Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azok a főnökök, akik egy...

Azok a főnökök, akik egy dolgozót felmondásra provokálnak, nem gondolnak bele abba, hogy mit szól majd ehhez a többi alkalmazott?

Figyelt kérdés

A tipikus eset: Felmondásra provokálnak valakit, aki régebb óta ott dolgozik, mert ha ők küldenék el, akkor ugye végkielégítést kellene fizetni neki. Megnehezítik a munkakörülményeit, irreális elvárásokat támasztanak vele szemben, vagy kiügyeskedik, hogy elkövessen valamit, ami miatt azonnal elküldhetik. Mert valaki ismerősüket akarják benyomni a helyére, vagy pusztán leépítést akarnak, vagy bármi más indok, ez most mindegy is.

De az nem érdekli őket, hogy mit szól majd ehhez a többi dolgozó? Most az irreleváns, hogy a provokált alkalmazott mennyire van jóban vekük. Pusztán attól, hogy látják, hogy képesek ilyenre, erős negatív vélemény alakulhat ki bennük, felvetülhet, hogy egyszer jóllehet majd őket is eltávolítják így. És lehet inkább elkezdenek más állás után nézni, esetleg egy fontosabb, nehezen pótolható dolgozóval egyetemben, akinek számít az erkölcs. Ebbe nem gondolnak bele az ilyen főnökök és vezetők?

Ha nekem egy kollégámmal ezt csinálnák (főleg olyannal, akivel jóban vagyok), én biztos nem akarnék utána sokáig maradni.



ma 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Helyzettől függ.

Nálunk volt olyan, akit alig várt mindenki, hogy elmenjen már végre, a vezetők is, és a többi dolgozó is. Csak hát nem olyan egyszerű valakit kirúgni.

De nyilván, ha egy normális ember, normális a munkahelyén is, akkor én is igazságtalannak érezném.

ma 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
A többi dolgozó véleménye nem mérvadó és nem változtat semmin. Ettől még nekik szükségük van a munkára, nem fognak emiatt felmondani. Csak ha nekik is személyes sérelmük lesz.
ma 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2: Magyarországon legalábbis így van. Külföldön símán el tudom képzelni, hogy egy ilyen lépést akár tömeges felmondás követne.
ma 09:23
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Ezzel elég jól le lehet vinni a költségeket.

Többiek tudni fogják, hogy se fizetésemelésre se végkielégítésre ne számítsanak.

Megtanulják hol a helyük és ha nem tartják a szájukat ők is elő lesznek véve.


Többség úgy is maradni fog aztán kussban dolgozik.

ma 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
3: Miért követné tömeges felmondás? Egyáltalán nemcsak a munkáltatóval lehet gond, a munkavállalók között is sok idióta van. És egyáltalán nem biztos, hogy annyira jóban van minden munkavállaló egymással.
ma 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5: Ha valakiről tudják a kollégák, hogy jól dolgozik, és nagylelkű, segítőkész embernek ismerik, akkor az igazságtalan elbocsátása esetén szerintem megeshet, hogy többen is felmondanak. Legalábbis külföldön, ahol nincs az a béklyó, hogy "Nem merek felmondani, mert mi van, ha az, amit találok, még ennél is rosszabb?".
ma 10:40
 7/8 anonim ***** válasza:

6: Semmi köze a külföldhöz és a nem külföldhöz. Vannak, akiknek könnyedén felmondanak. Van, aki jobban ragaszkodik a munkahelyéhez, nemcsak anyagi okok miatt, de pl. utálja a változást.

Csak azért felmondani, mert xy-t elküldték szerintem hülyeség, ha neked egyébként megfelelő az adott hely.

ma 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7: "Vannak, akiknek könnyedén felmondanak." Itt az "akiknek" helyett nem "akik"-et akartál írni?


Nálam amúgy abban, hogy mennyire megfelelő számomra az adott munkahely, erősen szerepet játszik az, hogy a főnök milyen ember, és mikre képes egyes esetekben. Nem tudom úgy nézni, hogy "Nem velem csinálta, így minek lennék dühös?".

ma 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!