Ha egy család vállalkozik de ez csak egy kisebb vállalkozás (tehát nem kell több alkalmazott elég 1), akkor szerintetek a családon belül jobb eladót/kiszolgálót stb felvenni, vagy inkább családon belül csinálja valaki?
A kérdés teljesen csak elméleti, nem vagyok ilyen helyzetben.
Szóval tegyük fel, hogy van egy házas embernek egy vállalkozása, legyen mondjuk könyvesbolt, zöldséges, méter-árú bolt, büfé stb... vagy bármi hasonló. Nyilván ő intézi a papírmunkát, szerzi be az árut stb, ő maga nem fog a pult mögé állni.
Ilyenkor szerintetek jobb felvenni valakit családon belül (tehát mondjuk ennek a férfinak a feleségét, testvérét, anyját stb...), vagy "ismeretlent"?
Én úgy gondolom, hogy ha családon belül dolgozik valaki, az azért jó, mert családon belül marad a pénz. Mármint, amit kifizetnek a dolgozónak fizetést, az tulajdonképpen családon belül marad, hiszen családtagnak fizetik.
A másik viszont, tegyük fel, hogy egy feleség választhatna, hogy dolgozik a saját vállalkozáson belül, mondjuk lesz eladó, kiszolgáló, vagy dolgozik valami teljesen mást a saját végzettségén, szakmáján belül, tehát a családi vállalkozástól függetlenül?
Szerintetek melyik a jobb?
először is érdemes azzal kezdeni,hogy egy nyugdíjas családtagra íratni az egészet,hogy kevesebb adót kelljen fizetni.
ahhoz meg,hogy egy ilyen kisvállalkozás kitermeljen egy olyan hasznot amiből megvan a te nyereséged,plusz egy alkalmazott bére,ehhez valami nagyon nagyot kell robbantani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!