Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen főnök lennél vagy jófej?

Ilyen főnök lennél vagy jófej?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Egy kis cégnél dolgozom, nagyjából 12 fő az egész cég, IT szektor.

Természetesen mindenki minimálbérre van bejelentve, a többi zsebbe megy. (Ja, bocsánat, nem mindenki, mert van, aki vállalkozóként beszámláz a cégnek, mert így a cégnek sokkal jobban megéri.)

Már többször előfordult, hogy fizetésnél megjegyezte a főnök, hogy nem tudta pontosan kiszámolni a kézbe járó pénzt, ezért visszajár pl. 30 forint. Én ilyenkor mindig baromi kellemetlenül érzem magam, mert egészen biztos, hogy főnökként nem kérnék vissza ilyen nevetséges összegeket. Főleg úgy, hogy embertelen mennyiségű pénzük van. Budai villa, a legkomolyabb autók és évente 4-5 egzotikus utazás.

Hozzáteszem, nem vagyunk túlfizetve, IT szektorhoz képest az átlag kb. 70%-át keressük.


A kérdést azért tettem fel, mert sokszor elgondolkodom azon, én vajon hogyan csinálnám és mindig arra jutok, hogy a mondással ellentétben, miszerint azért van neki ennyi, mert a saját szarát is ... mégis mindig arra jutok, hogy én nem égetném magam ilyen dolgokkal.



szept. 10. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Figyu, mit vársz attól, aki adót csal? Ráadásul te is asszisztálsz ehhez...


Szerintem aki a törvényt nem tiszteli, az az íratlan szabályokat sem fogja.

szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem vagyunk (sokan az országban) olyan helyzetben, hogy válogassunk. Én pl. örültem, hogy végre felvettek valahova, mert nagyjából 60 önéletrajzot küldtem ki, mire végre lett valami. Persze mondhattam volna, hogy így nem vállalom el, de akkor lehet, hogy még most sem lenne munkám.
szept. 10. 16:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hibáztatlak, csak azt mondom, hogy ne csodálkozz, mert ezek a sunyiskodó csalók már csak ilyenek.
szept. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

60? Az kevés.

Én 290 helyre jelentkeztem csak a LinkedIn szerint, azt nem belevéve, amit másik oldalakra navigálással értem el.

Ha nem tetszenek a munka körülmények és azért vagy ott mert nincs jobb/más, akkor keresgélj tovább. IT-ban dolgozol, ezt a munkahelyet leírhatod már tapasztalatnak is, add el magad jól és rögtön válogathatsz az ajánlatok közül.

szept. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem tudsz lelépni, vigyél egy zacskó aprót. Én tuti ötforintosokban adnám neki oda, amit kér.
szept. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
IT szektor és minimálbérre vagytok bejelentve? Szerintem ne azzal foglalkozz, hogy vissza kell adni 30 Ft-ot, hanem pályázz folyamatosan, hogy jobb helyet találj.
szept. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én jelenleg teamleader vagyok, az empatikusabb / vajszívűbb fajta... meg is kaptam teljesítményértékeléskor, hogy nem vagyok elég szigorú a beosztottakkal :D (főnökségnek ált. a rabszolgahajcsár típusúak a szimpatikusabbak... a nagyfőnök olyan mellénnyel tudja mindenkinek elmondani háttértudás nélkül, hogy mekkora szar...)
szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!