Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnék kijutni külföldi...

Hogyan tudnék kijutni külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés
Közgazdasági szakközépiskolában végeztem most Májusban, de nem jelentkeztem egyetemre tovább, de a következő évben szeretnék jelentkezni külföldre(vagyis ez is az opciók között van). Mik a teendőim(milyen nyelvvizsga kéne? stb..)

2013. szept. 29. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a teendőd, hogy eldöntöd szépen, mit akarsz csinálni, mert ez így kevés. Eldöntöd, melyik országban, melyik városban, melyik egyetemen szeretnél tanulni, és milyen szakon. Ezután fogod magad, és írsz az adott egyetemnek egy e-mailt, ugyanis elég változatos a felvételi eljárás a legtöbb külföldi helyen.

De először kicsit pontosítsd a vágyaidat, mert ez így gyönge, hogy jaj, én külföldön akarok tanulni, mert az a menő.

2013. szept. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem menőségből szeretnék jelentkezni, csak ha már egyetemre szeretnék menni akkor megpróbálom ezt a lehetőséget is. Akkor úgy kérdezném hogy Angliában van ingyenes egyetem? Mert az ottani árak magyar viszonylathoz képest ,,kicsit" sok.
2013. szept. 29. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Angliában nincs ingyenes egyetem, ott mindenki fizet. Skóciában, ha egy pályázaton keresztül adod be a jelentkezésed, akkor a tandíjadat állhatják neked, de csak azt - a megélhetésed és lakhatásodat továbbra is neked kell fizetni, ami szintén nem olcsó.
2013. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a # 1 kicsit bunkón válaszold, imho, az azonban igaz, hogy a *kérdéseid* próbald meg pontosan megfogalmazni. De sztem nem is vagy rossz a GYK-átlaghoz képest.

Annyit jó lenne tudni, milyen jellegu szakok erdekelnek, nomeg , mit "hozol" , pl. milyen tanulo vagy, versenyek (stb),

illetve föleg_: mennyire tudsz milyen nyelven, esetleg még nem túl haladó (=magyar átlagos gimnáziumi standard) nyelvtudassal kezdenél.


Nincsen egyseges "küldföld" , orszagok vannak. Az eu valamennyi egysegesitest elért, hala istennek. A GYn is keressel ra ha konkrét kerdesed van.

Várjuk az infót :-)

2013. okt. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja és bizony az is lényeges infó, kb mennyit tudtok rászánni: havi 200, 500, 2500 EUR más-más lehetöségeket hagy nyitva.

Sztem, pl. ha havi 500 EURt rá tudtok szánni, már (lényegében) diákmeló nélkül lehet találni jó egyetemet, pl. Lipcseben, Berlinben sok szegényebb diák él kb. ennyiböl (igy becsülöm, én már idösebbként voltam ott).

Drágább városokban (pl. Bécs, nnapersze GB) diákmelóból talán ki lehet hozni a különbséget, de ugye az idö pénz.

2013. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nos, jelenleg az egyik legnehezebb döntésem hogy milyen szakra menjek, ezt majd szülőkkel, illetve ismerősökkel átbeszélem, mert tényleg nagyon nehéz. Versenyekre nem jártam, mert abban a hitben éltem hogy majd szakács leszek és kimegyek külföldre( azokban a pillanatban jó ötletnek tűnt), de most észhez tértem. ILTS nyelvvizsgát szeretném letenni. Igazából ingyenes egyetem után érdeklődök, mert azt is fizetni + még a megélhetés azt nem tudjuk megcsinálni(diákmunka mellet sem).
2013. okt. 5. 21:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán segít valamit ha egyik ilyen egyetem-ranking-et nezegeted. Van néhány (én a THE-t szoktam nezegetni, mert jo a website.) Nem a pontos rangsor a lényeg, neked inkább az, h ötleteket adjon milyen egyetemek vannak, és ugy nagyágrendileg hova sorolódnak.

Itt a világranglistából csak az európai egyetemeket sorolják föl:

[link]


Abbol amit irtal, azt gondolom, neked a 'középmezöny'-beli egyetemek ugy a világranglista 100.-300. helyeinek környékén érdekesek lehetnek. Viszonyításul: a magyar egyetemek pár éve az elsö 400bol már kicsusztak (ezen a listan - más mühelyek rankingjaban elörébb vagyunk egy kicsit, persze azokat szokták idézni)

Persze a szaktól eléggé függ, melyik a legerösebb egyetem, Pl. csak kutató matematikus szakokat összehasonlitva az ELTE sem érne el rosz európai helyezést.


De a lényeg talán az, hogy 1. bejussál és 2. ne legyen tandij és olcsó városban legyen(meg más helykritériumok) 3. megfelelö nyelven folyjon az oktatás.


Mellesleg: Angol nyelven ma mar nem csak Irorszagban, GBben lehet oktatnak, Pl. Bécsben, berlinben is találtam ilyen szakokat. Keress rá a GYKn van egy pár ilyen kérdés, de én is megkereshetem, ha erdekel.

2013. okt. 6. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen.
2013. okt. 6. 08:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Örülök:)

az angol nylevü lehetöségekröl egy par GyK kérdést linkeltem itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


De ezen kivül is boztos lehet még googlizni...

2013. okt. 7. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"abban a hitben éltem hogy majd szakács leszek és kimegyek külföldre( azokban a pillanatban jó ötletnek tűnt), de most észhez tértem"


még annyit, hogy ezt én is igy látom. Tudtommal az összes statisztika azt támasztja alá, hogy (atlagban) jobb életed lesz, ha diplomázol.

Biztos vannak olyan emberek, akik szakácsként érzik jol magukat, de amennyire én láttam, a vendéglátás amblock rohadt kemény meló, nem tul kedves munkakörülményekkel...

Azt tippelem, h egy közepes közgazdász(csak mondtam valamit) könnyen eléri, h kellemesebben él mint az iskola 10. legjobb szakácsa. (Az elsö három mondjuk szupersztár lesz, de...)

naja, fizikus vagyok.

2013. okt. 7. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!