Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jól tettem, hogy...

Szerintetek jól tettem, hogy lecsesztem érte amit tett velem?

Figyelt kérdés

Ma egyik munkatársam (20 évvel idősebb nálam) elég bunkón viselkedett velem. Épp mentem az ebédlőbe haverral és ő mögöttünk jött. Tett felénk egy megjegyzést, hogy jó lenne, ha gyorsabban vonszolnánk magunkat, mert ő siet. Én erre visszaszóltam neki, hogy ráérünk szünet van mire ő erőszakkal odébb lökött és elénk pofátlankodott. 5 másodpercet kellett volna várnia míg leülünk az asztalhoz. Mi normál tempóval haladtunk, de neki ez nem volt elég. A bal karomba is belekarmolt kicsit és fájt is amin eléggé felhúztam magam. Szünet után a munkaterületen megmondtam neki, hogy még egy ilyen húzás tőle és nem fogom magam vissza, mint most, hanem megtaszajtom én is és hamar a földön találja magát. Erre ő azzal védekezett, hogy megkért, hogy engedjük előre meg ilyesmi. Meg, hogy ő a koránál fogva ezt a viselkedést alkalmazza és aki akadályozza az útját azt odébb löki. Hát mondtam neki, hogy lökdösd akit akarsz, de ha engem még egyszer meglöksz én támadásnak ítélve a dolgot önvédelemből visszaütök és nem érdekel, ha a vezetőségnek kell magyarázni a dolgot. Aztán abbamaradt a beszéd, visszamentem dolgozni.


Szerintetek jogosan álltam ki magamért vagy csendbe kellett volna maradjak és tűrnöm kellett volna szó nélkül az egészet? Mert ő majdnem az apám lehetne neki van igaza? Tisztelnem kellene a koránál fogva? 27/F


2015. okt. 14. 16:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Jól tetted, mindig azt mondom, hogy az emberek annyit engednek meg maguknak velünk szemben, amennyit mi megengedünk nekik. Legközelebb majd tudni fogja, hogy veled nem kezdhet, mert nem vagy nyuszi. A kornak nincs jelentősége, mindketten felnőttek vagytok.
2015. okt. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Mit kellett volna tenni?

Ha elégedetlenkedik, mert siet akkor előre engedni. :)

Ennyi, se több se kevesebb.

2015. okt. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

És mi lett volna, ha egyszerűen csak félreállsz és elengeded, (mivel az apád lehetne). Nekem ez úgy jön le, hogy direkt szivattad - bocs :-)


Lehet, hogy ő sem járt el helyesen, de ezt a történetet csak a Te szemszögedből láthatjuk - nyilván Ő másképp írná le.

Pl. nekem sem esett jól a múltkor, amikor "felmálházva" 2 nehéz szatyorral megyek, s jön velem szemben egy fiatalember és a világ semmi pénzéért ki nem került volna. Nekem kellett kikerülni a 2 nehéz szatyorral.

2015. okt. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
2.:Ha siet, akkor nem az megoldás, hogy beszól és lökdös, hanem hogy udvariasan közli, hogy elnézést, sietek, legyetek szívesek előreengedni.
2015. okt. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Lokodni bunkosag, de direkt feltartani valakit ugyanakkora bunkosag.
2015. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Egyszer szólt abban a paraszt stílusban. Nem kért meg udvariasan. Azért nem mentem előle félre, mert ha annyi nincs benne, hogy normálisan megkér rá, akkor én sem fogok azonnal félreugrani előle. Azt hozzáteszem, hogy mi sem mentünk lassan fiatal létünkre, de ő meg elcseszte az időt a vécén és azért sietett.
2015. okt. 14. 17:04
 7/26 anonim ***** válasza:

Lehetnél toleránsabb is.

Szerintem nem, nem tetted jól, hogy lecseszted.

2015. okt. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ő mennyire volt toleráns mikor félrelökött? Toleráns voltam, mert nem csaptam hátba érte. Mert igen, ő az idősebb, erre tekintettel voltam, de utána szóban azért adtam neki az ívet.
2015. okt. 14. 17:06
 9/26 anonim ***** válasza:
15%

Paraszt stílusban??

Bántó a megjegyzésed a falun, tanyán élőknek.

Paraszt stílus nem bántó. Az ilyen megjegyzések azok.

2015. okt. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Lehet csak ezt az embert a felesége is otthagyta. Akkor talán még sincs vele minden rendben, türelme egyáltalán nincs. Úgy van vele ő most idős ,akkor mindent megtehet, kotródjon mindenki az útjából. Ilyen ember, na...
2015. okt. 14. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!