Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem viszem el az alkalmazottat...

Nem viszem el az alkalmazottat kocsival a munkahelyünkre, vonattal kell közlekednie. Jogos, hogy megsértődik? Elvihetném, de érhet baleset, és ezért én nem vállalnám a felelősséget.

Figyelt kérdés

Egy városban lakunk, és egy közeli településen dolgozunk. Én kocsival járok, elvihetném, de azért ez egy munkahely, és ha baleset ér, ne üljön mellettem... én ezen a téren nem szeretném másért vállalni a felelősséget.


Nem érti, és megsértődött... kinek adnátok igazat?


aug. 16. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az érvedet, de attól függetlenül te kocsid, te döntésed, nem tartozol neki fuvarral.
aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nekem sofőrként ilyen aggályaim nem lennének, ezzel együtt én se szívesen mennék bele ilyenbe.

Ui. kevés ember tudja ezt normálisan lereagálni. Attól tartanék, hogy egy idő múlva már ingyen taxinak nézne, és ekkor ugorjunk be ide, akkor meg oda, mert neki itt és ott épp van valami elintéznivalója.


Eleve én sosem percre pontosan fejeztem be a munkámat, amíg alkalmazott voltam. Ha előbb végeztem, miért vártam volna őrá? Ha ő végez előbb, kellemetlen, hogy rám vár. Sokszor volt elintéznivalóm a munkahelyem környékén. Akkor azt elintéztem, utána indultam haza. Máskor viszont azonnal hazafelé kellett mennem, mert pl. siettem a gyerekért óvodába, iskolába. Szóval én autósként nem szívesen igazodtam volna máshoz, ugyanakkor a másik kénytelen lett volna, ha velem akar hazajönni. Egy külön kérdés a költség megosztása. Munkahely fizet neked benzinpénzt? Ha nem, akkor logikus, hogy az üzemanyag felét fizesse a másik, az amortizáció akkor is teljes egészében a te költséged lesz. De ha ő vonattal járna, akkor a bérletének nagy részét kifizetné a munkahelye neki. Akkor az autózással ő anyagilag rosszabbul járna.

Szóval ez egy bonyolult kérdés, amin nagyon könnyű konfliktusba kerülni.


Ha pedig a másik oldalról nézem: senkitől nem várhatja el, hogy őt elvigye, akár pénzért cserébe sem, mert a másik nem taxi. Ha autózni akar, vegyen egyet és fizesse ő is a benzint, akkor meglesz a kényelme.


És csak mindezeken túl jön a jogi felelősség, ha netán baleset érne titeket.

aug. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
LoL
aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szimplán elég nem-et mondani, nem kell köré a magyarázkodás és a körítés. Senkit se érdekel, hogy ezen besértődik. Gondolkodott volna akkor mikor jelentkezett az állásra.


Velem is eljátszották ezt. Új kolléga jött arról a településről ahonnan én, a főnököm meg első nap mikor bemutatta közölte, hogy akkor "járhatnátok majd 1 autóval"... mondom ezt most ebbe a pillanatban felejtse el, az én autóm felett nincs rendelkezési joga. Nem tetszett neki, sem az új kollégának. De ez engem nem igazán érdekel.

aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna magyarázkodnod eleve.

Teljes mértékben jogod van hozzá, hogy ne sofőrködj másoknak.

aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
Önként ülne be melléd, nem kényszerítetted. De ezzel az erővel a családodat se fuvarozd, hátha megölöd őket...
aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem jogos a kiakadása. Ez kettőnek döntése kellene, hogy legyen, nemcsak az övé. Nálunk is volt egy ilyen eset. Autós kolléga egy ideig köpni-nyelni nem tudott. Aztán lerázta a pofátlan munkatársat.
aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Már miért kellene elvinned? Nem is értem. Én speciel inkább járok egyedül. Aztán majd kitalálja, hogy nem fizet érte meg boltba akar menni, aha.
aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A kollégám 5 percre lakik tőlem és nem érti miért nem viszem el reggelente. Pedig elmagyaráztam neki: hajnalban még magamat is utálom, egyedül szeretek lenni kussban és nem szeretem ha valaki pofázik mellettem. Amúgy nekem kocsival 10 perc, BKK-val meg 20.


Én is sokszor járok BKK-val, ha kellemes az idő. 🤷‍♀️

aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért alap, hogy vki más is használja az én autómat??? Én meg legyek az ingyen sofőr? Hahaha
aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!