtön jelentkeztek a helyükre úgy, hogy őket is állandóan túlóráztatják.



Én ezt nem értem. Miért csodálkoznak a munkavállalók, hogy a munkáltató le se sz@rja a munkások igényeit, vagy jogait, amikor rengeteg olyan ember van, aki a legembertelenebb szerződést is mosolyogva írja alá?

Nyugaton ha nem fizetnek a túlóráért, olyan munkaügyi pert akasztanak a munkáltató nyakába, hogy azt megemlegeti, és ott nem is találna más munkást, ha kiderülne, hogy a túlórákat nem fizetik ki.



2016. febr. 17. 11:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy amikor ezek mellett még a benzint sem állja a cég.
2016. febr. 17. 11:41
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Hozzáállás és mentalitás kérdése.

Mi a magyar hozzáállás?

"Legalább van munkám, meg eszem ágában sincs munkaügyi pert indítani mert úgysem lesz belőle semmi, meg úgyis kirúgnak miatta, stb."


Emiatt a hozzáállás miatt senki sem veszi komolyan már a munkaügyi pereket, még azok sem, akik elindítják.

2016. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Tulajdonképpen mit csinálnál, ha nem lenne munkád, nem lenne jovedelmed, nem lenne mit enned, nem tudod a lakhatásodat fizetni - magyarul mehetsz a hid alá éhenhalni??????


Ilyen esetben csak belemennél te is abba, hogy mégha rosszul is fizet a munkáltató, az a kicsi is több, mint a semmi vagy az esetlegs adóság!

2016. febr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy bizonyos réteg, aki eleve nem hosszútávra keres munkát. Iszik, stb. egy két hónapig ellébecol valahol, utána ott hagyja, vagy nem jár be dolgozni, és kirúgják. Viszont vannak olyanok is, akiknek az a havi 50 ezer forint is nagy segítség. Mert több a semminél. Lehet, hogy anélkül utcára kerülne, vagy enni sem tudna. Viszont a kérdéseddel azt sugallod, hogy aki elvállal ilyen munkát, az nem érdemel normális munkahelyet. Nem értelek. Persze rúgjunk még nagyobbat, abba, aki már egyébként is a földön fekszik. (gondolok itt azokra, akik szükségből, az éhen halás ellen vállalnak el ilyen munkát)
2016. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
A hazai átlagmunkás sokban különbözik a nyugatitól. Például legtöbbször hónapról hónapra él, nincs jelentősebb megtakarítása. A nyugati kollégájának akár évekre elég megtakarítása van, így válogathat az állásokban. (A magasabb bérekből megtakarítani is tudnak). Valamint a hazai munkásnak általában nincs semmi bevételi forrása az állásán kívül. Idehaza szándékosan lett létrehozva ez a kiszolgáltatott munkás réteg. Elkezdődött az 50-es évek államosításakor. Már akkor az volt a cél hogy a megélhetést biztosító háztáji gazdaságoktól megfosszák (padlássöprések), elvegyék tőle a kedvét és csak a munkaereje áruba bocsátásából legyen kénytelen élni. Így már azt csinálhatnak vele amit akarnak. Így már akár közmunkás bérért is, ahogy írod dalolva megy dolgozni, hisz enni és csekkeket fizetni kell. És ez a munkahelyfüggőség 26 évvel a rendszerváltás után is megmaradt. Az oktatás rá is segít erre, hisz munkavállalókat nevel, nem pedig azt tanítja hogy hogyan éljen meg önállóan akár odahaza.
2016. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ugyan...látod, mi megy a vendéglátásban...hogy szarban vannak, mert egyre nehezebben találnak tapasztalt szakácsot? és? történt valami? nem...nem látsz egyetlen hirdetést se, hogy ad magasabb bért, csak kapjon egy jó szakácsot...és ez szakmunka...


egy takarító mit harcoljon? akinek van két keze, az meg tudja csinálni...az összes alulképzett, vagy nem feltétlenül alulképzett munkanélküli embert nem tudod rávenni, hogy bojkottálja ezeket a helyeket...mert mivel vígasztalnád őket, ha nem lesz pénz, amiből megéljenek? a betanított munkás az pótolható.

2016. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdemes egy pillantást vetni erre a grafikonra. Jól látható hogy az 50-es évek padlássöpréseitől, vagyis a nincstelen és munkahelytől függő munkás réteg (vagy mondjuk ki hogy a modern rabszolgaság) létrehozásától kezdve fokozatosan csökkent a gyerekvállalási kedv.

A születések és halálozások arányának változása 1950 és 2009 között

[link]

2016. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!