Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan keressek így munkát,...

Hogyan keressek így munkát, és mikor kezdjem el?

Figyelt kérdés
Április,május környékén szeretnék pestre költözni. Jelenleg tanfolyamra járok, ami tavasszal lesz vége. Mikor kezdjek el munkát keresni, mikor kezdjem el elküldözgetni az önéletrajzomat, és mit írjak bele? Lesz egy másik végzettségem is, aminek még szintén vannak elintéznivaló dolgai, úgyhogy egyelőre csak remény, hogy tavaszra-nyárra lesz szakmám (érettségim az van), de mindenképpen szeretnék benne dolgozni. Beadjam így a jelentkezést? És mi van, ha csúszok a megszerzésével? Beleírjam az önéletrajzba, hogy elvégeztem a szükséges éveket, de bizonyítványom még nincs belőle? Válaszokat köszönöm!
2014. jan. 10. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Tudod legjobb ha küldesz. Oda és akkor, meg meg is kell legalább zárojelben emliteni. Akkor lesz csak jo. De azt sürgösen, mert tudod a Posta nagyon lassu.

(Remélem észrevetted, hogy a te stilusodban válaszoltam. Magyarul: ennek igy semmi informáciotartalma, értelme nincs. Hogyan vársz éertelmes választ? Probáld meg egy olyan szemével elolvasni a kérdésedet aki semmit sem tud rolad!!!)

2014. jan. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit nem értesz azon, hogy LESZ két végzettségem tavasszal-nyáron (tehát akörül valamikor), de MÉG egyikből sincs meg a bizonyítványom, viszont az is LEHETSÉGES, hogy nyárig sem lesz meg! Viszont tavasszal szeretnék elköltözni és dolgozni már, mert addigra végzek a sulival (és vagy sikerül a vizsga vagy nem).
2014. jan. 10. 10:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Elkezdheted a keresgélést, akár olyan állásra is, mint amilyen a végzettséged, max elutasítanak.

Kérdés az is mennyi spórolt pénzed van, mert ha van, akkor nyugodtabb lehetsz, de ha nincs, akkor költözés után elvállalhatsz bármit és ha megvan a papír akkor kezdesz neki a szakmába vágó állás keresésének.

2014. jan. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugy tünik kedves kérdezö nemcsak #1 szavait nem érted, de sok minden egyebet sem. Ráadásul némi agrasszivitást érzek a megfogalmazásodban. Tényleg van érettségid?
2014. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bármikor elkezdhetsz keresni, ezt amit leírtál szépen beleírod az önéletrajzodba is, hogy xy helyen tanulsz és abcd leszel, a bizonyítványod várhatóan ekkor és ekkor fogod megkapni.


Viszont munka nélkül nem érdemes Pestre költözni, hacsak nem valami nagyon keresett szakmáid lesznek, vagy nincs sok pénzed.

Drága a lakás, a megélhetés, még munkával is nehéz fenntartani bármit is.

2014. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem egyedül költöznék, és először nem is "luxusalbérletbe". Van valamennyi spórolt pénzem is. Ráadásul először úgy szeretném, hogy munkát keresek/keresünk, és csak utána albérletet, ezért nem tudom, hogy azt mikor kezdjem el.


Nem tudom miből jött le, hogy nem értem az egyes kommentelőt, és esetleg még mit nem értek? Inkább szánalom jött le a soraimból, hogy nem lehet itt kiírni egy kérdést sem, hogy ne írna valaki alá egy gúnyos, barátságtalan kommentet.

Amúgy képzeld, van érettségim, és lassan lesz egy diplomám is! Ehhez mit szólsz? Szánalmas...

2014. jan. 11. 09:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!