Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mik a lépései külföldi egyetem...

Mik a lépései külföldi egyetemre való jelentkezéshez?

Figyelt kérdés

Valamelyik skandináv országban gondolkodom.még van időm eldönteni hogy menjek e vagy sem.

mit kell tennem?

magyar bizonyítványok közül csak érettségi kell?

le kell fordíttatni?

kell-e nyelvvizsga?

angolul/németül tudok -ez elég kezdésnek?

lakhatás?kollégiumba van esély bekerülni?

hogyan kell jelentkezni?


2012. dec. 8. 15:12
 1/3 anonim válasza:

Az internetten keresd ki az egyetem honlapját és ott fent vannak az infok.

Dániáról tudok nyilatkozni, itt olyan igazolást kértek, hogy a felvételhez szükséges tárgyakból mennyi óraszámot teljesittem.

Le kell forditani mindent amit beküldesz. Pl. érettségi bizonyitványt. és hiteles forditás szükséges -forditóirodánál.

Angol nyelvü képzésre jelentkezel akkor kérik a nyelvvizsga bizonyitványt, olyan nyelvvizsgahelyit kérik ami nemzetközileg elfogadott.

Sajnos az otthoni nyelvtudásod nem elég kezdésnek, még ha ugy érzed folyékonyan beszélsz, ha kint bekapcsolodsz az egyetemi oktatásba min.fél év kell, hogy felhozd magad. Az egyetemeknek általában van kollégiumjuk. Általában internetten kell jelentkezni, és akkor ott kijelölnek a visszaigazoláskor egy ügyintézőt, akivel aztán tartod a kapcsolatot hogy mit kell pótlolag beküldened. Sajnos a megélhetésre is gondolnod kell, itt ingyenes az oktatás, de havi kb.200.000 ft kell a megélhetéshez. Lehet igényelni ösztöndijat, az egyetem honlapján ez is megtalálható, de általában a szülőknek itt kell adófizetőknek lenni 2 évig hogy megkapd, nálam ez kellett. De ha előtte kijön valaki dolgozni, akkor is saját jogán kérhet, de meg kell lenni valamennyi munkaviszonynak, stb. állandó itteni lakcimnek.

2012. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi,hogy írtál:) még nem kezdtem konkrét egyetemek honlapját bújni.

és hogyan igazoltad a teljesített óraszámokat?

a fordíttatás fordítóirodán keresztül hivatalos?

és a nyelvvizsgát hol kell?

(nem Mo-n vagyok,és nem is leszek egy darabig)

2012. dec. 8. 22:04
 3/3 anonim válasza:
LCL nyelvvizsgát tettem, igen az összes bizonyitványomat, érettségimet forditóirodánál forditattam, de nem kellett rá a hitelesités-mert az plusz pénz, csak a sima forditás, mert az eredetit bemutattam.. Az iskoláktól kértem igazolást és mettől-meddig jártam oda és hány óraszámom volt fizikából és matekból mert ezt kérték, de hogy meglegyen még az általános iskolától is kértem..de ez 2 évvel ezelőtt történt, most lehet mások a szabályok, érdemes a kiválasztott egyetem honlapján megnézni..
2012. dec. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!