Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az mennyire gyakori, hogy egy...

Az mennyire gyakori, hogy egy főnök diktatórikusan kihasználja, hogy a dolgozó a szabadságból csak 7 nappal rendelkezik?

Figyelt kérdés
Tehát hogy a 7 napot kiadja, de azonfelül teljes uralmat gyakorol, a többi napot direkt nem akkor adja ki, amikorra a dolgozó szeretné. Meg szokott esni? Nektek volt már ilyen főnökötök?

szept. 15. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Amikor régebben gyárban dolgoztam volt nyári és téli leállás. Az már elvitte az akkori szabijaim 3/4-ét. A maradék meg kevesebb volt mint 7 nap.


Aztán 10-15 év elteltével ismét gyárban dolgoztam, akkor is volt téli nyári leállás de úgy is maradt kb 15 napom. Ha előre jeleztem hogy szabadság kell akkor nem problémáztak rajta soha.

szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1: A leállás az más tészta. Mondjuk amikor én dolgoztam gyárban, rosszul jártam, mert 20 évesen csak évi 20 nap szabadság járt, és ez pont belement a nyári és téli leállásba (a nyáriba 15, télibe 5 nap), így nem is maradt már semmi kivehető nap. Illetve a téli leállásra maradt napokat kivehettem, aztán választhattam, hogy vagy letúlórázom vagy fizetetlenek lesznek. Végül utóbbi mellett döntöttem, mert utáltam azt a helyet, épp elég volt napi 8 órát kibírni.


De valahol nincs leállás, és 7 nap elhasználtával igazából a főnök rendelkezik a többiről. A rendes főnök nyilván átnéz ezen a törvényen, és kiadja a többi napot is akkor, amikor a dolgozó kéri. De gondolom, olyan is van, aki direkt szívózik a dolgozóval. Olyat már hallottam, hogy valahol felújítás volt, és kötelezték a dolgozókat, hogy vegyék ki egyben a 7 napon felüli összes többit.

szept. 15. 18:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben időarányosan kell kiadniuk a szabit. Ez nem azt jelenti hogy nyáron akár 10 napra nem mehetsz el, de az sem oké ha még októberben 24 napja van bent valakinek.

Ezért célszerű előre tervezni amennyire lehet.. ez azt jelenti hogy a nyári szabadságolásra kb 10 napot kell számolni.

szept. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3: Hogy elméletben mit kellene csinálniuk, és hogy gyakorlatilag mit tesznek, azok sajnos nem mindig fedik egymást.
szept. 15. 18:26
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Én akkor megyek amikor akarok, még csak ki sem kell írni.
szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelytől függ. Az előző munkahelyemen (300 alkalmazott) eléggé macerás volt az ha egynél többen mentek egyszerre egy műszakból szabadságra a raktáron. Az új munkahelyemen (50 alkalmazott) gyakorlatilag akkor megyek amikor akarok, mert úgy is megcsinálják amit meg kell. Hozzá teszem itt normálisabb is a főnököm mint az előzőnél. Szóval egyrészt a munkahelytől is függ meg a főnöktől is.
szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem találkoztam a jelenséggel, konkrétan innen a gyakoriról tudtam meg, hogy ez így van, valamikor tavaly😃 Mindig minden szabimat úgy írtuk be, ahogy én kértem, nyilván kivétel volt, ha aznapra már sokan kértek szabit, de a fontosabb dátumokat akár hónapokkal előre is kikérem, szóval nem gyakran fordult elő ilyen. A mostani munkahelyemen “elvettek” pár napot a két ünnep közöttre, mert nem dolgozunk, de én azt eleve ki szoktam venni mindig szabinak, ha olyan helyen dolgoztam, ahol van munkavégzés.
szept. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban szerencsére én sem jártam még így, alapvetően én kalkuláltam előre és közös megbeszéléssel valójában nagyon-nagyon ritkán volt gond a kitalált szabival. Az időarányosság viszont nagyjából stimmel, arról szoktak szólni. Pedig általában nyárig nem sikerül kivennem a felét. Most is megvan még k.b. a fele és kicsit bajban leszek.


35/F

szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A magyar főnökök egy részéből símán kinézem, hogyha pikkel valamiért a dolgozóra, akkor direkt szemétkedni kezd az általa rendelkezett szabadságnapokkal. Teszem azt a dolgozót egyszer hirtelen túlóráztatni akarja, vagy a szabadnapján dolgoztatni, és az nemet mond. És erre a főnök bosszúból nem ad neki szabadságot, amikor legközelebb kéri. Vagy pedig valamiért meg akar szabadulni egy jó régóta ott dolgozótól, de nem akar végkielégítést fizetni, és többek közt így próbálja felmondásra provokálni, hogy szórakozik a szabadnapokkal, direkt nem adja ki őket úgy, ahogy jó lenne neki.
szept. 16. 08:46
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk nem. Maholnap 9 év alatt egyszer volt olyan, hogy meg lettem kérve, hogy az egyik héten kivett 3 nap szabiból csak 2-re menjek el. De tudom, hogy ilyen téren szerencsés vagyok.
szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!