Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Élhetek jogi perrel ha tisztel...

Élhetek jogi perrel ha tiszteletlenül bánnak velem a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Németországban dolgozom, egy román magyar főnököm van (kisfőnök). A fő főnök aki német egy másik, központi munkahelyen van. Ezzel a magyar kisfőnökkel sok a baj, tiszteletlen, bunkó és megalázza az embert. Kollégáim is rosszul érzik magukat. Tervezek felmondani. Nagyjából két hét múlva. Azt tanácsolták ismerőseim hogy vagy a kisfőnök kezébe adjam október 15.én a felmondást, vagy küldjem el postán a központi helyre 5 nappal korábban és maga a nagyfőnök írja alá.

Feltételezem 1 hónap felmondási idő lesz. Viszont a magyar ürge elég rosszindulatú és keményen meg tudja alázni az embert. Szabadságot sem lehet vele megbeszélni mert ha kérdezem még csak választ sem akar adni, hallgat. Kellemetlen ember.

Azon gondolkodtam ha felmondok és beszélgetésre kerülne sor, megmondom hogy élni fogok jogi eszközökkel ha nem képes velem a maradék időben emberhez méltóan viselkedni.

Érdemes lenne felkeresnem egy munkajogászt? Nem tudom hogy működik ez az egész. Ez ilyen biztonsági dolog lenne. Nagyon ki vagyok készülve, kis hiján elájultam olyan ideg voltam a munkahelyi körülmények miatt. Viták vannak, veszekedések. És lassan már a szabadidőm felett sem én rendelkezem (hétvége). MErt mindenbe bele akar szólni az említett kedves művelt úriember.


tegnapelőtt 13:33
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ha nem érted a lényeget akkor ne értsd. De a gyengébbek kedvéért. Hatni akarok ezekre hogy megvédjem magam.
tegnapelőtt 17:13
 12/14 A kérdező kommentje:
Etikátlan a viselkedése.
tegnapelőtt 17:14
 13/14 anonim ***** válasza:
71%

Ha nagyon biztos vagy a dolgodban, keress fel jó pénzért egy német ügyvédet, legrosszabb esetben jópénzért elmagyarázza neked, hogy egy ilyen vélt sérelem semmilyen bíróság előtt nem állja meg a helyét.


Az elbeszélésed alapján valószínűleg nem te leszel az első felpaprikázott alkalmazottuk, akit kezelniük kell, szóval valószínűleg több tapasztalatuk van ebben mint neked.

tegnapelőtt 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem tehetek semmiről. Ha valakit megaláznak mert úgy gobdolják joguk van hozzá az nem normális.
tegnapelőtt 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!