Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szabadság után felmondani nem...

Szabadság után felmondani nem ciki?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve dolgozom a cégnél, de pár hónapja keresgélek új munkahely iránt, nem érzem jól magam, toxikus a légkör, a vezetőség, kizsigerelés, úgy érzem kiégtem...

Most töltöm a második 1 hetes szabadságomat, ez idő alatt találtam egy másik munkát, amire be is hívtak interjúztatni, valószínűleg meg is fogom kapni. Szerintetek ahogy visszamegyek a szabadságomról rögtön közöljem be hogy szeretném a felmondásomat kérni? vagy várjak azért egy pár napig? nem lesz olyan ciki.. eddig nagyon lojális voltam ott a cégvezetővel mindenkivel, de sok emberrel beszéltem, hogy ezen ne agyaljak, nyugodtan üljek le beszéljen meg a főnökkel.

Hogy kezdjem a felmondásomat? Nem szeretnék haraggal rossz szájizzel elmenni, de muszáj, jobb lehetőséget kaptam, abból a szempontból hogy a légkör munkaidő barátibb...



okt. 3. 10:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki. A munka üzlet, nem kell senki lelki világával foglalkozni, ők se foglalkoznának a tiéddel, ha ki kellene rúgni.

Én már szabi alatt is mondtam fel, az is kb ez a kategória. Ha van jobb lehetőséged, fogadd el.

okt. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
1: Lehet, attól fél, hogy majd direkt szívatják a felmondási idő alatt. Hallani néha ilyenekről.
okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%

Ha már biztos hogy megvan az új helyed akkor add be a felmondásod. Ezen ne görcsölj. Egyszerűen menj oda, mondd meg hogy kaptál egy nagyon jó álláslehetőséget amivel élni szeretnél és kéred a felmondásodat. Akkor ezt le is kell papírozni, meg kell írnod a felmondási kérelmet közös megegyezéssel mert általában ezt szokták, és ha kérnek felmondási időt akkor azt lehet le kell dolgoznod, de az is lehet hogy ha még van időarányosan szabadságod, bár nem hiszem mert most vagy azon, de ha mégis akkor lehet kivetetik veled még azokat és csak utána szüntetik meg a munkaviszonyodat.

De ezen ne görcsölj.


Megmondod jobb lehetőség és ennyi, nem kell részletesen kifejtened hogy ezzel és azzal volt a bajod ha nem szeretnéd. A munkáltatódnak meg el kell fogadnia hogy lelépsz onnan, főleg hogy teljesen normális indoklással állsz elé, így nem fogadhatják rossz szájízzel sem.

okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
okt. 3. 10:19
 5/34 anonim ***** válasza:
89%

Ezen nem szabad gondolkodni.


Jobb lehetőség adódik lépni kell. A te jövőd a te életed. Nem szabad elpazarolni mert csak rosszabb lesz.


Persze erre a többség mind évekkel később jön rá....


Először húzzák a szájukat, de teljesen mindegy hány évig voltál ott, hogy milyen kedves voltál, 1-2 nap és senkit nem fogsz érdekelni, senkinek nem fogsz eszébe jutni, teljesen mindegy milyen munkaerő voltál..


Hidd el a kutyának sem fogsz ott hiányozni.


A legtöbb helyen ha 10-15 év múlva mondanak fel, ott se leszel érdekes utána, téma sem leszel 1-2-3 nap múlva.

okt. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
80%

Minél hamarabb túl kell esni rajta...


Gondolom nem vagy terhes, valamennyire biztos az új munkahely, nem kerülsz utcára ha mégsem jön össze..ha jól gondolom nincs hitel....


És ha jól sejtem nem nyugdíj előtt állsz 3-4 évvel...

okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Pótlás szempontjából is tisztességesebb, ha minél előbb jelzed a vezetőség felé a távozási szándékot.
okt. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

"valószínűleg meg is fogom kapni"


Én erre alapozva nem mondanék fel, csak ha valóban fel is vettek.

okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Inkább menő!
okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezhetnek a 30 napra, habár minden munkáltató tudja, hogy akkor már lesz**arom módba lép az ember.

És semmi kedve hozzá.


Persze ugyanakkor haraggal nem érdemes eljönni.


De emiatt ne maradj ott. Főleg ha olyan szakmád, végzettséged van amivel találsz is munkát, nem biztos, hogy rögtön az első munkahely be is jön...de akkor keresgélsz tovább.


Én is túl sokáig vártam.


20-24 éves korom között évente váltottam kb. munkahelyet. Volt ahol 7 hónapot dolgoztam, volt ahol 1 évet, volt ahol többet...de az én életemről van szó.


Ahogy írták valójában nem fogja őket érdekelni ha elmész.

okt. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!