Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Eljöttem a munkahelyemről...

Eljöttem a munkahelyemről lehet valami következménye?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta ott akartam már hagyni mert napi szinten vágott az ideg,tiszteletlenek voltak velem és fogtam magam és eljöttem és nem szándékozok visszamenni. Lehet bármi következménye?

2016. szept. 6. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

attól függ milyen munkát végeztél.


Olyan személy voltál aki semmiért se felelős és 5 perc alatt be lehet valaki tanítani a helyére, akkor nem.


Ha vezető programozó és miattad több projektet bukik el a cég, akkor lehet.

2016. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon is pótolható láncszem voltam.
2016. szept. 6. 14:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A cég simán beperelhet, és meg is nyeri, és az általad okozott kárt (termeléskiesés, határidő-csúszás, akár a helyedre ideiglenesen bérelt munkaerő fizetése) simán megítélik neki.
2016. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
gyorsétteremről van szó
2016. szept. 6. 14:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is van felmondási idő, amit valóban számonkérhetnek rajtad. Valószínűleg lesz valami következménye. Menj vissza, és próbáld meg emberi úton rendezni a dolgokat. Mondhatod, hogy szeretnél felmondani, de akkor is van felmondási idő. Ha jó fej a munkaadód, akkor legfeljebb nem kötelez a felmondási idő letöltésére.
2016. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Két, egymástól független összegre tarthat igényt a munkáltatód a munkaviszony jogellenes megszüntetése esetén:

1. Az irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összegre - leegyszerűsítve: ha a szerződésed szerint pl. 1 hónap lenne a felmondási idő, akkor ki kell fizetned a munkáltatód részére az 1 havi béredet.

2. A munkáltató kárát is köteles vagy megtéríteni - vagyis ami káruk származott a jogellenes viselkedésedből, azt ki kell fizetned.

Ezeknek az összege legfeljebb 12 havi távolléti díjadnak megfelelő összeg lehet. Az 1. pontot nem kell indokolni, nem kell semmit bizonyítani - ha beperelnek, akkor a bíróság rögtön meg fogja nekik ítélni az összeget. A 2. pont összetettebb, hiszen bizonyítani kell a keletkezett károkat, és azt, hogy ezek tényleg a te magatartásod miatt következtek be. Szerintem a te esetedben a 2. pontra nem tudnának mit kitalálni, de akár még az 1.-től is eltekinthetnek, ha épp nem akar ezzel foglalkozni a cég.

2016. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vissza kell menni és nyalni nyalni nyalni, s közben keresni a módját, hogyan lehet legálisan ki ba asszni velük
2016. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!