Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Élhetek jogi perrel ha tisztel...

Élhetek jogi perrel ha tiszteletlenül bánnak velem a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Németországban dolgozom, egy román magyar főnököm van (kisfőnök). A fő főnök aki német egy másik, központi munkahelyen van. Ezzel a magyar kisfőnökkel sok a baj, tiszteletlen, bunkó és megalázza az embert. Kollégáim is rosszul érzik magukat. Tervezek felmondani. Nagyjából két hét múlva. Azt tanácsolták ismerőseim hogy vagy a kisfőnök kezébe adjam október 15.én a felmondást, vagy küldjem el postán a központi helyre 5 nappal korábban és maga a nagyfőnök írja alá.

Feltételezem 1 hónap felmondási idő lesz. Viszont a magyar ürge elég rosszindulatú és keményen meg tudja alázni az embert. Szabadságot sem lehet vele megbeszélni mert ha kérdezem még csak választ sem akar adni, hallgat. Kellemetlen ember.

Azon gondolkodtam ha felmondok és beszélgetésre kerülne sor, megmondom hogy élni fogok jogi eszközökkel ha nem képes velem a maradék időben emberhez méltóan viselkedni.

Érdemes lenne felkeresnem egy munkajogászt? Nem tudom hogy működik ez az egész. Ez ilyen biztonsági dolog lenne. Nagyon ki vagyok készülve, kis hiján elájultam olyan ideg voltam a munkahelyi körülmények miatt. Viták vannak, veszekedések. És lassan már a szabadidőm felett sem én rendelkezem (hétvége). MErt mindenbe bele akar szólni az említett kedves művelt úriember.


tegnapelőtt 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem hogy van olyan munkajogi passzus, ami alapján sérelmezheted hogy "tiszteletlenül beszéltek veled".
tegnapelőtt 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Katona Dius ***** válasza:
100%
Arra nincs amúgy lehetőség, hogy a fő főninél bepanaszoljátok a kis főnit? Többen persze, nem egyedül.
tegnapelőtt 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Menyj el táppénzre ez idő alatt.(Felmondási idő alatt) Vagy add be a felmondást azonnalival. A felmondásodat csak a főnöknek, ne kisfőnöknek. Téged nem a kisfőnök, meg a brigádvezetőd foglalkoztat. Küldjed irodára a kündigungodat, de érdemes lenne felhívni bent egy titkárt vagy személyügyest, hogy mit ajánl.

Azért nincs értelme bejárni, hogy ott utálkozzatok meg nyeljed neki a sok trutyit.

Szabadulj onnan.

tegnapelőtt 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Eleve erre ITT nem tudnak semmi használhatót válaszsolni, mert ebben az esetben a NÉMET jogrendszer lenne mérvadó.

De egyébként eléggé valószínütlen, hogy csak úgy, a te bemondásodra, bizonyítékok nélkül bármit is tenne valaki.

tegnapelőtt 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hangüzenet van a válaszairól, mikor kérdeztem pl a szabadságról.


Valaki biztosan tud valami értelmes választ adni a németországi pereléssel kapcsolatban. Érdekel, mert valahogy meg kell védenem magam. Na meg azért a viselkedésre elég sok a tanú

tegnapelőtt 14:06
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Őket kérdezd meg:


[link]

tegnapelőtt 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy őket:


[link]

tegnapelőtt 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
Igen, a német jogban szakavatott magyarul beszélő ügyvédek gyakorikérdéseken tanyáznak és ingyen jogi tanácsokat osztogatnak szabadidejükben.
tegnapelőtt 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy te hány éves vagy 18 hogy ennyire fogalmatlan vagy a világról, hogy te majd magyarkén Németországba beperelsz egy céget, mert egy főnök megsértette a kis hópihe lelkivilágodat? Húzd már ki a kezed a biliből.
tegnapelőtt 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
De most nem szemétkedésböl, te tényleg azt hiszed hogy bírósàg elé lehez vinni egy ilyen ügyet, hogy úgy szólt hozzád a főnököd ahogy neked nem tetszett???
tegnapelőtt 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!