Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megszokott dolog, hogy egy 40...

Megszokott dolog, hogy egy 40 órás munkahét után még szombaton bent töltesz 15 órát a leltár miatt és összesen 10.000ft-ot kapsz érte? Bánt ez a 666ft-os órabér.

Figyelt kérdés

okt. 21. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Páromék max egy csúszónapot kapnak, de azt se mindig, magánitalboltban dolgozik. Sőt, ők még aznap kinyitnak, a nyitás reggel 7-kor van, zárás 14-kor, a leltár meg csak utána jön. Bár legutóbb csak délig voltak nyitva, és délben kezdődött a leltározás estig.
okt. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik ahol vagy, ott ez megszokott.

Én váltanék a helyedben, mert valószínűleg a heti 40 órát sem fizetik meg.

okt. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Ha évente 1x van ez a leltár, és egyébként más rendben van, akkor oké. Én ezért nem hagynám ott.

Ha minden héten bent kell lenni hétvégén, akkor nekem nem lenne jó, én a szabad hétvégét szeretem. A te döntésed, hogy maradsz-e vagy keresel jobbat.

okt. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Évente 1x se normális 15 órát bent lenni, úgy hogy azt nem fizetik meg normálisan.


Aztán sír a gyakori népe, hogy nem telik neki semmire, mikor önként hagyjátok magatokat kihasználni.

okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
4: ez nem feltétlenül kihasználás. Ha a munkahelyem is megtesz nekem dolgokat, akkor én is megteszek a munkahelyemnek. Pl. nálunk ez úgy működik, hogy munkaidőben elmehetek bármikor ügyintézni, orvoshoz, stb. Ezért cserébe nem nyivákolok, ha van olyan munka, program, ami estére vagy hétvégére esik. Nincs rendszeresen, de ha van, akkor nem gond.
okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
monny fel!
okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Viszonyítás kérdése minden!

Én sem örültem katonaként ugyanennyi alkalmanként túlóra kompenzációnak, de most, hogy már ez sincs, de a túlóra bármikor esedékes lehet, másként látom egy kicsit a világot. Amikor nincs elég ember de végre kell hajtani feladatokat, akkor - a honvédelmi miniszter úrnak - természetes, hogy "az év 800 napján" rendelkezésre állsz úgy, ahogyan az is, hogy 2024-ben lovas huszár alakulatot állít fel közpénzekből, miközben hosszú ideje nem képeznek utánpótlást olyan szakfeladatokra, amelyeket végre kell hajtani.

Leltárt évente egyszer szokás tartani vagy rendkívüli esetekben. Ahhoz képest, hogy vannak helyek, ahol lényegében korlátlan alkalommal kezelhetnek ingyen munkaerőként (rabszolgaként) embereket, ez nem olyan kihívás, amit ne lehetne kibírni. Ezzel persze nem azt akartam állítani, hogy ez így helyes, de egy digitális rabszolgatartásra berendezkedett társadalomban nem kell meglepődni, ha így jár az ember.

okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Nemhinnem. A plusz meloert tobb jarna mint az alapfizu. Nekem netto 2500 az oraberem 4x13 oraba. Utanna minden plusz mar 150%, tehat 3750/ora
okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahol dolgozom, ott minél többet teszel le az asztalra, annál rosszabbul jársz!
okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!