Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság csak a diplomás...

Manapság csak a diplomás emberek érnek valamit? Olyan munkahelyen dolgozom (iroda) ahol csak diplomás emberek vannak, engem a szakközép végzettségemmel le néznek.

Figyelt kérdés
2013. aug. 4. 06:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos nálunk is errefelé mutat a tendencia.
2013. aug. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
És most attól leszel jobban, ha ide kiírjuk neked tizenöten, hogy "nem a diploma teszi az embert, blabla"? Egyébként ez mitől "családi kapcsolatok" témakör? Végül: lenéznek, nem le néznek.
2013. aug. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Sok értelme van lenezni az alacsonyabb vegzettsegut.... Mit csinál, ha villanyszerelőre van szüksége, ha építkezik, ha temetésre kerül a sor, stb. Csak az alacsony inteligenciaju emberek nézik le a másikat.
2013. aug. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Attól függ, mit értesz azalatt, hogy "érnek" valamit.

2 diplomás tanárként 12 év munkaviszony után, bruttó(!) 153.000 forint fizetéssel úgy érzem, nálam mindenki többet ér...

Nem a végzettség számít, hanem, hogy ki az ember legbelül.

2013. aug. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

nézd.. én nem fejeztem be az egyetemet, inkább kijöttem külföldre gyári melósnak. Pénteken rúgtak ki, addig havi 1500 eurót kerestem nettóban, és volt céges lakás, meg kocsi is. Otthon melyik diplomás tud ilyet felmutatni?


Azon kivül otthon diplomája csak annak nincs, aki nem akar. Erről ennyit.


Hosszú i azért nincs, mert itt vettem a gépet, és nincs billentyű hozzá :D

2013. aug. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Miből gondolod, hogy a náluk alacsonyabb végzettséged miatt néznek le és nem a személyiséged, vagy a negatív hozzáállásod miatt? Én úgy vettem észre, hogy az emberek nagyon gyakran a saját frusztrációjukat kivetítik másokra, például van egy nagyon kiállhatatlan természetű barátnőm, aki eléggé nagydarab. Ahányszor valami sérelem éri, kirúgják a munkahelyéről, összeveszik a csaladjával, bármi, akkor nekiül sírni, hogy ez BIZTOS azért van, mert ő kövér és emiatt lenézik... meg sem fordul a fejében, hogy a nagy szája és az érdes modora lehet a baj, mert őt a kövérsége zavarja a leginkább, hát feltételezi, hogy mindenki mást is.
2013. aug. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%

"2 diplomás tanárként"


Maradjunk annyiban, h egynek felel meg, ne játszd itt a nagy észkombájnt.

Bármilyen hülye elvégzi, csak nem mindenki hülye annyira, h el is kezdje.

A gyári munkástól meg kérdezném, h melyik ez a gyár, ahol melósként autót kapott, mert elég sok ismerősöm van kint....

2013. aug. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
90%
2 szakdolgozatot írtam, kettőt is védtem meg, két tételsorból húztam az államvizsgán. Gimnáziumban tanítok, érettségihez, felvételihez segítem hozzá a diákjaimat, az ELTE-n végeztem, biztos hülye vagyok. Köszönöm a felvilágosítást.
2013. aug. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem igaz. Nekem sincs diplomám, csak szakirányú középszintű végzettségem és érettségim, pedig 40 elmúltam. 20 év sajátcéges szabadúszós élet után kénytelen voltam munkahelyet keresni. És találtam is olyat, ahol alap+mozgóbér+ösztönző+kafetéria+jutalék(is) van. Tehát a próbaidő letelte után simán keresni fogok annyit, mint egy gyengécskébben fizetett diplomás.
2013. aug. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ezt nem hiszem.

egyszerű szakmunkás vagyok, jelenlegi munkahelyemen 12 éve dolgozom.

műszaki szakdiszpécseri feladatot látok el, néha-néha kimegyek "pályára" is (egy kisebb-nagyobb közlekedési cégről beszélünk, valahol az országban), és a "felső vezetésben" dolgozó mérnök urak sokszor felhívnak még késő este is tanácsért, ha valami miatt fő a fejük.


nem jár nekem se autó, se szolgálati telefon, se semmi egyéb juttatás, csak az erzsébet-utalvány 12000 ft értékben.


mindezek mellett azt mondanám, ha társcég, vagy konkurrencia akarna foglalkoztatni, akkor a jelenlegi béremre jócskán rá kellene ígérjen, hogy váltsak.


magyarul 300000 alatt ne is akarjanak velem tárgyalni.

2013. aug. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!