Mi van akkor ha a munkáltató át akar tenni egy másik pozicióba?!Állitólag az órabéremet nem módosithatja negativ irányba.(De én ebbe egyáltalán nem vagyok biztos).
Nem hiszem,hogy ha egy közép kategóriás pozicióból áthelyeznek valakit egy alacsonyabb besorolàsú pozicióba (nem fegyelmi okokból) akkor az nem jár órabér módosutással!!!De egyesek szerint az órabérhez nem nyúlhatnak.
És ebből ered a következő kérdésem.Ha nem módosithatják az órabért ez esetben,és én az alacsonyabb órabérrel nem vállalom a munkát akkor az meg munka megtagadás tudtommal.Mit lehet akkor tenni ha a cég elém teszi a papirt,hogy én holnaptól egy másik pozicióba vagyok áthelyezve és természetesen kevesebb órabérért (mint amit eddig kaptam egy magasabb pozicióba)?!
Perelni lehet csak, sajnos.
Amúgy két eset van, az egyik hogy áttesznek egyoldalúan, ideiglenesen (max évi 44 munkanap), ekkor csökkenteni nem lehet a bért, de növelni kell ha a pozíció olyan. A másik a szerződésmódosítás, abban lehet bármi. Ha aláírod, akkor onnantól lehet kevesebb a béred. Ha nem írod alá, akkor persze felmondhatnak neked.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!