Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomások fültágítóval -...

Diplomások fültágítóval - lehetséges?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat ez a kérdés, és rövid keresés után nem találtam hasonló kérdést, blogbejegyzést, vagy fórumtémát sem.

Második évemet végeztem mérnöki szakon, nagyjából 7 éve van fültágítóm. Korábban voltak piercingeim is, azoktól időközben megváltam. A fültágítót viszont nem lenne szívem kivenni.

Tehát a kérdésem elsősorban azokhoz irányul, akik felsőoktatásban végeztek és fültágítójuk is van (tetoválásos tapasztalatokat is szívesen várok). Konkrét példák érdekelnek. A "minden fültágítós nulla-IQ-s hülye és haljon meg" kommentekre ne is vegyétek a fáradságot, mert nem véleményt kérdeztem, hanem tapasztalatokat. Tehát:

Álláskeresésnél mennyire veszik ezt figyelembe? Az is érdekelne, hogy kinek milyen végzettsége van, és milyen munkakörben dolgozik. Fejlődik-e annyira a világ, hogy ez már nem kizáró tényező? Elvileg ma már külsőség/rassz/vallás/nemi identitás miatt már nem különböztethetnek meg, legalábbis a multikról ez terjeng. Nem is fontos maga a diploma, bármilyen fontosabb munkakör érdekel, ahol alapvetően megkövetelnek bizonyos megjelenést.



2015. jún. 2. 12:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én egyszer láttam csak fültágitos embert magasabb pozicióba, de ő volt a főnök.
2015. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos itthon még nem tartunk ott, hogy csak tudás alapján döntsék el a cégek, hogy kit vesznek fel és kit nem, pláne ekkora munkanélküliség mellett. Kívánom, hogy találj majd állást, mérnökként talán nem leszel annyira szem előtt, hogy bárki is megszólhasson, de biztos, hogy sok visszautasítással fogsz találkozni az ostoba sztereotípiák miatt. Ha én főnök lennék, magasról tennék arra, hogy kinek milyen piercingje, tetoválása, hajszíne, egyebe van, még meg is dicsérném a jól sikerült darabokat, és csak azzal foglalkoznék, hogy az illető megfelel-e az adott munkakörre.
2015. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"még meg is dicsérném a jól sikerült darabokat, és csak azzal foglalkoznék, hogy az illető megfelel-e az adott munkakörre."


Persze...


Kulfoldon is ugyanugy nezik mint Magyarorszagon.

2015. jún. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"még meg is dicsérném a jól sikerült darabokat, és csak azzal foglalkoznék, hogy az illető megfelel-e az adott munkakörre."

Hát igen. Egészen addig, ameddig valamelyik leendő üzleti partnered azért nem kötne veled üzletet, mert történetesen ő nem bízik egy olyan cégben, ahol ilyen lazaság van és adott estben ez egy többszáz milliós üzlet lenne. Ugyanis sztereotípiák és előítéletek nem csak a munkaadókban élnek, hanem azok ügyfeleiben, üzleti partnereiben is.

2015. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Van HR-es ismerősöm, fejvadász cégnél dolgozik. Szégyen vagy nem szégyen, de bizony sokszor szerepelnek a megbízásokban kinézetre vonatkozó kritériumok, minimum azt várják el, hogy takarható legyenek a tetkók/testékszerek.

Persze nem minden pozícióban, ha nem foglalkozol közvetlenül ügyfelekkel, akkor ez egy kevésbé fontos szempont. Viszont később mérnökként, ahogyan egyre fentebb jutnál ez egyre zavaróbb lesz. Egy idő után el fogják várni, hogy kivedd a füledből azt az izét, mert már a céget fogod képviselni mondjuk egy megbeszélésen, nem csak az irodádban dolgozol. Egy ázsiai partnert mondjuk simán el lehet bukni extravagáns kinézettel, mert ők híresen konzervatívak és szabálykövetőek.

2015. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ha a rasztahaj is beleszamit akkor az apukám üzletében van egy huszonéves és így is mennek oda a vevők, igaz kicsi üzlet és Szlovákiában is van.
2015. jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
#16 Azért egy bolti eladó, meg egy mérnökirodában vagy multinál dolgozó mérnök között van némi különbség, legalábbis megjelenésbeli elvárások tekintetében.
2015. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Ismét érdemes volt kérdezni! Mennyi hasznos válasz!

"es ki nem xarja le hogy ki mit kerdezett?"

Talán előbb magyarul kéne megtanulni meg egy kis szövegértést gyakorolni. Te minden bizonnyal nagy konkurencia leszel nekem az álláskeresésnél.

Egy-két értékelhető komment érkezett azért. Én mélységesen sajnálom, hogy ez még manapság is így megy, de persze számítottam rá, csak reménykedtem valami pozitívumban.

"Valóban, azok miatt a dolgok miatt, amikről nem tehetsz, nem befolyásolhatod, nem különböztethetnek meg."

Vallást is felvehetek egyik napról a másikra. Persze az nem látványos, meg ez már magyarázkodás.

" lehetsz az új jegyző, de csak ha levágatod a hajad, akkor nem is gondolkozol, hanem mész az első fodrászhoz"

Igen, ezt elismerem. Ilyen esetben bármit, de ez elég szélsőséges.

Egyébként nincs extra megjelenésem, ez az egy szerencsétlen fültágító sem az első dolog, amit észrevenni rajtam. Van ismerősöm, aki évek után vette észre.

Az értelmes kommentelőknek köszönöm, a többiek gondolkozzanak el, hogy mi rossz az életükben, ha szabadidejükben ide járnak névtelenül fikázni meg anyázni. :)

2015. jún. 10. 09:58
 19/22 anonim ***** válasza:

"Te minden bizonnyal nagy konkurencia leszel nekem az álláskeresésnél. "


Nem valoszinu hogy 15 ev tervezoi tapasztalattal majd pont te leszel a konkurenciam :)


En csak elmondtam neked hogy hogyan megy ez a dolog, ha nem tudod elfogadni a toled kulonbozo velemenyeket, akkor ne kerdezz.

2015. jún. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#9 Igen, ezt szokták mondani, de amit még nem ért a nagyközönség, hogy a fültágító/piercing utáni vágyat sem választod, hanem csak kialakul, pontosan úgy mint a nemi identitás. Igen, van olyan aki divatból csinálja, de az ma már a kisebbség.
2015. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!