Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha egy külföldi egyetem...

Ha egy külföldi egyetem államilag támogatott, akkor egy más országból jött tanulónak van tandíj?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted?: "külföldi egyetem államilag támogatott"

Nem az egyetem államilag támogatott..a hallgató, de már ezt sem így hívják, hanem állami ösztöndíjas.

Most arra vagy kíváncsi hogy Magyarországon tanuló külföldi diák tandíjat fizet e vagy sem?

2013. okt. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk arra. Meg arra, hogy én lehetek-e tanuló ösztöndíjas külföldön.
2013. okt. 1. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehetsz külföldön ösztöndíjas. Minden országban más a felsőoktatás rendszere, tehát egyesével kell végignézni hol tudsz pályázni ösztöndíjra, van ahol ezt az adott állam adja ahol tanulsz, van ahol az egyetem..semmilyen egységesség nincs benne.

Magyarországon külföldi lehet ingyenes állami ösztöndíjas hallgató, pláne ha uniós állampolgár, arra ugyanaz vonatkozik mint a magyarokra, de lehetnek egyes országokkal olyan nemzetközi szerződések amik szintén garantálják hogy itt ingyenesen tanulhatnak(vagy ugyanolyan feltételekkel mint a magyarok)az adott ország állampolgárai..sokféle megoldás létezik. Persze van akinek semmilyen kedvezmény sincs..és full fizetnie kell..

2013. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Svédországban például minden svédnek és EU-tagnak ingyenes a felsôoktatás, de mondjuk EU-n kívüli állampolgároknak már fizetni kell és nem is keveset!
2013. okt. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!