Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomások fültágítóval -...

Diplomások fültágítóval - lehetséges?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat ez a kérdés, és rövid keresés után nem találtam hasonló kérdést, blogbejegyzést, vagy fórumtémát sem.

Második évemet végeztem mérnöki szakon, nagyjából 7 éve van fültágítóm. Korábban voltak piercingeim is, azoktól időközben megváltam. A fültágítót viszont nem lenne szívem kivenni.

Tehát a kérdésem elsősorban azokhoz irányul, akik felsőoktatásban végeztek és fültágítójuk is van (tetoválásos tapasztalatokat is szívesen várok). Konkrét példák érdekelnek. A "minden fültágítós nulla-IQ-s hülye és haljon meg" kommentekre ne is vegyétek a fáradságot, mert nem véleményt kérdeztem, hanem tapasztalatokat. Tehát:

Álláskeresésnél mennyire veszik ezt figyelembe? Az is érdekelne, hogy kinek milyen végzettsége van, és milyen munkakörben dolgozik. Fejlődik-e annyira a világ, hogy ez már nem kizáró tényező? Elvileg ma már külsőség/rassz/vallás/nemi identitás miatt már nem különböztethetnek meg, legalábbis a multikról ez terjeng. Nem is fontos maga a diploma, bármilyen fontosabb munkakör érdekel, ahol alapvetően megkövetelnek bizonyos megjelenést.



2015. jún. 2. 12:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen sem előny..mivel sajnos egyből sztereotipizálnak ahogy meglátnak.


Viszont, ha te eltudod adni magad és megtudod mutatni, hogy igenis nagyon jó szakember vagy, senkit sem fog érdekelni , hogy van fültágítód, esetleg csak olyan esetegben, ahol mondjuk egy multit kell képviselj..ott azért nem jó image egy cégnek.

2015. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

mivel mindenhol emberek dontenek a felvetelrol, es az embereknek akar tudat alatt is lehetnek eloiteleteik, igy egyertelmu hogy hatranyod lesz a fultagitobol, ahogy a lathato helyen levo tetovalasbol is.


Aki ezt tagadja, az nem ezen a vilagon el.


Amugy meg ha en vennek fel embert, akkor engem is biztosan befolyasolna, plane hogy a fultagitozast ritka undorito es felesleges dolognak tartom, ezerszer inkabb egy piercing vagy akar tetovalas.


de gondolom amikor ugy dontottel hogy neked marpedig fultagitod lesz akkor szamoltal azzal hogy az embereknek negativ velemenye lehet rolad, sot kifejezetten azt akartad hogy negativ velemenyuk legyen.


Akkor most ne ertetlenkedj hogy ugy is van.

2015. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, takarható-e.

Bankban dolgozom, a fél irodának van tetoválása és/vagy piercingje. De ezek szinte mind takarva vannak, vagy elfogadhatók, nem túl kirívóak. Fültágítója senkinek nincs.


Szerintem ha a hajaddal el tudod takarni, akkor talán nem gáz. Ha pedig elég magas pozícióban vagy már, akkor senkit nem érdekel, hogy nézel ki. De azért összességében mindenképp hátrány.

Más kérdés, hogy mire oda jutsz, talán te is másképp látod majd. Apukám annak idején a hajával járt így. Ahogy ő fogalmazott: "amikor otthon várja a feleséged a gyereket és azt mondják a tanácsnál, hogy lehetsz az új jegyző, de csak ha levágatod a hajad, akkor nem is gondolkozol, hanem mész az első fodrászhoz. Mert már kinőttél abból, hogy ilyen külsőségek számítsanak."

2015. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképp hátrány. Egy nívósabb cég be sem hív, ha az önéletrajzod képén látszik hogy kissé elvontabb megjelenésű vagy.
2015. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%

Na nem bírta ki, hogy ne alkosson véleményt, annak ellenére, hogy senki sem kiváncsi rá...

Nem kérdezték, hogy te milyennek találod a fültágítót.

De egy kicsit kell okoskodni

2015. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
23%

"Ha pedig elég magas pozícióban vagy már, akkor senkit nem érdekel, hogy nézel ki."


Magasabb pozicioba el sem jutsz. En meg soha nem talalkoztam fultagitos menedzserrel, de piercingessel vagy lathato helyen levo tetovalasossal sem.

2015. jún. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%

"Nem kérdezték, hogy te milyennek találod a fültágítót. "


es ki nem xarja le hogy ki mit kerdezett?

2015. jún. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Bankban dolgozom, a fél irodának van tetoválása és/vagy piercingje"


En meg multinal dolgozom fejlesztomernokkent, es nalunk senkinek sincs piercingje, es tetovalasrol sem tudok, tehat lathato helyen nincs senkinek.


Az egyik ferfi kollegamnak van egy fulbevaloja, de nem hodrja mindig.

2015. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

" Elvileg ma már külsőség/rassz/vallás/nemi identitás miatt már nem különböztethetnek meg,"


Valóban, azok miatt a dolgok miatt, amikről nem tehetsz, nem befolyásolhatod, nem különböztethetnek meg. A fültágító nem ilyen. Ha te egy céget képviselsz, akkor a cég azt is előírhatja, hogy hogyan kell megjelenned üzlettársak vagy ügyfelek előtt, hiszen ezzel esetlegesen az ő üzleti esélyeit rontod vagy javítod.

Két multinál is dolgoztam, mindkét helyen volt dress code, a legnagyobb lazaság az volt, hogy pénteken lehetett farmerben is menni. Ebbe messze nem fér bele a fültágító, látható tetoválás, piercing.


Gondold át.

2015. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
A mekiben várnak, haver! De lehet még ott is kinéznek miatta.
2015. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!