Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen el lehet “titkolni...

Munkahelyen el lehet “titkolni” valahogy a második keresztnevet?

Figyelt kérdés

Van második keresztnevem ami egy elég ódivatú név, ami miatt egész életemben kiröhögtek és megjegyzéseket tettek az emberek. Gyerekként azt hittem majd kinövi a környezetem, de munkahelyen ugyanez megy.


Hivatalosan levetetni nem szeretném, anyukám és nagymamàm (és az ő női felmenőik akiket nem ismertem) neve, szóval nekem jelent valamit, DE nem szeretném hogy bárki tudjon róla rajtam és a szűk családomon kívül.


Munkahelyen x időnként frissítik a neveinket - az MS Office-ban és a weboldalon, telefonkönyvben stb - a “hivatalosra” valamiért, és hiába kértem már többször, nem hajlandók levenni a nevem. (Ugye személyit le kell adni felvételkor, sajnos ezt valamiért az it részleg is eléri ezek szerint(?))


Valahogy meg lehet oldani egy munkahelyen, hogy ne vegyék figyelembe a második keresztnevem? Neten már sok helyen olvastam másoktól, hogy senki nem tud a második keresztnevükről, ők hogy csinálják? Hogy lehet ezt kivitelezni?

(Ha nagyon muszáj inkább levetetem hivatalosan, de nem igazán szeretném.)


ma 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A húgomnak Klára a második keresztneve de ő sose tagadja le. Te se tedd. Aki viccelődik rajta hogy kályha meg ilyenek az önmagát minősíti nem a húgomat, ha ezt megérted és elég érett vagy hozzá akkor te sem fogod letagadni a második nevedet
ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Metionin ***** válasza:
88%
Simán meg lehetne oldani, nekem nincs ott a 2. keresztnevem sem az outlookban, sem a céges aláírásban, sehol. Asszem egy helyen szerepel, a személyi adataimban a céges adatbázisban, ahová feltöltötték amikor felvettek de azt nem látja, csak az illetékes, pl. a hr-es ha valamit módosít benne vagy ha utalják a fizumat. Eleve a belépési adatokat egy névvel töltöttem ki, kérdeztem, hogy muszáj-e a második is, azt mondták, hogy ahogy nekem jó. Kollégám a 2. keresztnevét használja, ő szólt, hogy azt szeretné az aláírásban és az email címben és úgy csinálták meg neki.
ma 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!