Azok a főnökök, akik egy dolgozót felmondásra provokálnak, nem gondolnak bele abba, hogy mit szól majd ehhez a többi alkalmazott?
A tipikus eset: Felmondásra provokálnak valakit, aki régebb óta ott dolgozik, mert ha ők küldenék el, akkor ugye végkielégítést kellene fizetni neki. Megnehezítik a munkakörülményeit, irreális elvárásokat támasztanak vele szemben, vagy kiügyeskedik, hogy elkövessen valamit, ami miatt azonnal elküldhetik. Mert valaki ismerősüket akarják benyomni a helyére, vagy pusztán leépítést akarnak, vagy bármi más indok, ez most mindegy is.
De az nem érdekli őket, hogy mit szól majd ehhez a többi dolgozó? Most az irreleváns, hogy a provokált alkalmazott mennyire van jóban vekük. Pusztán attól, hogy látják, hogy képesek ilyenre, erős negatív vélemény alakulhat ki bennük, felvetülhet, hogy egyszer jóllehet majd őket is eltávolítják így. És lehet inkább elkezdenek más állás után nézni, esetleg egy fontosabb, nehezen pótolható dolgozóval egyetemben, akinek számít az erkölcs. Ebbe nem gondolnak bele az ilyen főnökök és vezetők?
Ha nekem egy kollégámmal ezt csinálnák (főleg olyannal, akivel jóban vagyok), én biztos nem akarnék utána sokáig maradni.
Helyzettől függ.
Nálunk volt olyan, akit alig várt mindenki, hogy elmenjen már végre, a vezetők is, és a többi dolgozó is. Csak hát nem olyan egyszerű valakit kirúgni.
De nyilván, ha egy normális ember, normális a munkahelyén is, akkor én is igazságtalannak érezném.
Ezzel elég jól le lehet vinni a költségeket.
Többiek tudni fogják, hogy se fizetésemelésre se végkielégítésre ne számítsanak.
Megtanulják hol a helyük és ha nem tartják a szájukat ők is elő lesznek véve.
Többség úgy is maradni fog aztán kussban dolgozik.
6: Semmi köze a külföldhöz és a nem külföldhöz. Vannak, akiknek könnyedén felmondanak. Van, aki jobban ragaszkodik a munkahelyéhez, nemcsak anyagi okok miatt, de pl. utálja a változást.
Csak azért felmondani, mert xy-t elküldték szerintem hülyeség, ha neked egyébként megfelelő az adott hely.
7: "Vannak, akiknek könnyedén felmondanak." Itt az "akiknek" helyett nem "akik"-et akartál írni?
Nálam amúgy abban, hogy mennyire megfelelő számomra az adott munkahely, erősen szerepet játszik az, hogy a főnök milyen ember, és mikre képes egyes esetekben. Nem tudom úgy nézni, hogy "Nem velem csinálta, így minek lennék dühös?".
Mi van ilyen esetben akkor, ha a dolgozó, akitől elvárnák, hogy felmondjon, azért se mond fel? Mert az én munkahelyemen pl rendszeresen így akarnak dolgozóktól megszabadulni, hogy szívatják őket, de vannak itt is olyanok, akik azért se mondanak fel.(jól is teszik)
De mit lép erre a vezetőség?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!