Akinek bejelentett állása van, az tényleg járulékfizetés nélkül lehet vállalkozó?
Valaki ezt állította, hogy akkor nem kell járulékokat fizetni.
És ha ez igaz, vannak-e más buktatók, ahol el lehet vérezni vállalkozóként?
Leginkább annak örülnék,n ha olyanok válaszolnának, akik a jog útvesztőiben járatosak. Mire kell ilyen esetben figyelni..stb. Köszi!
Ahogy az előző is írta.
Buktató, ha megszűnik a főállásod, automatikusan havi 70-75-öt a járulékod.
Ez kata esetén "csak" 50 ezer lenne havonta, de ugye ott van más amit még főállás mellett is fizetned kell és 10 hónapot számít egy évben, nem 12-t biztosítás szempontjából.
Viszont mindkét esetben egyéni vállalkozásról beszélünk korlátlan, teljes felelősséggel, teljes vagyonoddal felelsz mindenért.
De, ha látod, hogy nem megy, vagy nem akarod fizetni a teljes járulékot, mert pl. veszteséges lennél vele, akkor aránylag könnyen megszüntethető, vagy szüneteltethető.
Kft esetében viszont a megszüntetés elég macerás és költséges arra az esetre, ha megszűnne a főállásod és teljes járulékot kellene fizetned magad után.
Felelősséged korlátolt, de az új ptk. szerint mégsem minden esetben és 3 millió az alaptőke + az alapítása is költségesebb, mint egy egyéninek, ami ingyenes.
mi van??????????????
Dehogynem kell fizetnie járulékot annak, akinek van főállása is... nincs járulékfizetési alsó határ, de ugyanúgy fizetnek járulékot.
"ha nem KATA, akkor KFT tagjaként se fizetsz járulékot, s egyéni vállalkozóként sem."
Mostanában rengeteg ügyfél jön, akinek a tuti könyvelője, havi 50 ezerért elintézte, hogy ne kelljen semmit se fizetni, mert van neki ismerőse.
6 hónappal később jött is nekik a NAV levél, hogy végrehajtás alatt van a cég, vagy éppen a magán vagyona.
A könyvelő eltűnt, írtatok nincsenek, csak a nagy bírság, meg inkasszó.
És nem tudnak vele csinálni semmit :D
ilyen meg nincs, hogy biztosítás szempontjából 10 hónapot számít...
Minden egyes katás nap biztosított, és a nyugdíjnál is szolgálati idő, egyedül a nyugdíj összegének számításánál lesz arányosítva a minimálbérhez, így a nyugdíj összege lesz alacsonyabb, de szolgálati idő emiatt nem lesz kevesebb.
Illetve pénzbeli tb-ellátásoknál alacsonyabb összeg lesz az ellátás alapja a minimálbérnél is. De itt is minden nap figyelembe van véve, nem pedig egy évből 10 hónap, nem tudom, honnan szedsz ilyen információt.
Abban az esetben, ha az egyéni vállalkozó legalább heti 36 órás
foglalkoztatással járó munkaviszonyban is áll, a 4 százalék természetbeni
egészségbiztosítási járulékot, a 3 százalék mértékű pénzbeli egészségbiztosítási
járulékot, valamint a 10 százalék nyugdíjjárulékot a ténylegesen elért
járulékalapot képező jövedelem után fizeti meg.
de kimásolhatom a társas vállalkozót is... annyiban más a főfogl ev-től és tv-től, hogy nincs minimál járulékalap.
Bocs, én fogalmaztam rosszul... valóban nem az időszakot, hanem a nyugdíj összegét csökkenti.
"Azonban a KATA-nak vannak árnyoldalai is, méghozzá az, hogy főállás esetén csak 86 ezer forintos jövedelemnek felel meg az így leadózott pénz. Ez még a minimálbért sem éri el, így például a nyugdíjba csak évi 10 hónap minimálbérnek felel meg egy évi KATA-s adózás. Ugyanígy visszaüthet, ha majd valamikor munkanélküli segélyre mennénk. Ezért javaslom minden KATA-t választónak, a felszabaduló adómegtakarítás egy részét tegye félre nyugdíjra. Ezen túl adókedvezményre sem jogosít, se a gyerekek, se egyéb pénzügyi termék után."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!