Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te miért lépnél le ebből az...

Te miért lépnél le ebből az országból?

Figyelt kérdés
Valóban csak a képzetlenek illetve a magasan képzettek hagyják el az országot?
2013. okt. 16. 08:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Szinte naponta nyitnak megy egy új üzemet-gyárat, hogy-hogy nincs munka?" Akkor kérlek szépen, sorold fel nekem, hogy szeptemberben és októberben milyen üzemeket és gyárakat nyitottak meg, és hogy ezek hány fő munkaerőt foglalkoztatnak!


#5: hozzátenném: még közmunkára se mindig vesznek fel, mert van, ahol arra is túljelentkezés van.

2013. okt. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
100%

Kérdező!

100%-ban egyetértek és magaménak vallom a válaszadók véleményét. Ebből már le is mérheted a kivándorlások okát!

NO COMMENT!!!

2013. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Nekem 8 általánosom van, azért "léptem" le mert elegem lett a pénztelenségböl. 18 évesen kerültem ki az intézetböl, a megtakaritott pénzt 2 év alatt feléltem. Utolsó 100 ezremböl vettem egy jegyet Olaszországba, 2 másik lánnyal együtt kijöttünk szerencsét próbálni. Az egyik lány rögtön talált munkát, de mivel én meg a másik lány nem vállaltuk ezért 2 hétig ez a lány tartott el minket . Én találtam munkát egy idős hölgynél, a másik lány hazament . Mi ketten azóta is ott élünk kint, ő azóta karriert futott be, én meghàzasodtam és egy gyárban dolgozok. Semmi nélkül is el lehet indulni, bátorság kell hozzá. Magyarország jelen helyzetében sok lehetőség nincs...
2013. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Új megnyitók:


[link]


[link]


[link]

2013. okt. 16. 09:49
 15/24 anonim válasza:

Jesszusom..... Kérdező!

Te Fideszes vagy.....

2013. okt. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Fideszes, kár ezt a vonalat erőltetni.
2013. okt. 16. 09:56
 17/24 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen gyárban minimálbér alatti rabszolgamunkák vannak csak, ami nem igazán számít munkahelynek.

Sokkal inkább azt kéne kérdezni hogy "miért maradnál itt?"

2013. okt. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Hát a Mercigyárról vannak rossz hírek:


[link]

2013. okt. 16. 10:35
 19/24 anonim ***** válasza:

A Parlament passzivitása miatt főleg. Ők pontosan tudják, hogy hova kellene befektetni és oda kellene tenni 1-2 megfelelő gazdasági embert, hogy olcsón, de meg lehessen valósítani ezt, s nem pedig külföldi pályázati pénzekből.

Mindennek ellenére semmit de semmit nem tesz a Parlament. Itt már rég min. 1000 Euro-s fizetése kellene lennie egy szakmunkásnak egy akármilyen gyárban. Ez az eredménye az eddigi 20 év marhaságainak. Igaz, hogy a fejétől büdösödik a hal?

2013. okt. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Anyagi okokból lépnék le, leginkább. Mert egész egyszerűen nem jutok egyről kerttőre, félretenni sem tudok / két évvel ezelőtt még tudtam /. Ráadásul hab a tortán, hiteles is van a családban, akit segítenem kell. Főállás mellett mellékesen is vállalok munkát, anélkül még rosszabb lenne. De egyszerűen már nem bírok ennél többet dolgozni.

Lehetséges, hogy jövőre talán összejön valami külföldi munka, és többedmagammal elvállom, mert egyedül nem mernék. Majd meglátjuk.

Sok volt kollégám ment ki, és a legtöbbjüknek bejött. Van, aki végleg, van, aki ideiglenesen él ott.

Ami még zavar Magyarországon, az, hogy nincs biztos jövőkép, pocsék az egészségügy, és az emberek mentalitása is egyre rosszabb lesz / legfőképp összefogás nincs /.

A gyárakban meg nem dolgoznék, végtelenül kihasználják, kevés pénzért az embereket / általában /.

2013. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!