Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Muszáj megindokolnom, hogy...

Muszáj megindokolnom, hogy mire kell szabadnap?

Figyelt kérdés

Már másfél hónapja elkértem az eheti pénteket, és gond nélkül elengedtek. Aztán most szól a főnök, hogy mégsem mehetek, mert egy másik kolléga lagziba megy. Mondom a főnoknek, hogy a haverokkal már rég meg volt beszélve a paintball, és a 4 fős társaságot nem mondhatom le, mert az én autómmal megyünk. Erre azt mondja a főnök, hogy a paintball csak egy hülye játék, és az esküvő fontosabb, úgyhogy nem mehetek.

Az utóbbi másfél évben egyáltalán nem kértem szabadnapot és beteg sem voltam, sőt még a szabadság felét ki sem vettem, hanem kifizette. Ráadásul én még hamarabb is szóltam a szabadnapról, mint a kolléga.


tegnap 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem ezzel indokoltam volna az ezer biztos. Hanem ugyvedhez biroságra rendorsegre kell mennem.idopontom van.
tegnap 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nem mennék.Ügy lezárva
tegnap 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kell indokolni. Ne mondd el legközelebb az okot, vagy mondd azt, hogy ügyvédhez mész stb. Semmi köze hozzá, te időben szóltál, jóval előre.


"sőt még a szabadság felét ki sem vettem, hanem kifizette"

Ez konkrétan az Mt. szabályaival szembemegy, csakis felmondásnál lehet szabadnapot kifizetni. Azaz törvénytelen dolgot tett, de gondolom ügyesen kivetette veled papíron a szabikat, és bónuszként kifizette, nehogy megüsse a bokáját.


Nincs több kérdésem, a munkáltatód egy tapír.


Keress új munkahelyet, itt kihasználnak. Gondolom eddig is feltűnt, csak eddig nem tettél ellene. Legyen ez az utolsó csepp a pohárban, menekülj.

tegnap 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Munka törvénykönyve alapján évente 7 nap szabadságot tetszés szerint vehet ki a munkavállaló. Ha te még idén nem kértél szabadnapot, akkor ez a kereted még meg van, köteles elengedni arra a napra. Sőt amúgy évente egybefüggő 2 hét szabadságot is biztosítani kell, erről pl. mi minden év elején nyilatkozunk hogy igényt tartunk-e rá.
tegnap 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne menj be és kész. Nem kell megindokolni, normális esetben azé a szabadnap, aki előbb kéri, ha nem tud több embert nélkülözni, de normális cégnél belefér az is, hogy KETTŐ ember egyszerre szabin legyen, mert nem -10 a létszám eleve… Ha van egy jó fej orvosod, akkor TP, ha problémáznak, ennél találsz korrektebb munkahelyet bőven.
tegnap 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kell megindokolni, semmi köze hozzá. Kolléga lagziba megy? És mégis ki nem sz@rja le.. lagzit kitűzik hónapokkal előre, nem pedig az utolsó pillanatban szólnak neki.
tegnap 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Majd leírhatnád, hogy végül mi lett.
tegnap 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már el van döntve, hogy mi lett. Megyek dolgozni, nincs más választásom.
tegnap 21:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Pedig ez jogszerűtlen. És látják, hogy meg lehet veled csinálni, máskor is meg fogják.
tegnap 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy szabolcsi kisfalubán élek. Lehet, hogy Pesten ilyesmiért felmondanak, de errefelé nincs túl sok lehetőség más melót találni. Főleg az én szakmámban.
tegnap 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!