Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Karácsonyi ajándékozás munkahe...

Karácsonyi ajándékozás munkahelyen?

Figyelt kérdés

Nálunk szokás (meg úgy általában mindenhol) hogy megajándékozzuk a fönököket a karácsonyi vacsorán, és mi is kapunk mindig ajándékot. Ezt az eddigi években mindig együtt találtuk ki, hogy mit adjunk nekik, összedobtuk a pénzt, egyikünk megvette ezt, a másik azt, a harmadik szépen becsomagolta, a negyedik a pénzt kezelte stb.

Az utóbbi években sajnos több munkatársunk elment és konkrétan négyen maradtunk (kis cégröl van szó). Ebböl az egyikünk csak heti kétszer jön besegíteni, a másik idén jött, még új, a harmadik, aki a legrégebb óta itt van, pedig kijelentette, hogy ö bár belead pénzt, de semmiben ne számítsunk rá, mert neki problémája van a fönökökkel (a történet szempontjából mindegy, hogy mi). Azt veszünk nekik, amit akarunk, de öt nem érdekli, csináljunk, amit akarunk, ö nem segít semmiben. Tavaly ugyanezt mondta, akkor se segített.

A negyedik én vagyok és véleményekre vagyok kiváncsi. Nem ez a legnagyobb problémám, de mégis érdekel, hogy a helyemben ki mit csinálna. Most alig lesz pénzünk is, mert kevesen vagyunk, meg már évek óta ugyanazt kapják, mert mit lehet venni ennyi pénzböl, mint egy üveg bort meg ilyen teljesen ötleteket nélkülözö cuccokat.

De nem tartom helyesnek, hogy miután mi ketten az új csajjal mindent elintézünk (szerintem ö kooperativ lesz), mi futkozunk minden után, ö csak odaadja a pénzt meg aláírja a karácsonyi lapot. Legszívesebben kihagynám az egészböl, de nem akarok még ebböl is vitát, mert amúgy jóban vagyunk, de nem látom be, hogy miért minden az én dolgom? A karácsonyi ünnepségen persze majd mindenkinek megköszönik az ajándékot. Ti hogy látjátok?


ma 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

"meg úgy általában mindenhol"


Marhára nem.


"miért minden az én dolgom? "


Mert te lovagolsz ezen, nem a többiek.

ma 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már óvodában is utáltam ezt az ajándékozós dolgot, mikor muszájból kellett a társaknak venni valamit. Kollégákkal ugyanez. Mindig mondtam, hogy ha akarnak, felőlem ajándékozhatnak, csak engem hagyjanak ki belőle.

Szerintem itt az ideje abbahagyni ezt a hagyományt nálatok is, mert a leírtak alapján nem sok értelme van.

ma 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene a főnököket külön ajándékozni? Talán többet érnek?
ma 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3-as, mert kölcsönösen megajándékozzuk egymást. Ök nekünk mindig sokkal nagyobb értékben adnak, (levásárolható utalvány + csoki, vagy más apróság) mint mi nekik. A mi részünkröl ez csak egy jelképes viszonzás, szerintem ezt úgy illik. Ez mióta itt dolgozom 13 éve, meg elötte is így volt, szerintem egy kedves gesztus.

2-es, én sem vagyok az ajándékozós típus, ha nem muszáj, de itt ez viszonzás.

ma 14:07
 5/9 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk nincs ilyen, ismerősöknél sem, igazából most hallok erről először. A cég szokott adni csomagot, mindenkinek egyformán beosztástól függetlenül, mi egymást nem ajándékozgatjuk. Pont ezért nem jó, amit írsz, mindig 1-2 ember fogja beletenni az energiát, a maradék 6 meg szarik bele. Legjobb lenne, ha megszüntetnétek, gondolom a főninek sem fog hiányozni az évről évre ugyanaz a semmitmondó kényszerajándék.
ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös régebben, amikor még többen voltunk, minden évben valami mást kaptak, igazából ötletes és hasznos ajándékokat, színházjegy, meg ilyesmi. Akkor még több pénz is volt rá. Egymást mi sem ajándékozzuk meg, de a fönököknek viszonozzuk. Ebben igazatok van, hogy teljesen felesleges, de most nem mondhatom azt, 20 év után, hogy ezentúl nem kaptok semmit, mert ez hülyeség.
ma 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:

"de most nem mondhatom azt, 20 év után, hogy ezentúl nem kaptok semmit, mert ez hülyeség"


Dehogy nem.

ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyűlölöm. Már a suliban is rühelltem.
ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
ma 15:21

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!