Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jól tettem, hogy...

Szerintetek jól tettem, hogy lecsesztem érte amit tett velem?

Figyelt kérdés

Ma egyik munkatársam (20 évvel idősebb nálam) elég bunkón viselkedett velem. Épp mentem az ebédlőbe haverral és ő mögöttünk jött. Tett felénk egy megjegyzést, hogy jó lenne, ha gyorsabban vonszolnánk magunkat, mert ő siet. Én erre visszaszóltam neki, hogy ráérünk szünet van mire ő erőszakkal odébb lökött és elénk pofátlankodott. 5 másodpercet kellett volna várnia míg leülünk az asztalhoz. Mi normál tempóval haladtunk, de neki ez nem volt elég. A bal karomba is belekarmolt kicsit és fájt is amin eléggé felhúztam magam. Szünet után a munkaterületen megmondtam neki, hogy még egy ilyen húzás tőle és nem fogom magam vissza, mint most, hanem megtaszajtom én is és hamar a földön találja magát. Erre ő azzal védekezett, hogy megkért, hogy engedjük előre meg ilyesmi. Meg, hogy ő a koránál fogva ezt a viselkedést alkalmazza és aki akadályozza az útját azt odébb löki. Hát mondtam neki, hogy lökdösd akit akarsz, de ha engem még egyszer meglöksz én támadásnak ítélve a dolgot önvédelemből visszaütök és nem érdekel, ha a vezetőségnek kell magyarázni a dolgot. Aztán abbamaradt a beszéd, visszamentem dolgozni.


Szerintetek jogosan álltam ki magamért vagy csendbe kellett volna maradjak és tűrnöm kellett volna szó nélkül az egészet? Mert ő majdnem az apám lehetne neki van igaza? Tisztelnem kellene a koránál fogva? 27/F


2015. okt. 14. 16:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem felesleges volt lecseszni. Az ilyenek úgysem értenek semmiből. Én csak simán leszartam volna. Odébb lökött, hát aztán(?), felesleges ilyen idiótákra időt és energiát pazarolni.
2015. okt. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
32%

Idős? 47 éves...

Elhagyta a felesége. Pont ezért lehetne benned több együttérzés. Lehet, nincsen jó napjai.

Nem csak a rossz embereket hagyják el. A jókat is.

Még m indig fent tartom a véleményemet, hogy nem voltál emberséges.

Ne ítélkezz, ne keress mentséget magadnak, mert nincs.

2015. okt. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
# 12: A magánéletet válassza külön a munkától. Neki is vannak problémái, nekem is és mindenkinek. Ez nem indok arra, hogy lökdösse a másikat. Amíg nem érek hozzá addig ő se tegye! Hirtelen haragú, türelmetlen ember. Mindegy, eléggé vegyes vélemények jöttek, nekem sem volt egyértelmű pont emiatt, hogy helyesen jártam-e el. De én nem leszek a csicskása akit kedvére cseszegethet, talán ebből azért megértette.
2015. okt. 14. 17:24
 14/26 anonim ***** válasza:
36%

Miért kérdezel, ha mindenre van negatív válaszod?

Mentséget keresel magadnak, hogy jogosan jártál el?

27 éves vagy. Leszel még 47 is. Ha szerencséd van.

Egészséges életmód, sport, agresszivitás nem garancia.

Nem győzködlek. Csinálj amit akarsz.

NEM volt helyes a reakciód. Jó éjszakát!

2015. okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
77% úgy látszik te nagyon ezt a fószert véded. Mikor nem is ismersz. Csak tudnám miért. Leszek 47 éves, de nem fogok így viselkedni, mert ez nem kor kérdése, hanem jellemé!
2015. okt. 14. 17:34
 16/26 anonim ***** válasza:
38%

Mert annyi (kicsit több) éves vagyok mint az általad lenézett (parasztozott) ember.

Tudom, milyen nehéz talpon maradni ebben a világban, ahol minden a fiatalokról szól.

Hátrányban vagyunk a számítógépek világában. IS!

Talán (?) azért hagyta el a felesége is, mert dolgozott, gürizett, de mi már nem tudjuk felvenni a versenyt a 27 éves feszes cicis, vagy izmos, sármos férfiakkal.

De a csekkek nekünk is jönnek...Esetleg még gyerek is van.

Ez a "paraszt" korosztály pedig az, ahol a gyerekek MÉG nem nőttek fel, de a szülők MÁR segítségre szorulnak.

Nincs átmenet. Azt hittem, van, de nincs.

Ettől IS vagyunk agresszívak.

Nem kívánom, hogy megtudd!

2015. okt. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Mint írtam mindenkinek vannak gondjai. Biztos szar lehet neki, de a magánéletem én sem viszem be a munkahelyemre.
2015. okt. 14. 18:09
 18/26 anonim ***** válasza:
22%

Látom, 0 % a válaszaim. :(

Talán ennyit is érnek. :(

2015. okt. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Nem én nulláztam ki őket. Amennyire lehet feljavítom.
2015. okt. 14. 18:38
 20/26 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagyok az a tipikus minden szavára figyelő és mindenkit agyon dícsérő fajta, de ha szeretnék valamit elérni akkor amennyire tudom kedvesen, de legalábbis normális hangnemben mondom. Ha nem így teszek akkor meg nem csodálkozom, hogy bunkóságot kapok vissza.


A vonszoljátok magatokat csöppet sem udvarias. A nem udvariasra én sem válaszoltam volna udvariasan. Azt gondolom, hogy a kor nem mentség semmiféle udvariatlanságra (Nem, a fáradtság sem és a lelki bajok sem. Nekem pl. mindig kedvesnek kell lennem a munkahelyemen. Akkor is annak kellett lennem amikor épp összedőlt a magánéletem és nem tudtam mit eszek a következő héten.) Legelső munkahelyemen (19 évesen kezdtem) a fiatal pasi lebarmolt, hogy nem köszöntem neki előre (??), míg az idős professzoroknak ugyanez nem derogált. Ha még be is szóltál volna neki a karmolásra az sem ad sem okot sem jogot. Megfenyegetni viszont részedről volt teljesen felesleges agresszió.

Nem kell tűrni senkitől a bunkóságot, a testi agressziót pedig pláne nem. Viszont.. tudni kell, hogy vannak olyan emberek akiknek hiába mondasz bármit, hiába fenyegeted őket egyszerűen agresszívak. Lehet, hogy önmagát is bántja evvel, hiszen nem szeretik általában és az is lehet, hogy ezért hagyta el a felesége, de akkor sem tud változtatni mert nincs hozzá elég önfegyelme. Az ilyenen teljesen felesleges felhúzni magadat, mert csak bajba keveredsz. Az ilyeneket hagyni kell és kb. úgy viselkedni velük mint egy kisgyerekkel. Hagyd, hogy menjen legközelebb. Ha meg alapvetően nem ilyen és nem ezért hagyták el, hanem most azért ilyen, mert elhagyták és egyszercsak felébred abból az állapotból amiben van akkor lehet, egyszer meg tudjátok még ezt beszélni. Ahhoz viszont szintén türelem kell részedről.

Nekem sokszor a szememre vették az előbb is említett munkahelyen, hogy nem tisztelem a rangot. Mondtam, hogy a rangot nem. Az embert, az elért eredményt igen, de rangot nem. Nem a kort, hanem az embert kell tisztelni. Neked is, Neki is.


40+ N

2015. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!